RSS

Zakłady na piłkę nożną

O zakładach bukmacherskich słyszał chyba każdy z nas. Zainteresowanie nimi wzrasta przed eliminacjami do mistrzostw…

Co stosować w walce z hemoroidami?

Hemoroidy to dla wielu osób wstydliwy problem, choć tak naprawdę jest on bardzo częsty. Wskazuje…

Edukacja domowa – co to jest i jakie…

Edukacja domowa zyskuje dziś na popularności. Coraz częściej decydują się na nią świadomi rodzice, szukający…

Wynajem apartamentów w Gdańsku? Tylko Grano Apartments

Wynajem apartamentów w Gdańsku cieszy się ogromną popularnością przez cały rok, ale latem jest szczególnie…

«
»

Klimatyzator – na stałe, czy przenośny?

  • Napisany przez:
Klimatyzacja staje się coraz częstszym elementem wyposażenia biur, domów, a nawet mieszkań. To urządzenie służy zarówno podczas upalnego lata, jak i mroźną zimą. Na rynku można znaleźć różne modele klimatyzatorów, w tym stacjonarne i przenośne. Który z nich lepiej wybrać? Porównujemy zalety i wady urządzeń montowanych na stałe oraz mobilnych.

Klimatyzacja montowana na stałe lub przenośna

Jedną z propozycji są klimatyzatory montowane na stałe, najczęściej na wewnętrznej ścianie, w domu bądź mieszkaniu. Niekiedy możliwe jest ich zainstalowanie na zewnątrz obiektu. Niezależnie od wybranej opcji, użytkownicy zyskują na urządzeniu, które może być z powodzeniem użytkowane przez cały rok, o każdej porze.

Klimatyzatory przenośne ustawiane są w wybranym pomieszczeniu. Mobilne urządzenia, czyli pozwalające na transport w dowolnym momencie, są wygodne w użytkowaniu. Dzięki nim można uzyskać pożądany efekt na określonej przestrzeni, i to bez konieczności przygotowania złożonej instalacji. Zarówno modele stacjonarne, jak i przenośne można znaleźć w ofercie sklepu https://viver.pl/. Co sprawdzi się lepiej i w jakiej sytuacji? Sprawdźmy!

Urządzenie montowane na stałe – zalety i wady

W przypadku klimatyzacji montowanej na stałe trzeba się liczyć z przygotowaniem odpowiedniego miejsca na takie urządzenie. Jest ono dość duże, ciężkie, a do montażu potrzebne są wiedza i umiejętności. Niekiedy zachodzi potrzeba wprowadzenia dodatkowych elementów do obiektów, ponieważ klimatyzatorowi należy zapewnić sprawne odprowadzanie spalin, ponadto bardzo dobrą wentylację.

Klimatyzatory montowane na stałe są wygodne w zastosowaniu. Największym ich atutem jest wydajność na dużych powierzchniach. Na rynku dostępne są modele oferujące szereg dodatkowych funkcji. Z podstawowych wygód wymienia się zaś możliwość zdalnego sterowania oraz funkcje zarówno chłodzenia, jak i ogrzewania. Co z wadami? Główna to wysoki koszt zakupu, montażu i późniejszego użytkowania, choć nowoczesne urządzenia są coraz bardziej oszczędne.

Klimatyzatory mobilne – zalety i wady

Może w takim razie lepiej postawić na model przenośny? Mobilne klimatyzatory działają na innej zasadzie, co oznacza mniejszą efektywność i możliwość wykorzystania na małych powierzchniach. Są to jednak urządzenia niedrogie i idealne do niewielkich przestrzeni. Sprawdzające się w rękach użytkowników, którzy nie potrzebują całorocznego sterowania temperaturą, lecz liczą na orzeźwiający chłód w najbardziej upalne dni. I tutaj znajdujemy modele z funkcją termowentylatora, by dodatkowo dogrzewać wybrane przestrzenie w najzimniejszych miesiącach.

Jednym i drugim nie można odebrać estetycznego wyglądu, który wpisuje się w dowolną aranżację wnętrz. Nowoczesne modele są eleganckie i nie wpływają negatywnie na wystrój. Nie odbierają również walorów dekoracyjnych modnym elementom wyposażenia, które oferują dzisiejsze sklepy internetowe, np. iHome24.pl.

Zakup dopasowany do budżetu oraz potrzeb

Przed zakupem należy przemyśleć nie tylko budżet przeznaczony na klimatyzator, lecz również własne potrzeby. Liczy się planowana częstotliwość użytkowania, wymagane funkcje oraz metraż pomieszczenia bądź przestrzeni, które mają być chłodzone lub dogrzewane. Skupmy się zatem na powyższych elementach, a uda się dokonać satysfakcjonującego wyboru.

Artykuł partnera

https://www.mistrzu.com/serwis-klimatyzacji-domowej-na-czym-polega-i-ile-kosztuje/

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu