RSS

500 plus - jak wpłynęło na sytua…

Już od ośmiu miesięcy w P…

Masz firmę i chcesz przyspieszyć…

Współpracując z kontrahen…

Nie lekceważ niebezpieczeństwa z…

Latem znacznie częściej u…

Chwilowe zachwianie rynku mieszk…

Na koniec czerwca 2016 ro…

Odrzucenie wniosku o pożyczkę. O…

Zanim otrzymamy pozytywną…

Rozliczanie PIT wspólnie z małżo…

Każdy podatnik posiada ko…

Polski Fundusz Rozwoju o emerytu…

Paweł Borys, prezes Polsk…

Biała lista podatników VAT – błę…

Od 1 września 2019 roku s…

Ulgi podatkowe i wspólne rozlicz…

Pomysł wprowadzenia jedno…

Jak przygotować się do biegania …

Co zrobić, by zacząć bieg…

«
»
TwitterFacebookPinterest

Abonament? A może na kartę? Sieci Komórkowe w Polsce

Gdzie się nie obejrzeć, wszędzie reklamy sieci komórkowych. Czy to na ulicach, czy to w telewizji czy to w internecie – największe sieci komórkowe w Polsce walczą o klientów kreując wizje wspaniałych ofert. Ale czy faktycznie to co nam oferują jest takie dobre? A może warto rozejrzeć się za jakąś alternatywą?

Smartfon fajna rzecz – nie dość, że można dzwonić i pisać, to na dobrą sprawę te urządzenia mogą zastąpić nam komputer i telewizor. Ekran może i mniejszy, ale za to zawsze możemy to-to mieć przy sobie. Ale żeby wszystko działało jak należy, trzeba jakąś kartę SIM podpiąć. I tutaj mogą pojawić się schody.

Sieci Komórkowe w Polsce

Nie, nie dlatego, że nie ma z czego wybierać. Wręcz przeciwnie, wybór jest wręcz zbyt duży. Na pierwszy – a nawet na drugi – rzut oka może się wydawać, że mamy w sumie tylko Plusa, Orange, Play i T-mobile. Może to więcej niż kiedyś, kiedy musieliśmy wybierać pomiędzy TP S.A. a TP S.A. ale wprawne oko zauważy, że te promowane oferty są niemal identyczne! Więc co tu wybrać?

Na szczęście na polskim rynku telekomunikacyjnym mamy ponad 15 operatorów! Oczywiście Ci,którzy nie należą do wymienionej wcześniej Wielkiej Czwórki to tak zwane sieci MVNO – operatorzy wirtualni, którzy nie posiadają własnych nadajników, a wynajmują je od większych sieci. I chociaż Ci operatorzy nie mają własnej infrastruktury i praktycznie nigdy nie zobaczymy ich reklamy w telewizji, to ich oferty nie tylko są konkurencyjne względem dużych sieci komórkowych, ale niemal zawsze je przebijają. I to niezależnie od tego, czy mówimy tutaj o ofertach na abonament, na kartę, czy abonamentach rodzinnych.

Do tego niemal wszyscy operatorzy wirtualni mają w ofercie umowy na czas nieokreślony, dzięki czemu nie musimy wiązać się z wybranym przez nas operatorem na dwa lata – w przypadku takich umów, możemy je anulować nie ponosząc dodatkowych kosztów.

Jedyną domeną, w której duże sieci komórkowe tak naprawdę jeszcze się bronią to abonament z telefonem. Z tymże podpisywanie umowy z siecią komórkową na taki abonament niekoniecznie będzie się opłacać. A to dlatego, że operatorzy liczą sobie od telefonów marże czasem wynoszące nawet i kilkaset złotych od urządzenia, zwłaszcza gdy chcemy je mieć na raty. Niemal zawsze bardziej opłaci się nam zakup telefonu osobno.

Jaką ofertę wybrać?

Więc jaka sieć komórkowa będzie dla nas najlepsza? Aby to ustalić najlepiej jest skorzystać jednej z wielu porównywarek abonamentów, jakie możemy znaleźć w internecie. Przykładowo portal Mobilny Ranking oferuje dobre porównanie sieci komórkowych.

Oczywiście możemy obyć się i bez tego, samemu sprawdzając wszystkie oferty. Ale nawet samo zebranie ich zająć nam może kilka godzin, a sensowne porównanie – następnych kilka. Korzystając z gotowego porównania możemy zaoszczędzić mnóstwo czasu i nerwów. Wspomniane porównanie serwisu Mobilny Ranking jest o tyle dobre, że zawiera zestawienia różnych typów ofert: abonamentów bez telefonu, z telefonem, abonamentów rodzinnych oraz ofert na kartę. Oznacza to, że w jednym miejscu mamy wszystko.

Łatwo dostrzec, że najlepiej wypadają oferty małych operatorów. Jeżeli interesuje nas tani abonament, warto zainteresować się ofertą Premium Mobile. W przypadku abonamentu z telefonem, najtaniej wyjdzie nas Plush. A jeżeli interesuje nas abonament dla dwojga, najlepiej sprawdzić ofertę Nju Mobile, zwłaszcza, że operator ten ma tzw. stażowe, dzięki któremu z kolejnymi miesiącami trwania umowy będziemy mieli coraz większy pakiet danych do wykorzystania. Oczywiście ostatecznie najlepiej jest samemu sprawdzić, jaka oferta wypada dla nas najkorzystniej w porównywarce ofert.

Artykuł sponsorowany

<div style=Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
0

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu