RSS

Planujesz eksport do Chin? Na to musisz zwrócić…

Państwo Środka ze swoim gigantycznym potencjałem zakupowym okazuje się jednym z najnowocześniejszych i najbardziej nienasyconych…

Alkoholizm: czym jest i jak może wpłynąć na…

Alkoholizm jest poważnym problemem, który może prowadzić do wielu problemów zdrowotnych i społecznych. Jeśli Ty…

Kosmetyki do włosów dla mężczyzn

Jakie kosmetyki do włosów dla mężczyzn? Włosy mężczyzn wymagają takiej samej pielęgnacji i troski, co włosy…

Dlaczego mężczyźni powinni uprawiać sport? Korzyści płynące z…

Różne formy aktywności fizycznej są częścią życia każdego człowieka. W wielu badaniach naukowcy potwierdzili, że…

«
»

Zalety i wady korzystania z usług pośrednika nieruchomości

  • Napisany przez:

Wystarczy zajrzeć na wybrany portal z ogłoszeniami o sprzedaży nieruchomości, aby szybko się przekonać, że na rynku nieruchomości dzieje się naprawdę dużo. Ogłoszeń o sprzedaży nieruchomości nie tylko nie brakuje, ale wciąż ich przybywa. Każdy jednak, kto choć raz sprzedawał nieruchomość doskonale wie, że nie jest to proces łatwy. Dlatego wielu sprzedających decyduje się na skorzystanie z usług pośrednika nieruchomości. Takie rozwiązanie ma swoje zalety i wady.

Zalety współpracy z pośrednikiem nieruchomości

Agent pośrednictwa Cosmopolitan może pomóc zarówno sprzedającemu, jak i kupującemu nieruchomość. W przypadku kupującego pomoc ta może polegać choćby na poszukiwaniu i weryfikacji ogłoszeń o sprzedaży nieruchomości. Ważne jest jednak, aby osoba poszukująca nieruchomości dokładnie określiła swoje preferencje i oczekiwania. To warunek tego, aby pośrednik nieruchomości mógł dobrać najlepsze oferty. Kolejna kwestia dotyczy pomocy przy kwestiach formalnych. Pośrednik nieruchomości dzięki swojemu doświadczeniu i wiedzy jest w stanie dokładnie sprawdzić stan prawny nieruchomości. Dzięki temu osoba kupująca mieszkanie może podjąć tę decyzję w poczuciu bezpieczeństwa. W przypadku osoby sprzedającej nieruchomość pomoc pośrednia może polegać na prawidłowej wycenie nieruchomości. Dzięki temu właściciel nieruchomości będzie mógł oferować jej sprzedaż po cenie rynkowej. Oznacza to, że na pewno nie będzie na takiej transakcji stratny. Dodatkowo pośrednik nieruchomości może także profesjonalnie przygotować ofertę i ogłoszenie o sprzedaży. Z samym wystawieniem ogłoszenia o sprzedaży nieruchomości może poradzić sobie oczywiście każdy. Ale ważne jest, aby takie ogłoszenie przebiło się w gąszczu wielu innych ogłoszeń oraz aby było sporządzone tak, aby zwracało uwagę potencjalnych kupujących.

Wady współpracy z pośrednikiem nieruchomości

Jeśli mowa o wadach współpracy z pośrednikiem nieruchomości to wiedzieć trzeba, że można ich uniknąć. Istotny jest bowiem wybór odpowiedniego biura pośrednictwa nieruchomości. Dobrze jest zatem przed wyborem pośrednika nieruchomości zapoznać się z opiniami na temat biur działających na rynku. Takie opinie z pewnością mogą być pomocne przy wyborze profesjonalnego biura nieruchomości. Pamiętać trzeba, że wybór pośrednika nieruchomości nigdy nie powinien być przypadkowy. Niezależnie jednak od tego, jakie biuro się wybierze, to zawsze współpraca z pośrednikiem oznaczać będzie konieczność zapłacenia pośrednikowi wynagrodzenia. Prowizje pośredników nieruchomości są różne. Zwykle wahają się od 1 do 3% wartości nieruchomości. Często nie jest to kwota mała. Jednak z drugiej strony, zapłata prowizji pośrednikowi nieruchomości może koniec końców okazać się zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż próba sprzedaży bądź kupna nieruchomości na własną rękę. Dzięki pomocy profesjonalisty cała transakcja odbyć może się znacznie szybciej i sprawniej. Zapłata prowizji może zatem okazać się opłacalna.

Materiał zewnętrzny

https://www.mistrzu.com/ile-informacji-potrzeba-by-kupic-nieruchomosci-online/

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu