RSS

Nowoczesne technologie spawania - czy warto zainwestować w…

Nowoczesne technologie spawania, takie jak spawarki laserowe, stają się coraz popularniejsze w przemyśle. Dzięki ich…

Chłodnictwo Przemysłowe: Nowoczesne Rozwiązania

Chłodnictwo przemysłowe odgrywa kluczową rolę w różnych sektorach gospodarki, wpływając na komfort pracy, bezpieczeństwo i…

Olejki eteryczne i zapachowe do kąpieli i aromaterapii

Aromaterapia to dziedzina, która wykorzystuje naturalne olejki eteryczne pochodzące z roślin do poprawy zdrowia fizycznego…

Atrakcje w Sosnówce k. Jeleniej Góry - dlaczego…

Przygotowanie eventu firmowego to nie lada wyzwanie. Szczególnie, jeśli zależy Ci na tym, aby pracownicy…

«
»

Zlewozmywaki 1,5 komorowe – czy warte uwagi?

  • Napisany przez:
Wybierając zlewozmywaki do kuchni najczęściej sięgamy po jedno- lub dwukomorowe. Zlewozmywaki półtorakomorowe omijamy szerokim łukiem. Zupełnie niepotrzebnie. Ta mała komora w zlewozmywaku ma wiele przydatnych zastosowań. Jeśli chcesz wiedzieć więcej przeczytaj poniższy tekst!

Wygodne rozmrażanie żywności

Na pewno nie raz Ci się zdarzyło, że chciałeś odłożyć mięso lub zamrożone warzywa do komory zlewu, ale okazywało się, że komora jest zajęta brudnymi talerzami i sztućcami. Dzięki tej małej komorze w zlewozmywaku półtorakomorowym masz problem z głowy! Możesz w niej nie tylko wygodnie rozmrażać żywność, ale także odłożyć do odsączenia dopiero co umyte owoce, warzywa i zioła. Doskonale się również sprawdzi do odcedzania gorących ziemniaków lub makaronu.

Półka na przybory do zmywania

Zlewy półtorakomorowe, a właściwie ich dodatkowa komora, doskonale się sprawdzi jako „półka” na przybory do zmywania. Często zdarza się tak, że przerywasz zmywanie tylko na chwilę, by np. odebrać telefon. Odkładanie w takim momencie spienionej gąbki na półkę mija się z celem. Dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie umieszczenie takiej gąbki czy ściereczki w małej komorze — tam cieknąca z niej woda i piana nie narobią żadnych szkód, a Ty po zakończonej rozmowie będziesz mógł spokojnie wrócić do przerwanej pracy.

Jeśli chciałbyś dokładnie przejrzeć oferty zawierające zlewozmywaki ceramiczne i zlewozmywaki stalowe wystarczy, że w wyszukiwarce wpiszesz frazę „zlewy” lub „zlewozmywaki kuchenne”, a Twoim oczom ukażą się oferty takich sklepów jak np. https://comitor.pl.

Ochrona delikatnych naczyń

Każdy w domu ma taki przedmiot (Ty również) — i to wcale nie musi być delikatna, krucha porcelana. Może to być kubek, który towarzyszy Ci od czasów szkolnych, wazon, który dostałeś od bliskiej osoby czy babcine sztućce wyciągane tylko na specjalne okazje. Innymi słowy, przedmiot, którego za nic w świecie nie chciałbyś uszkodzić.

Zlewy granitowe są bardzo wytrzymałe i… twarde, a często w domach króluje zwyczaj wrzucania (i to dosłownie) brudnych naczyń do komory zlewu. Pomyśl, co stanie się z Twoim ulubionym kubkiem, jeśli będzie on na dnie tej komory. I tutaj (na szczęście) wkracza ta niepozorna mała komora. Właśnie w niej, na swoją kolej mogą bezpiecznie czekać wszystkie „specjalne” przedmioty.

Podsumowując

Jaki jest sens posiadania zlewu półtorakomorowego? Tak naprawdę nasze podpowiedzi najlepiej zrozumieją osoby, które właśnie pożegnały zlew z jedną komorą. Dodatkowa przestrzeń sprawdza się we wszystkich wymienionych wyżej wypadkach a dodatkowo, można również wykorzystać ją do chwilowego odłożenia odpadów. Mycie, płukanie, poczekalnia, osuszanie, przygotowywanie – wszystko można zrobić w małej półkomorze. Zlewozmywaki tego typu to wybawienie dla każdej, tętniącej życiem kuchni!

Artykuł zewnętrzny

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu