RSS

Stal Nierdzewna Vs Aluminium

Porównanie stali nierdzewnej z aluminium to temat często poruszany przy wyborze materiałów w projektowaniu produktów,…

Czym jest krykiet?

Krykiet jest jedną z najstarszych i najbardziej złożonych gier zespołowych, których korzenie sięgają Anglii w…

Prop trading kontra inwestycje długoterminowe: zalety i wady…

Prop trading to strategia, w ramach której firmy inwestycyjne (lub indywidualni traderzy zawodowi) wykorzystują własny…

Dobroczynna moc kosmetyków naturalnych

Konsumenci mają coraz większą świadomość na temat kupowanych kosmetyków i ich składu. Interesują się również…

«
»

Ile informacji potrzeba, by kupić nieruchomości online?

  • Napisany przez:

Na rynku jest mnóstwo ofert nieruchomości. Mieszkania, domy, działki i lokale użytkowe. Co zamieścić w ogłoszeniu, by sprzedaż i wynajem nastąpiły szybko?

Osoby, które kupują nieruchomości, zachowują daleko posuniętą ostrożność. Nie jest to tania inwestycja. Przeciętny nabywca zawiera tylko kilka takich transakcji w życiu. Brak doświadczenia i relatywnie spore środki, jakie w to wkłada, skłaniają go do oglądania każdego domu, mieszkania, lokalu czy działki z niesamowitą precyzją.

Z tego względu sprzedaż nieruchomości bez oglądania jej w rzeczywistości następuje bardzo rzadko. Można jednak zrobić wiele, by oferta była kompletna, nowatorska i intrygująca. Wówczas oględziny są czystą formalnością, bo inwestor jest w 99% zdecydowany na zakup, gdy jeszcze ogląda ogłoszenie na ekranie smartfona lub laptopa.

Zapewnij nabywcy dostęp do dokumentacji.

O, a można to zrobić już z poziomu oferty? Oczywiście. W obecnych czasach nie jest to żaden problem.

Możesz w swoim ogłoszeniu zamieścić linki do pobrania Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego lub warunków zabudowy. Dodaj do tego wyniki badań geotechnicznych i z miejsca uspokoisz inwestora. Takie działanie pokazuje, że grasz w otwarte karty. Wygląda też profesjonalnie i od razu wyróżnia Twoje ogłoszenie na tle innych.

Pokaż mieszkanie lub dom w materiale filmowym.

Tak, zdjęcia są cudowne. Zwłaszcza takie, które robimy po dokładnym uporządkowaniu budynku. Nie pozwalają jednak wczuć się w atmosferę, jaka panuje w mieszkaniu, domu lub na działce. Nie sprawiają wrażenia przebywania w danym miejscu. Nie budzą więc dużych emocji, co sprawia, że głównym kryterium podczas zakupu pozostaje cena.

Jeśli zmontujesz profesjonalny film z podkładem muzycznym, osiągasz zupełnie inny efekt. Pomagasz też kupującemu poczuć wyraźny przedsmak tego, co zobaczy na miejscu, gdy już zdecyduje się na oglądanie.

Fotografie okolicy powiedzą o niej więcej niż słowa.

Jak zazwyczaj wygląda opis atrakcji znajdujących się w pobliżu nieruchomości? To suche nazwy, które w najmniejszym stopniu nie działają na wyobraźnię inwestora. Jako świadomy sprzedający być może dodajesz do tego odległości od poszczególnych miejsc. Wczuwasz się w to, czego będzie potrzebować nabywca. Jednak robiąc klimatyczne zdjęcia idziesz jeszcze o krok dalej i tworzysz ofertę, o jakie na rynku naprawdę trudno.

Pokaż plan obiektu lub nanieś granice działki na zdjęcia.

W przypadku domów i mieszkań wystarczy zamieścić ogólny plan z uwzględnieniem metrażu poszczególnych pomieszczeń. Wówczas osoby zainteresowane wynajmem lub kupnem mogą od razu zacząć planować rozstawienie mebli w pokojach.

Przy działkach sprawa nieco się komplikuje. Ale cyfrowa technologia pozwala na wchodzenie w pewną interakcję z fotografią. Samo zdjęcie gruntów nie wskaże, odkąd dokąd może rozciągać się nowa ziemia kupującego. Jeśli naniesiesz na zdjęcie plan podziału, nabywca będzie pewien, co tak naprawdę kupuje.

Stwórz stronę sprzedażową nieruchomości z solidnym opisem.

Jeśli położysz tak silny nacisk na dokumenty i zdjęcia, możesz dojść do wniosku, że opis jest niepotrzebny. Niestety przy takim podejściu wyraźnie zmniejszysz szansę na szybką sprzedaż. Nabywcy oczekują również informacji podanych w klasyczny sposób. Skomponowane w odpowiedni sposób słowa mogą podkreślić nastrój nieruchomości. Zwrócą też uwagę oglądających na detale, które w innym przypadku pominą.

Co się dzieje z postrzeganą wartością oferty, gdy kupujący widzi tylko połowę jej atutów? Spada. Tego efektu nie chcesz oczywiście wywołać.

Skieruj do ogłoszenia precyzyjnie stargetowaną reklamę.

To opcja dość zaawansowana, lecz jak najbardziej dostępna. Gdy masz już stronę sprzedażową, trzeba ściągnąć na nią ruch. Możesz to oczywiście zrobić, umieszczając w ofertach na popularnych portalach linka do stworzonej strony. Ale reklamę możesz wycelować w idealnych nabywców. Takich, którzy mają budżet na zakup nieruchomości i nie będą zbijać ceny w nieskończoność.

I jak? Plan zdaje się dobry, ale jego realizacja widzi Ci się jako droga przez mękę? Nie musi tak być. Zajrzyj na Buylando.io. To my zajmiemy się każdym opisanym tu działaniem przy sprzedaży Twojej działki. Dodatkowo przeprowadzimy pierwsze rozmowy z nabywcami i skierujemy do Ciebie tylko najbardziej zdecydowane osoby.

Materiał zewnętrzny

https://www.mistrzu.com/jak-uzyskac-zezwolenie-na-nabycie-nieruchomosci-przez-cudzoziemca/

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu