RSS

Rola naturalnych emulgatorów w poprawie jakości produktów spożywczych

Świadomość zdrowego odżywiania rośnie, społeczeństwo zaczyna przyglądać się składnikom, które znajdują się w produktach spożywczych…

Stal Nierdzewna Vs Aluminium

Porównanie stali nierdzewnej z aluminium to temat często poruszany przy wyborze materiałów w projektowaniu produktów,…

Czym jest krykiet?

Krykiet jest jedną z najstarszych i najbardziej złożonych gier zespołowych, których korzenie sięgają Anglii w…

Prop trading kontra inwestycje długoterminowe: zalety i wady…

Prop trading to strategia, w ramach której firmy inwestycyjne (lub indywidualni traderzy zawodowi) wykorzystują własny…

«
»

Czy wystawianie faktur online jest bezpieczne?

  • Napisany przez:

Przez wiele lat przedsiębiorcy korzystali przede wszystkim z programów do fakturowania, które wymagały zainstalowania aplikacji na dysku, a cała baza danych przechowywana była lokalnie. Generowało to wiele problemów, ponieważ konieczne było regularne przygotowywanie kopii zapasowych, a dodatkowo wystawienie nowego dokumentu wymagało uzyskania dostępu do komputera z zainstalowanym programem. W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszą się jednak nowoczesne rozwiązania, dzięki którym przedsiębiorcy mogą wystawiać faktury online.

  1. Szybkie wystawianie faktury
  2. Jak wystawiać faktury ustrukturyzowane?
  3. Polecany program do faktur online

Zalet płynących ze wdrożenia tego typu programu jest wiele. Przede wszystkim z dowolnego urządzenia można zalogować się do bazy i sprawdzić historię transakcji lub wystawić nową fakturę. Dodatkowo nie trzeba się martwić, że ktoś włamie się do firmy i wykradnie dysk z bazą danych, bo jest ona przechowywana na serwerze dostawcy. Czy w związku z tym korzystanie z takich rozwiązań jest bezpieczne? Tego dowiesz się z naszego artykułu.

Szybkie wystawianie faktury

Bez względu na to, w jakiej branży działa firma, ważne jest przede wszystkim to, aby wystawiana faktura VAT była prawidłowo przygotowana. Dodatkowo osoby zajmujące się wystawianiem faktur często narzekają na to, że program, z którego korzystają na co dzień, jest zbyt rozbudowany. Duża liczba nikomu niepotrzebnych funkcji sprawia, że wystawiając faktury VAT, trzeba przeklikać się przez różne opcje, co dodatkowo zabiera czas. Na szczęście wystawianie faktur może być nie tylko łatwe, ale również bezpieczne. W tym celu wystarczy skorzystać z możliwości internetowego wystawiania faktury.

Jak wystawiać faktury ustrukturyzowane?

Wspomniane rozwiązanie jest w pełni bezpieczne, co potwierdza wielu zadowolonych klientów. Wśród nich są zarówno doświadczeni przedsiębiorcy, jak i osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z prowadzeniem biznesu. Oprócz podstawowych i najczęściej używanych dokumentów online można wystawić również faktury ustrukturyzowane. Dzięki temu nabywcy towarów otrzymają dokładnie taki dokument, jakiego potrzebują. Więcej informacji znajdziesz w zakładce KSeF.

Cały proces wystawiania faktur jest niezwykle intuicyjny, a narzędzie automatycznie oblicza kwoty podatku, dodaje datę wykonania usługi, a nawet pozwala na zastosowanie poszczególnych stawek podatku. Na wystawieniu faktury się jednak nie kończy, bo jeżeli doszło do zakończenia dostawy towarów, to program ułatwi również jej automatyczne wysłanie do klienta. Dzięki temu można skrócić czas, w jakim kupujący opłaca fakturę VAT. Jednocześnie taka osoba nie będzie się później mogła tłumaczyć, że opóźnienia w płatności wynikają z tego, że nie otrzymała faktury.

Polecany program do faktur online

Nie da się zaprzeczyć, że faktury online to przyszłość i za jakiś czas wszyscy będą korzystali z takich rozwiązań. Jeżeli więc chcesz uzyskać dodatkowe informacje w sprawie wystawiania faktur, koniecznie zajrzyj na stronę firmy, która oferuje wspomniane rozwiązanie. Dużym zainteresowaniem cieszą się między innymi faktury online, gdzie klient może przetestować cały system bez zakładania konta. Warto więc już teraz zajrzeć na stronę i przekonać się, że wystawianie dokumentów sprzedażowych może być o wiele prostsze. Doceni to również nabywca towarów, który zamiast wersji papierowej, otrzyma dokument od razu na maila. Przedsiębiorcy, którzy korzystają z usług zdalnej księgowości, będą mogli po prostu przesłać fakturę dalej i nie będą musieli tracić czasu na jej skanowanie.

Materiał zewnętrzny

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu