RSS

Domowa koloryzacja - jak uniknąć rozczarowania?

Samodzielne farbowanie włosów w domu jest sporym wyzwaniem i warto się do niego odpowiednio przygotować,…

Rodzaje maszyn cnc - krótki przewodnik

Maszyny CNC to wiele różnorodnych urządzeń, które pozwalają na kształtowanie materiałów, nadawanie innym pewnych właściwości…

PIT 37 – różne formy znanej deklaracji

PIT 37 – różne formy znanej deklaracji PIT 37 to zeznanie o wysokości osiągniętego dochodu lub…

Jak działają tabletki na powiększenie penisa jak member…

Jeszcze do niedawna jedyną dostępną metodą na zwiększenie rozmiaru penisa była operacja chirurgiczna polegająca na…

«
»

Kredyt gotówkowy a działalność gospodarcza – co musisz wiedzieć?

Prowadzisz działalność gospodarczą i potrzebujesz dodatkowych środków? Zastanawiasz się nad zaciągnięciem kredytu gotówkowego zamiast ubiegać się o kredyt obrotowy? Sprawdź, czy masz szansę na uzyskanie takiego finansowania i na jakich warunkach.

Kredyt gotówkowy to popularny produkt bankowy, z którego chętnie korzystają Polacy. Pieniądze można przeznaczyć na dowolny cel, np. na wakacje, zakup samochodu, remont czy opłacenie bieżących wydatków. Tego typu finansowanie budzi zainteresowanie nie tylko osób zatrudnionych na podstawie umowy o pracę czy umów cywilnoprawnych, ale również przedsiębiorców prowadzących własną działalność.

Czy kredyt gotówkowy jest dostępny dla przedsiębiorców?

Chociaż banki oferują przedsiębiorcom wiele dedykowanych produktów kredytowych, wiele osób wykazuje zainteresowanie kredytem gotówkowym. Tego typu finansowanie nie jest dostępne stricte dla firm, jednak mogą się o niego ubiegać klienci indywidualni.

Wnioskowanie o kredyt gotówkowy przez osobę prowadzącą działalność gospodarczą niczym nie różni się od składania wniosku przez osoby zatrudnione przez pracodawcę. Koniecznością jest bowiem:

  • odpowiednio wysoka zdolność kredytowa,
  • dobra historia kredytowa,
  • brak zaległości w spłacie zobowiązań.

A co z zaświadczeniem o osiąganych dochodach? W przypadku przedsiębiorców zwykle należy przedstawić rozliczenie roczne PIT lub inne dokumenty potwierdzające wysokość obrotów. Często jednak banki upraszczają formalności – wystarczy po prostu oświadczenie o wynagrodzeniu lub wyciąg z rachunku bankowego. Dotyczy to jednak kredytów gotówkowych na mniejsze kwoty.

Warto pamiętać, że nie wszystkie banki udzielają finansowania osobom na działalności gospodarczej. Dlatego wcześniej należy dopytać o wszelkie wymogi formalne, aby uniknąć rozczarowania w momencie składania wniosku.

Jak wybrać dobry kredyt gotówkowy?

Nawet jeśli tylko kilka banków przyznaje kredyty gotówkowe na podstawie dokumentów z działalności gospodarczej, nie można dokonywać przypadkowego wyboru. Koniecznością jest porównanie dostępnych ofert, aby wybrać opcję maksymalnie korzystną.

Zwróć uwagę na aspekty, takie jak:

  • maksymalna kwota kredytu,
  • okres finansowania,
  • koszty – znaczenie ma nie tylko oprocentowanie, ale przede wszystkim RRSO (rzeczywista roczna stopa oprocentowania).

Kredyt gotówkowy – czy to się opłaca?

Zastanawiasz się, czy kredyt gotówkowy zaciągany przez osobę prowadzącą działalność jest korzystnym rozwiązaniem? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ uzależnione jest to od wielu czynników. Zalicza się do nich m.in.:

  • koszt finansowania – kredyt gotówkowy musi być tańszy niż kredyt obrotowy,
  • cel finansowania – kredyt gotówkowy można przeznaczyć na dowolny cel.

Znaczenie może mieć także okres spłaty i kwota możliwa do pożyczenia.

Jeśli chcesz zaciągnąć kredyt gotówkowy na podstawie dochodu z działalności, istnieje taka możliwość. Wcześniej jednak musisz sprawdzić, który bank udzieli finansowania i na jakich warunkach.

Artykuł partnera

https://www.mistrzu.com/kredyt-gotowkowy-czy-pozyczka-pozabankowa-co-wybrac/

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu