RSS

Jak wybrać najlepszego dostawcę rozwiązań dla sieci trakcyjnych?

Trzeba sobie jasno powiedzieć, że praktycznie nikt z nas na co dzień nie docenia istnienia…

Jak rozliczyć PIT-36 za 2022 rok?

Rozliczenie PIT-36 2022 warto zrobić za pomocą specjalnego programu do rozliczania PIT. Dzięki temu unikniemy…

Fachowe doradztwo energetyczne dla twojej firmy

Zmiana polityki energetycznej w firmie może przyczynić się do uzyskania sporych oszczędności w skali roku.…

Do jakich krajów wymagana jest Zielona Karta?

Planujesz wyjazd za granicę i będziesz poruszał się własnym samochodem? W niektórych krajach wystarczy, że…

«
»

Netflix – historia popularnej platformy streamingowe

Istnieje wiele sposób na spędzanie wolnego czasu, a coraz więcej popularności zdobywają filmy oraz seriale oglądane w domowym zaciszu dzięki ogólnodostępnym płatnym platformom, jak na przykład Netflix. Choć o tym serwisie słyszał pewnie każdy, nie wszyscy znają dobrze jego historię. Chcesz dowiedzieć się, jak powstała i rozwijała się ta firma?

Już dziś odwiedź portal z nowinkami internetowymi, by odkryć wiele ciekawostek o Netflixie i nie tylko.

Kiedy i jak powstał Netflix?

Początki tej firmy to lata końcówka lat 90., kiedy to była ona głównie wypożyczalnią DVD. Dopiero w późniejszych latach serwis zaczął prowadzić usługi streamingowe i to tylko w niektórych krajach. Dla Polski (oraz wielu innych państw) przełomowy okazał się rok 2016, kiedy zniesiono blokadę platformy na jej terytorium. Od tego czasu Netflix cieszy się rosnącą popularnością niemalże na całym świecie. Gdzie natomiast nadal jest niedostępny? Dziś nie mogą z niego korzystać obywatele Krymu, Syrii, Chin oraz Korei Północnej. Bez wątpienia na rozwój tej platformy wpływ miała też pandemia koronawirusa, kiedy liczne obostrzenia i restrykcje nawoływały do spędzania czasu w domach.

Co można obejrzeć w serwisie Netflix?

Dla wielu osób ta płatna platforma stała się ulubioną rozrywką. W serwisie obejrzeć można różnego rodzaju produkcje zarówno polskie, jak i zagraniczne. To nie jedynie filmy fabularne i seriale, lecz również interesujące propozycje dokumentalne, przyrodnicze, naukowe, reality show czy realizacje przeznaczone dla dzieci. Tak szeroki wybór rodzajów i gatunków sprawia, że każdy znaleźć może coś w sam raz dla siebie. Co więcej, dzięki temu serwisowi wiele produkcji zyskało dużą popularność i światowy rozgłos, jak stało się chociażby z serialem „The Crown” opowiadającym losy brytyjskiej rodziny królewskiej. A Ty, co najchętniej oglądasz na Netflixie?

Warto też zaznaczyć, że platforma nieustannie się rozwija. Wciąż dodawane są nowe propozycje filmów i programów. Netflix nie pozwala więc widzowi się nudzić!

Artykuł partnera

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu