RSS

Nowoczesne technologie spawania - czy warto zainwestować w…

Nowoczesne technologie spawania, takie jak spawarki laserowe, stają się coraz popularniejsze w przemyśle. Dzięki ich…

Chłodnictwo Przemysłowe: Nowoczesne Rozwiązania

Chłodnictwo przemysłowe odgrywa kluczową rolę w różnych sektorach gospodarki, wpływając na komfort pracy, bezpieczeństwo i…

Olejki eteryczne i zapachowe do kąpieli i aromaterapii

Aromaterapia to dziedzina, która wykorzystuje naturalne olejki eteryczne pochodzące z roślin do poprawy zdrowia fizycznego…

Atrakcje w Sosnówce k. Jeleniej Góry - dlaczego…

Przygotowanie eventu firmowego to nie lada wyzwanie. Szczególnie, jeśli zależy Ci na tym, aby pracownicy…

«
»

Mistrzowskie rozwiązanie na okres – kubeczek menstruacyjny

  • Napisany przez:

Jak aplikować kubeczek menstruacyjny?

Kubeczek menstruacyjny nie jest na ten moment tak popularny wśród kobiet jak tampony czy podpaski. Trudno więc się dziwić, że wiele z nich zastanawia się nad tym, jak założyć kubeczek menstruacyjny. Nie martwcie się! Wbrew pozorom aplikacja kubeczka menstruacyjnego nie jest zadaniem wymagającym większej filozofii. Po przeczytaniu niniejszego artykułu, same przekonacie się, że czynność ta jest niezwykle prosta i wymaga znacznie mniej wysiłku, niż mogłybyście podejrzewać. Mamy również nadzieję, że podane przez nas informacje przekonają Was, drogie panie, do tego, żeby przerzucić się z tamponów oraz podpasek na kubeczki menstruacyjne. Zapewne jednak wiele z Was zadaje sobie pytanie: kubeczek menstruacyjny co to? Odpowiedź znajdziecie właśnie w tym artykule.

Jak działa kubeczek menstruacyjny?

Zastanawiacie się nad tym jak działa kubeczek menstruacyjny? Bardzo prosto! Zasadniczo kubeczek menstruacyjny to mała, elastyczna miseczka, którą wykonuje się z gumy bądź silikonu medycznego. Kubeczek menstruacyjny aplikuje się do pochwy, gdzie w przeciwieństwie do tamponów oraz podpasek nie wchłania on krwi lecz magazynuje ją.
Po kilku godzinach należy go wyjąć, wymyć i może być użyty ponownie. Niewątpliwymi zaletami takiego rozwiązania są jego niskie koszta, a także hipoalergiczność oraz w dobie rozwijającej się ochrony środowiska, fakt że jest znacznie bardziej przyjazny naturze niż tona podpasek czy tamponów. Same kubeczki menstruacyjne są dostępne w różnych rozmiarach dopasowanych do potrzeb każdej z was. Znajdziecie zarówno rozmiary małe, idealne dla młodszych kobiet, które jeszcze nie posiadają dzieci jak i również duże kubeczki, które idealnie nadają się dla pań, cierpiących z powodu wyjątkowo obfitych cyklów menstruacyjnych. Jak widać powyżej, sama zasada działania kubeczków menstruacyjnych jest niezwykle prosta, a jednocześnie skuteczna. Aplikowanie kubeczka menstruacyjnego również nie jest zadaniem trudnym. Musicie rozluźnić mięśnie miednicy (dla większości kobiet najlepsza jest pozycja kucająca). Należy pamiętać jednak o tym, żeby najpierw zadbać o higienę i zdezynfekować kubeczek. Kubeczek zawsze wkłada się szerszą stroną do wnętrza ciała, ale najpierw trzeba zwinąć kubeczek w rulonik bądź złożyć w cyferkę 7 (metod składania kubeczka jest kilka). Po włożeniu, zawsze wracają one do pierwotnego kształtu. Kubeczek wkładamy podobnie jak tampon, starając się jednak, aby znajdował się jak najbliżej wejścia do pochwy. Kubeczek przed wyciągnięciem należy złapać i ścisnąć, a następnie spokojnie i bez nerwów powoli przemieszczać go w dół. Nic trudnego, prawda?

Kubeczek menstruacyjny co to?

Jak widać, kubeczek menstruacyjny to proste w obsłudze i jednocześnie bardzo innowacyjne rozwiązanie, które zapewnia kobietom niezbędny komfort podczas menstruacji. Dzięki niemu, wykonywanie podstawowych, codziennych czynności nawet podczas okresu nie będzie dla was ani irytujące, ani męczące. Do tego zaoszczędzicie sporo pieniędzy dzięki temu, że nie będziecie zmuszane do ciągłego kupowania podpasek czy tamponów.

Więcej informacji o tym jak założyć kubeczek menstruacyjny znajdziecie w artykułach polskiego producenta kubeczków Happy Cup.

Artykuł partnera

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu