Czym jest peeling cukrowy i jak on działa?
Martwy naskórek, który w całkiem naturalny sposób gromadzi się na powierzchni skóry sprawia, że prezentuje się ona nieestetycznie, a także, że wszystkie balsamy i olejki nawilżające nie docierają w jej najgłębsze warstwy. Właśnie dlatego praktycznie każdy specjalista od pielęgnacji skóry zaleca, by regularnie przeprowadzać złuszczanie martwego naskórka, a następnie wykonywać rutynowe zabiegi pielęgnacyjne. W tym momencie nieocenioną pomocą dla nas może okazać się peeling cukrowy. Jednak czym on jest i jak on dokładnie działa?
Co to jest peeling cukrowy?
Żeby zrozumieć czym tak naprawdę jest peeling cukrowy, warto w pierwszej kolejności zastanowić się, czym jest tradycyjny peeling i do czego ona tak właściwie służy. Okazuje się, że peeling to nic innego jak mieszanka drobinek ścierających oraz substancji o działaniu nawilżającym i pielęgnującym. Głównym zadaniem peelingu jest nic innego, jak ścieranie martwego naskórka. Jedne z nich są przeznaczone tylko i wyłącznie do twarzy, podczas gdy kolejne wykorzystywane są już do całego ciała. Jak więc łatwo można się domyślić, peeling cukrowy to podobna mieszanka, z tym wyjątkiem, że w roli drobinek występują kryształki cukru. Okazuje się, że ich dodatkową zaletą jest to, że dochodzi do ich rozpusczenia pod wpływem ciepła i podczas kontaktu z wilgocią. Dzięki temu peeling cukrowy jest wyjątkowo wygodny w stosowaniu – nie musimy martwić się o to, że jakiekolwiek drobinki pozostaną na naszej skórze i – co najgorsze – doprowadzą do podrażnień. Co więcej, peeling cukrowy jest alternatywą dla tradycyjnych peelingów, w których zastosowano substancje chemiczne. Taką mieszankę możemy przygotować w domu wykorzystując do tego jedynie te składniki, które mamy w naszej kuchni. Jest to więc całkowicie naturalna mieszanka, która pomoże nam w codziennej pielęgnacji ciała.
Jak działa peeling cukrowy?
Zasada działania peelingu cukrowego tak naprawdę w niczym nie różni się od działania tradycyjnego peelingu – z tym rozróżnieniem, że jest on całkowicie naturalny. Z racji tego, że wiele osób przygotowuje peeling cukrowy w domu, wówczas jego finalnie działanie jest poniekąd uzależnione od tego, z czego skorzystamy. Jednocześnie spoiwem dla wszystkich składników jest nic innego, jak tylko kryształki cukru. To właśnie one mają moc ścierającą i w połączeniu z naszą skórą szybko i skutecznie usuną nagromadzony, martwy naskórek, a także wygładzą powierznię skóry. Oczywiście jeśli skorzystamy z naturalnych dodatków jak np. miód czy aloes, możemy sobie także zagwarantować niesamowite nawilżenie i odżywienie naszej skóry – wszystko to będzie odbywało się bez żadnych sztucznych dodatków i chemikaliów. Nic więc dziwnego, że peeling cukrowy cieszy się coraz to większą popularnością.
Jakie są efekty stosowania peelingu cukrowego?
Peeling cukrowy wykazuje się wyjątkowo efektywnym działaniem – można nawet śmiało powiedzieć, że w wielu przypadkach sprawdza się on o wiele lepiej, niż peelingi z wykorzystaniem substancji chemicznych. Przy regularnym i rozsądnym stosowaniu własnoręcznie przygotowanego peelingu możemy zagwarantować sobie przede wszystkim idealne wygładzenie skóry, a także odblokowanie jej porów. Co więcej, starcie martwego naskórka doprowadzi do tego, że nasza skóra będzie wyglądała na zdrową i młodszą. Co więcej peeling cukrowy skutecznie pobudza krążenie w głębokich warstwach skóry, a co za tym idzie, świetnie przygotuje ją na przyjęcie szeregu składników aktywnych z balsamów i innych substancji, jakie wykorzystujemy podczas rutynowej pielęgnacji. Peeling cukrowy świetnie może również nawilżyć i przywrócić skórze jednolity koloryt.
Jak zrobić domowy peeling cukrowy?
Domowy peeling cukrowy jest wyjątkowo prosty w przygotowaniu i nie powinien sprawić nam większych problemów. Okazuje się, że możemy przygotowywać go na wiele, różnych sposobów w zależności od tego, jakie efekty chcemy uzyskać. Zwykle jednak przyjęło się, że odpowiednią ilość kryształków cukru miesza się z miodem i kilkoma kropelkami soku z cytryny. Opcjonalnie można dodać do takiego peelingu aloes lub oliwę z oliwek, kóra dodatkowo natłuści i odżywi skórę. Zaleca się wykorzystywanie gruboziarnistego cukru – o ile chcemy przygotować peeling do ciała, a także drobnoziarnistego cukru z odrobiną wody, w momencie kiedy chcemy przygotować domowy peeling cukrowy do twarzy. Regularne stosowanie przyniesie spektakularne efekty dla naszej skóry.
Artykuł partnera