RSS

Jakie buty do biegania wybrać w zimie.

Bieganie stało się w ostatnich latach niezwykle popularnym sportem. Wiele osób regularnie biegających nie wyobraża…

Księgowość dla lekarzy, pielęgniarek i położnych - co…

Wieloletnie doświadczenie w księgowości pracowników służby zdrowia, pozwala na poznanie specyfiki i regulacji prawnych obowiązujących…

Dlaczego warto mieć w domu ciśnieniomierz?

Kompletując domową apteczkę musimy pamiętać, by znalazły się w niej odpowiednie środki przeciwbólowe, suplementy, lekarstwa,…

Jak działają kasy fiskalne online i kto powinien…

Tradycyjne kasy fiskalne z papierową rolką są powoli zastępowane przez kasy fiskalne online. W dalszej…

«
»

Jak napisać CV po angielsku?

Czy potrzebujesz przygotować CV po angielsku? Jeśli tak, to zostań z nami. W tym artykule poradzimy Ci jak zrobić to koncertowo! Jeśli natomiast już dostałeś pracę z angielskim, to zajrzyj do kompletnego przewodnika po Business English i przygotuj się do Twoich nowych zadań.

Zacznijmy temat CV od ostrzeżenia: nie tłumacz go z języka polskiego na angielski! CV po angielsku to inny dokument niż jego polski odpowiednik. Na pewno nie umieścisz w nim:

 • Twojego zdjęcia,
 • miejsca i daty urodzenia,
 • stanu cywilnego.

Dlaczego? Pracodawcy nie chcą wiedzieć tych rzeczy, by uniknąć problemów prawnych i oskarżeń o dyskryminację. Jakie informacje umieścisz w CV po angielsku?

Wyliczmy:

 • Twój adres do korespondencji,
 • adres email,
 • numer telefonu,
 • link do profilu na LinkedIn, Twojej strony typu portfolio, Githuba itp.

O co chodzi z tym linkiem? Jeśli możesz pochwalić się swoimi pracami, np. zdjęciami lub zrelizowanymi stronami internetowymi, to dasz link do swojego portfolio. Jeśli na LinkedIn masz rekomendacje i potwierdzenia Twoich umiejętności, to możesz dodać link do swojego profilu na tej platformie. Zaznaczmy, że nie jest to obowiązkowy element CV po angielsku i możesz z niego zrezygnować.

Przejdźmy teraz do poważniejszych różnic między tradycyjnym polskim CV a dokumentem w formacie anglojęzycznyn. Twoje CV po angielsku powinno mieć wstęp, który najlepiej pasuje do Twojej sytuacji. Może to być:

 • cel zawodowy,
 • podsumowanie kwalifikacji,
 • profil zawodowy,
 • podsumowanie CV.

Zadaniem takiego wstępu jest zainteresować rekrutera Twoją osobą i przekonać go, żeby w ogóle zapoznał się z Twoim CV. Niestety, rekruter tylko rzuca na nie okiem i błyskawicznie decyduje czy je zignorować czy przeczytać.

Jak widzisz, wstęp do CV jest bardzo ważny! Zaraz powiemy Ci ja go wybrać, ale na razie zauważmy co nas jeszcze czeka:

 • Musisz wybrać w jaki sposób przedstawić Twoje doświadczenie zawodowe, wykształcenie i umiejętności. Musisz zdecydować się na jeden z tych typów CV: chronologiczne, funkcjonalne lub mieszane.
 • Musisz zdecydować jak najkorzystniej przedstawić Twoje osiągnięcia zawodowe oraz zdecydować się, które wpisać do CV, a których nie umieszczać. To samo dotyczy Twoich umiejętności – w CV powinny być jedynie te, które przydadzą się w pracy do której aplikujesz.
 • Potrzebujesz upewnić się, że Twoje CV po angielsku ma odpowiednią długość, formatowanie, czcionkę i nie występują w nim najczęstsze błędy.

Jak widzisz, musisz podjąć wiele ważnych decyzji. Doradzimy Ci w każdej z tych kwestii, damy Ci też modelowe CV po angielsku i wyrażenia, które możesz skopiować do Twojego CV. Jest tego jednak trochę za dużo na zwykły artykuł. Dlatego też przejdź do kompletnego przewodnika po CV, żeby kontynuować czytanie.

Wpis gościnny

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu