RSS

Domowa koloryzacja - jak uniknąć rozczarowania?

Samodzielne farbowanie włosów w domu jest sporym wyzwaniem i warto się do niego odpowiednio przygotować,…

Rodzaje maszyn cnc - krótki przewodnik

Maszyny CNC to wiele różnorodnych urządzeń, które pozwalają na kształtowanie materiałów, nadawanie innym pewnych właściwości…

PIT 37 – różne formy znanej deklaracji

PIT 37 – różne formy znanej deklaracji PIT 37 to zeznanie o wysokości osiągniętego dochodu lub…

Jak działają tabletki na powiększenie penisa jak member…

Jeszcze do niedawna jedyną dostępną metodą na zwiększenie rozmiaru penisa była operacja chirurgiczna polegająca na…

«
»

Jak zabezpieczyć swój telefon na wypadek kradzieży?

Wyciekanie danych przez źle zabezpieczony telefon zdarzało się nawet sławnym i bogatym. A da się zabezpieczyć i odnaleźć swój smartfon w razie kradzieży. Nowoczesne modele iPhonów czy telefony Samsung mają dodatkowe funkcje ułatwiające zdalne kasowanie danych lub lokalizowanie sprzętu.

Zabezpieczenia w telefonach Samsung

Niektóre nowe modele telefonów mają dodatkowe funkcje pomagające zadbać o bezpieczeństwo. Przykładowo telefony Samsung Galaxy można zabezpieczyć odciskiem palca. O ile hasło da się zgadnąć lub odczytać, to przy takim zabezpieczeniu osoba niepowołana nie odblokuje sprzętu. Drugą ciekawą funkcją telefonów Samsung jest lokalizacja po zgubieniu, a następnie zdalne sterowanie smartfonem. Zobacz jakie modele telefonów Samsung z 2018 roku mają te funkcje. Warto pamiętać, że takie możliwości dają tylko nowe i stale aktualizowane modele markowych sprzętów, w tym wypadku smartfonów Samsunga.

Namierzenie zgubionego telefonu

Podobne zabezpieczenie mają iPhony, ale również wyłącznie te z ostatnich kilku lat. Apple daje jeszcze większe możliwości, bo pozwala zablokować urządzenie poprzez stronę producenta, a nawet wyświetlić na jego ekranie wiadomość do osoby, która posiada sprzęt. Od razu po wybraniu opcji Utracone zostanie zablokowana możliwość płacenia kartami kredytowymi i debetowymi dodanymi do urządzenia. Użytkownicy Chmury rodzinnej Apple mogą dodatkowo lokalizować nawzajem swoje telefony.

Te sposoby nie działają, jeśli usługa Znajdź mój iPhone nie była wcześniej włączona na urządzeniu. W takiej sytuacji można jeszcze zmienić swój identyfikator producenta Apple ID, by nowy właściciel nie mógł przynajmniej mieć dostępu do danych zapisanych w chmurze przypisanej do konta. Podobnie jest u niektórych innych producentów, którzy umożliwiają odnalezienie telefonu tylko wtedy, jeśli jest on w zasięgu wi-fi i użytkownik zalogował się wcześniej na swoje konto.

Dlatego już na etapie wyboru sprzętu warto pamiętać o tych rzeczach:

  • smartfon przypadkowej marki może być tańszy, ale w razie zagubienia nie zapewni tylu możliwości zdalnego sterowania i blokowania telefonem, co telefon Samsung czy Apple.
  • Każdy smartfon kupiony w sprawdzonym sklepie powinien mieć też numer seryjny urządzenia. Po skradzeniu warto go podać na policji, co pomoże jej namierzyć urządzenie. Dodatkowo telefon można wpisać do bazy skradzionych urządzeń, co zmniejszy szansę, ze zostanie odsprzedany.
  • Konfiguracja sprzętu może się wydawać zbyteczna, ale warto ją przeprowadzić właśnie na wypadek kradzieży. Dobrze pamiętać swoje hasło do konta Google czy Apple i zalogować się zgodnie z instrukcjami producenta.

Na co dzień konieczność zakładania kont i logowania się to męczący obowiązek użytkowników nowoczesnych telefonów. Jednak w razie kradzieży lub zgubienia sprzętu okazuje się to bardzo przydatne. Posiadacze telefonów Samsung czy innych z Androidem mogą znaleźć go za pośrednictwem usługi Find My Device, a następnie skasować z niego wszystkie dane lub zabezpieczyć go hasłem. Przydatną funkcją jest włączanie dzwonienia na pełnym poziomie głośności, które zadziała nawet wtedy, gdy telefon jest wyciszony. Jedynym problemem jest to, że aparat musi być w tym czasie włączony, użytkownik musi być zalogowany na konto Google, a do tego w zasięgu sieci.

Artykuł zewnętrzny.

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu