RSS

Czy wiesz czym jest upadłość konsumencka?

Upadłość konsumencka to postępowanie, które prowadzone jest przed sądem gospodarczym. Jej celem jest uwolnienie się…

Czy można usunąć negatywne opinie o firmie z…

Nieograniczony dostęp do Internetu dał przedsiębiorstwom możliwość pokazania światu i wypromowania swoich usług i produktów…

Specjalizacja, czyli błąd przedsiębiorców szukających księgowego

Każdy przedsiębiorca chce korzystać z usług biur rachunkowych, które zaoferują mu kompleksowe wsparcie merytoryczne i…

Pożyczki bez BIK – co warto o nich…

W przypadku pożyczki pozabankowej nie zawsze trzeba przechodzić procedurę weryfikacji w BIK lub innych bazach.…

«
»

Inteligentne mieszkanie – o co powinien zadbać deweloper?

Inteligentne mieszkanie kojarzy się wielu osobom zazwyczaj bardziej z domem jednorodzinnym niż z mieszkaniem w bloku lub apartamentowcu. Takie rozwiązania są coraz częściej stosowane przez deweloperów przy budowaniu większych budynków. Trudno się temu dziwić – jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które cenią komfort oraz wygodę. Poniżej przedstawiamy kilka rzeczy, na które powinien zwrócić deweloper przygotowując mieszania do użytku.

Jak działa inteligentne mieszkanie

Co oferują deweloperzy

O co powinien zadbać deweloper?

Jak działa inteligentne mieszkanie

Inteligentne mieszkania zmniejszają konieczność ingerencji człowieka w wiele sytuacji. To rozwiązanie jest bardzo często wykorzystywane przez deweloperów – warto sprawdzić takie oferty w Trójmieście tutaj: https://obido.pl/rynek-pierwotny-trojmiasto/.

Inteligentne usprawnienia gwarantują uproszczenie wielu procesów. Dzięki temu życie w takim budynku składa się z wielu ułatwień. Same podnoszą się rolety w oknach o poranku i same opadają wieczorem. W momencie, gdy temperatura przekracza określoną wartość włącza się klimatyzacja. Podobnie z ogrzewaniem, kiedy temperatura spada poniżej minimum wartości – wówczas włącza się automatycznie. Oprócz tego istnieje wiele innych możliwości mieszkania w takim bloku. Sterowanie takimi systemami odbywa się przy pomocy aplikacji na smartfonach, tabletach lub przez stronę internetową. Daje ona możliwość  zarządzania takimi elementami budynku jak klimatyzacja, wentylacja, oświetlenie i ogrzewanie. Aplikacja pozwala także kontrolować czujniki dymu, kontrolować alerty – takie jak ostrzeżenie przed zalaniem lub alarm dotyczący niezamknięcia drzwi, a także włączanie i wyłączanie zasilania przy pomocy zaprogramowanych wtyczek.

 

Co oferują deweloperzy

Deweloperzy oferują obecnie wiele udogodnień. Najbardziej popularne są takie elementy, które są sterowane przez aplikacje jak rolety, klimatyzacja, ogrzewanie, oświetlenie – zarówno takie, które można włączyć przez kliknięcie telefonem, ale i takie, które można ustawić w taki sposób, żeby dostosowywało swoją barwę do pory dnia. Oprócz tego bardzo popularne są też czujniki dymu. W wielu blokach zainstalowane są czujniki ruchu i system monitoringu, który uruchamia się w momencie ruchu na korytarzu. Ciekawym rozwiązaniem są także dostęp do budynku – oferowane na podstawie odcisku palca lub odczytu twarzy, albo przy pomocy uruchomienia aplikacji na telefonie.

Inteligentne elementy mieszkania pozwalają na wiele oszczędności dla osób, które mieszkają w budynku. Właściwe zaprogramowanie poszczególnych elementów w odpowiedni sposób pozwala na obniżeniu rachunków za ogrzewanie, prąd lub wodę o ponad 30 procent. Dzięki automatyzacji systemów zarządzania domem energia jest wykorzystywana w domu w sposób inteligentny. Każdy ma możliwość dopasowanie wykorzystania

 

O co powinien zadbać deweloper?

W momencie projektowania budynek powinien być przede wszystkim funkcjonalny i bezpieczny dla mieszkańców. Deweloper oddając budynek powinien zadbać o to czy wszystko jest sprawne i właściwie działa. Ważne jest sprawdzenie użytego systemu w różnych sytuacjach – czy na pewno wszystkie czujniki i czujki są sprawne, czy mechanizm działa po podłączeniu do systemu, czy można go używać przez aplikację. Do właścicieli mieszkań powinien zostać dostarczony komplet dokumentów i informacji o tym jak użytkować inteligentne mieszkanie, a także w jaki sposób wymieniać poszczególne elementy jeśli się zużyją. Podpisane dokumenty powinny zostać dostarczone najpóźniej w momencie podpisywania dokumentów. Wiele firm organizuje czasem specjalne szkolenia dla nowych lokatorów lub przesyła instruktaż w wersji online.

Materiał zewnętrzny

https://www.mistrzu.com/odkurzacz-idealny-jak-go-wybrac/

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu