RSS

Rola naturalnych emulgatorów w poprawie jakości produktów spożywczych

Świadomość zdrowego odżywiania rośnie, społeczeństwo zaczyna przyglądać się składnikom, które znajdują się w produktach spożywczych…

Stal Nierdzewna Vs Aluminium

Porównanie stali nierdzewnej z aluminium to temat często poruszany przy wyborze materiałów w projektowaniu produktów,…

Czym jest krykiet?

Krykiet jest jedną z najstarszych i najbardziej złożonych gier zespołowych, których korzenie sięgają Anglii w…

Prop trading kontra inwestycje długoterminowe: zalety i wady…

Prop trading to strategia, w ramach której firmy inwestycyjne (lub indywidualni traderzy zawodowi) wykorzystują własny…

«
»

Netflix – historia popularnej platformy streamingowe

Istnieje wiele sposób na spędzanie wolnego czasu, a coraz więcej popularności zdobywają filmy oraz seriale oglądane w domowym zaciszu dzięki ogólnodostępnym płatnym platformom, jak na przykład Netflix. Choć o tym serwisie słyszał pewnie każdy, nie wszyscy znają dobrze jego historię. Chcesz dowiedzieć się, jak powstała i rozwijała się ta firma?

Już dziś odwiedź portal z nowinkami internetowymi, by odkryć wiele ciekawostek o Netflixie i nie tylko.

Kiedy i jak powstał Netflix?

Początki tej firmy to lata końcówka lat 90., kiedy to była ona głównie wypożyczalnią DVD. Dopiero w późniejszych latach serwis zaczął prowadzić usługi streamingowe i to tylko w niektórych krajach. Dla Polski (oraz wielu innych państw) przełomowy okazał się rok 2016, kiedy zniesiono blokadę platformy na jej terytorium. Od tego czasu Netflix cieszy się rosnącą popularnością niemalże na całym świecie. Gdzie natomiast nadal jest niedostępny? Dziś nie mogą z niego korzystać obywatele Krymu, Syrii, Chin oraz Korei Północnej. Bez wątpienia na rozwój tej platformy wpływ miała też pandemia koronawirusa, kiedy liczne obostrzenia i restrykcje nawoływały do spędzania czasu w domach.

Co można obejrzeć w serwisie Netflix?

Dla wielu osób ta płatna platforma stała się ulubioną rozrywką. W serwisie obejrzeć można różnego rodzaju produkcje zarówno polskie, jak i zagraniczne. To nie jedynie filmy fabularne i seriale, lecz również interesujące propozycje dokumentalne, przyrodnicze, naukowe, reality show czy realizacje przeznaczone dla dzieci. Tak szeroki wybór rodzajów i gatunków sprawia, że każdy znaleźć może coś w sam raz dla siebie. Co więcej, dzięki temu serwisowi wiele produkcji zyskało dużą popularność i światowy rozgłos, jak stało się chociażby z serialem „The Crown” opowiadającym losy brytyjskiej rodziny królewskiej. A Ty, co najchętniej oglądasz na Netflixie?

Warto też zaznaczyć, że platforma nieustannie się rozwija. Wciąż dodawane są nowe propozycje filmów i programów. Netflix nie pozwala więc widzowi się nudzić!

Artykuł partnera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu