RSS

Wypowiedzenie umowy najmu na czas określony - kiedy…

Umowy najmu są dzisiaj powszechne. Często podpisujemy je bez większych wahań, zakładając, że znajdujące się…

Wirtualne biuro - nowoczesna usługa w atrakcyjnej cenie

Wirtualne biura zdobywają coraz więcej zwolenników. Pomagają rozwijać działalność gospodarczą, zapewniają adres, a koszty ich…

Witaminy dla kota dorosłego, kociąt oraz kocich seniorów

Witaminy dla kota to podstawa zrównoważonego rozwoju i braku problemów zdrowotnych. Kot większość niezbędnych składników…

Kto płaci podatek od pożyczki?

Podatek od pożyczki to wyrażenie, które może wzbudzać niepokój. Większość osób jest świadoma takich opłat…

«
»

Netflix – historia popularnej platformy streamingowe

Istnieje wiele sposób na spędzanie wolnego czasu, a coraz więcej popularności zdobywają filmy oraz seriale oglądane w domowym zaciszu dzięki ogólnodostępnym płatnym platformom, jak na przykład Netflix. Choć o tym serwisie słyszał pewnie każdy, nie wszyscy znają dobrze jego historię. Chcesz dowiedzieć się, jak powstała i rozwijała się ta firma?

Już dziś odwiedź portal z nowinkami internetowymi, by odkryć wiele ciekawostek o Netflixie i nie tylko.

Kiedy i jak powstał Netflix?

Początki tej firmy to lata końcówka lat 90., kiedy to była ona głównie wypożyczalnią DVD. Dopiero w późniejszych latach serwis zaczął prowadzić usługi streamingowe i to tylko w niektórych krajach. Dla Polski (oraz wielu innych państw) przełomowy okazał się rok 2016, kiedy zniesiono blokadę platformy na jej terytorium. Od tego czasu Netflix cieszy się rosnącą popularnością niemalże na całym świecie. Gdzie natomiast nadal jest niedostępny? Dziś nie mogą z niego korzystać obywatele Krymu, Syrii, Chin oraz Korei Północnej. Bez wątpienia na rozwój tej platformy wpływ miała też pandemia koronawirusa, kiedy liczne obostrzenia i restrykcje nawoływały do spędzania czasu w domach.

Co można obejrzeć w serwisie Netflix?

Dla wielu osób ta płatna platforma stała się ulubioną rozrywką. W serwisie obejrzeć można różnego rodzaju produkcje zarówno polskie, jak i zagraniczne. To nie jedynie filmy fabularne i seriale, lecz również interesujące propozycje dokumentalne, przyrodnicze, naukowe, reality show czy realizacje przeznaczone dla dzieci. Tak szeroki wybór rodzajów i gatunków sprawia, że każdy znaleźć może coś w sam raz dla siebie. Co więcej, dzięki temu serwisowi wiele produkcji zyskało dużą popularność i światowy rozgłos, jak stało się chociażby z serialem „The Crown” opowiadającym losy brytyjskiej rodziny królewskiej. A Ty, co najchętniej oglądasz na Netflixie?

Warto też zaznaczyć, że platforma nieustannie się rozwija. Wciąż dodawane są nowe propozycje filmów i programów. Netflix nie pozwala więc widzowi się nudzić!

Artykuł partnera

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu