RSS

Jak wybrać najlepszego dostawcę rozwiązań dla sieci trakcyjnych?

Trzeba sobie jasno powiedzieć, że praktycznie nikt z nas na co dzień nie docenia istnienia…

Jak rozliczyć PIT-36 za 2022 rok?

Rozliczenie PIT-36 2022 warto zrobić za pomocą specjalnego programu do rozliczania PIT. Dzięki temu unikniemy…

Fachowe doradztwo energetyczne dla twojej firmy

Zmiana polityki energetycznej w firmie może przyczynić się do uzyskania sporych oszczędności w skali roku.…

Do jakich krajów wymagana jest Zielona Karta?

Planujesz wyjazd za granicę i będziesz poruszał się własnym samochodem? W niektórych krajach wystarczy, że…

«
»

Inteligentny dom – nowoczesne podejście do automatyki domowej

  • Napisany przez:

Wszyscy podążamy razem z duchem czasów. Zmienia się sposób, w jaki żyjemy, zmienia się sposób, w jaki myślimy, mieszkamy, uprawiamy sport. Smart house to idea, która już dziś zapewnia nam lekki posmak przyszłości.

Co to jest inteligentny dom – jak to wygląda?

Smart home, czyli inteligentny dom, to nazwa oznaczająca budynek, który korzysta z najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych. Dzisiaj możemy kontrolować każdy aspekt funkcjonowania domu za pomocą aplikacji w smartfonie lub panelu kontrolnego. To niezwykła ilość możliwości, która zdecydowanie poprawia komfort życia. Smart home żyje razem z nami, możemy też sterować nim zdalnie, nawet z drugiego końca świata. W idealnej sytuacji wychodzimy z pracy, klikamy jeden przycisk, a w domu czekać na nas będzie odgrzany obiad, czysta podłoga, optymalna temperatura i klimatyczne oświetlenie. I to wszystko bez pomocy żadnego człowieka. Z poziomu smart home możemy sterować ogrzewaniem, klimatyzacją, roletami, piekarnikiem. W bardziej zaawansowanych domach skomunikujemy się nawet z naszą lodówką w celu rozpoznania braków w produktach. Smart home stawia na automatyzację rozwiązań – już dziś coraz więcej Polaków korzysta z autonomicznych odkurzaczy, inteligentnego oświetlenia czy głośników z asystentem głosowym. To wszystko pojedyncze elementy, w smart home znajdziemy znacznie więcej urządzeń, które wymieniają się informacjami i wspierają nas na każdym kroku.

Inteligentny dom – cena rozwiązań

Cena inteligentnego domu jest bardzo różna i zależy od indywidualnych czynników. Przede wszystkim od nas zależy, na jakie urządzenia i funkcje się zdecydujemy. Należy przed zakupami na własną rękę skontaktować się z odpowiednimi fachowcami. Możemy też podpytać o dane rozwiązania bezpośrednio na infolinii danego sprzedawcy – zazwyczaj sklepom bardzo zależy na pomocy nam w wyborze. Warto odwiedzić też stronę zamel.com, gdzie znajdziemy przykładowe rozwiązania dla smart home.

Inteligentny dom – co nam daje w kwestii bezpieczeństwa?

Smart home jest rozwiązaniem, które działa przede wszystkim w imię wygody i poprawy standardu życia. Istnieje też jednak druga strona medalu – smart home to doskonała ochrona naszej posesji. Odpowiednia kontrola nad monitoringiem, czujniki ruchu, kamery IP, automatyczne oświetlenie antywłamaniowe – to wszystko najdoskonalsze rozwiązania na rynku. Smart home jest w stanie zasymulować naszą obecność w domu dzięki gaszeniu i zapalaniu świateł, które symulują przechodzenie z pomieszczenia do pomieszczenia. To i wszechobecne czujniki skuteczne zniechęcą nawet największego bandytę. Dzięki panelowi sterowania lub aplikacji możemy sterować także bramą wjazdową i bramą garażową. Systemy smart house połączone w jeden znacząco podwyższają standard życia – dlatego tak wiele osób decyduje się właśnie na nie.

Inteligentny dom – urządzenia rozmawiają ze sobą

Czy nam się to podoba, czy nie, 5G wkracza pod strzechy. Szczególnie pod strzechy domów inteligentnych. Dom inteligentny korzysta z wielu różnych urządzeń i czujników, które sterowane są zdalnie. Do kontroli nad nimi potrzebny jest jakiś kanał komunikacji. Może to być np. internet, lub krótkodystansowa sieć Bluetooth. Era inteligentnych domów właśnie nadchodzi – to najlepszy moment na dowiadywanie się więcej na ten temat i inwestycje w raczkujące rozwiązania. Zachęcamy więc do przeczytania poradnika odnoszącego się do smart house – Czym możesz sterować poprzez Wi-Fi? Bezprzewodowy inteligentny dom.

Artykuł partnera

https://www.mistrzu.com/5-najgoretszych-trendow-w-oswietleniu/

https://www.mistrzu.com/jakie-oswietlenie-dekoracyjne-sprawdzi-sie-w-sypialni/

https://www.mistrzu.com/jak-zaplanowac-oswietlenie-do-domu-najwazniejsze-elementy/

https://www.mistrzu.com/grzejniki-klima-jako-alternatywa-dla-innych-systemow-grzewczych/

https://www.mistrzu.com/jak-uszczelnic-okna-po-jakie-rozwiazania-siegnac/

https://www.mistrzu.com/jak-urzadzic-kuchnie-w-stylu-retro/

https://www.mistrzu.com/inteligentne-mieszkanie-o-co-powinien-zadbac-deweloper/

https://www.mistrzu.com/odkurzacz-idealny-jak-go-wybrac/

https://www.mistrzu.com/jak-urzadzic-sypialnie/

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu