RSS

CARTER® - Rajskie wyspy i egzotyczne wyprawy „szyte…

Butikowe biuro podróży CARTER® już od 2003 roku specjalizuje się w turystyce luksusowej, miedzy innymi…

Witamina B1 – właściwości, zastosowanie, objawy niedoboru

Witamina B1, znana też jako tiamina, często nazywana jest witaminą „uspokajającą ducha”. Dzieje się tak…

Przeszczep włosów w Turcji - czy warto się…

Problem wypadających włosów dotyczy bardzo wielu z nas, a co gorsza zaczyna się często w…

Jak zorganizować szybkie wakacje z pożyczką długoterminową?

Ostatnie miesiące były szczególnie wyczerpujące z powodu panującej epidemii wirusa SARS-CoV-2. Jednak sytuacja powoli się…

«
»

5 podstawowych elementów pozycjonowania sklepów internetowych

Prowadzisz sklep internetowy? Na pewno zależy Ci na wysokich pozycjach w Google, które przełożą się na zwiększony ruch w Twojej witrynie. Aby wypozycjonować stronę w wyszukiwarce, musisz wykonać wiele działań optymalizacyjnych. Dowiedz się, o jakich elementach SEO trzeba pamiętać!

1. Konfiguracja znaczników meta

Meta title i meta description to tytuł oraz opis podstrony, które widoczne są w Google. Na ich podstawie użytkownicy decydują, czy chcą kliknąć w link. Co więcej, sam tytuł stanowi również czynnik rankingowy – odpowiednie wykorzystanie w nim słów kluczowych podpowie robotom wyszukiwarki, czego dotyczy dana podstrona Twojego sklepu.

2. Konfiguracja adresów URL

Choć na co dzień możesz nie zwracać na nie uwagi, adresy URL w Twoim sklepie internetowym niosą ze sobą mnóstwo informacji – istotnych zarówno dla klientów, jak i dla robotów Google. Ich struktura powinna być prosta i zawierać najważniejsze dla danej podstrony słowa kluczowe. Unikaj ciągów przypadkowych cyfr oraz nic niemówiących nazw.

3. Wprowadzenie certyfikatu SSL

Certyfikat SSL stanowi bardzo ważne zabezpieczenie z punktu widzenia właściciela sklepu internetowego. Dane, które klienci przesyłają do Ciebie w procesie zakupowym, muszą zostać odpowiednio zaszyfrowane, aby nie wpadły w ręce niepowołanych osób. Otrzymując od użytkowników ich adresy zamieszkania, a nawet numery kart kredytowych, stajesz się osobą odpowiedzialną za ich bezpieczeństwo. Certyfikat SSL to absolutna podstawa, więc Google faworyzuje te strony, które mogą się nim pochwalić.

4. Tworzenie treści

Pozycjonowanie sklepów internetowych musi obejmować proces tworzenia wysokiej jakości treści. Są one nośnikami słów kluczowych, dzięki którym użytkownicy odnajdą Twoją stronę w wyszukiwarce. W e-commerce nie może zabraknąć opisów produktów oraz kategorii. Doskonale sprawdzą się także artykuły blogowe, dotyczące tematów związanych z Twoją branżą.

5. Link building

Dla Google link building to jeden z najważniejszych czynników rankingowych. Linki zwrotne świadczą bowiem o tym, że inne portale chętnie powołują się na Twoją stronę. Umieszczając witrynę na wysokich pozycjach wśród wyników wyszukiwania, Google informuje użytkowników, że publikowane przez Ciebie treści są godne zaufania. W przypadku e-commerce konieczne jest więc tworzenie raportów czy rankingów, które zainteresują na przykład zewnętrzne media.

To tylko 5 absolutnie podstawowych elementów pozycjonowania sklepów internetowych. Cały proces jest znacznie bardziej rozbudowany i nigdy się nie kończy. Jeśli zależy Ci na wysokich pozycjach Twojego e-commerce w Google, najlepiej zrobisz, powierzając jego optymalizację doświadczonej agencji SEO!

Artykuł partnera

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu