RSS

Podnosimy efektywność pracy biurowej poprzez szkolenia i kursy

Współczesny świat ulega szybkim przeobrażeniom, a o efektywności wykonywanej pracy biurowej decydują nie tylko używane…

Podróż klienta – wszystko, co musisz wiedzieć na…

Stworzenie mapy klienta, czyli tzw. customer journey map, to proces, który może skutecznie pomóc Ci w…

Lina stalowa - do czego możę się przydać?

Liny stalowe to powszechnie wykorzystywany element konstrukcyjny wielu maszyn oraz urządzeń. Stosowane są w wielu…

Korzystaj z konta Revolut Premium i dbaj o…

Oszczędzanie na codziennych zakupach jest możliwe bez konieczności odmawiania sobie wszystkich przyjemności. Każdy może sobie…

«
»

Aktualne wymiary grafik na Facebooka

Jak poprawić jakość zdjęć publikowanych na Facebooku? Wrzucając odpowiedni rozmiar! Dotyczy to nie tylko zdjęć, ale różnego rodzaju grafik, w tym także profilowych i wykorzystywanych w tle. Dziś przedstawiamy aktualne wymiary grafik na FB. 

  1. Wymiary grafik na FB 2021
  2. Aktualne wymiary grafik w tle
  3. Jakie wymiary zdjęcia wybrać?
  4. Wymiary grafik na strony firmowe

Jeśli chcesz, żeby Twoja grafika, którą publikujesz na Facebooku, miała lepszą jakość, wgrywaj ją w odpowiednim rozmiarze! Dane te mogą się zmieniać, dlatego warto od czasu do czasu sprawdzić ewentualne aktualizacje. W niniejszym artykule przedstawiamy informacje na temat rekomendowanych wymiarów, które aktualnie obowiązują. Zapraszamy do lektury!

Wymiary grafik na FB 2021

Facebook mocno wpływa na jakość naszych zdjęć, które publikujemy na swoich profilach. Wiąże się to głównie z tym, że zwykle wrzucamy grafikę za dużą lub za małą. Aby mieć pewność, że ostatecznie nasi znajomi będą mogli oglądać nasze publikacje w dobrej jakości, wystarczy zastosować rekomendowane przez Facebook wymiary. I tym samym poziome zdjęcia powinno publikować się w rozmiarze 1200×800 px, pionowe posty 3:2 w rozmiarze 640×960 px, a grafikę na fanpage: 1080×1080. W miniaturze grupy natomiast warto dodawać zdjęcia w tle o rozmiarze 1640×856 px. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na portalu Emerald Media, gdzie dane te są na bieżąco aktualizowane.
Ze względu na to, że wymiary grafik mogą co jakiś czas się zmieniać, warto to zapamiętać i odświeżać te wiadomości, by być na bieżąco.

Aktualne wymiary grafik w tle

Wielu użytkowników wykorzystuje element, jakim jest grafika w tle. Niestety większość z nich wrzuca nieodpowiedniej wielkości zdjęcia – za małe lub zbyt duże. Rekomendowaną przez Facebook wielkością zdjęcia w tle jest 820×312 px. Maksymalny rozmiar natomiast to 10KB. Wrzucając do tła zdjęcie o wspomnianych wartościach, będziesz mieć pewność, że zmieści się cały obraz, a jego jakość będzie dużo lepsza. Przy za dużym zdjęciu Facebook samodzielnie skompresuje grafikę, która jednocześnie mocno straci na wspomnianej jakości

Jakie wymiary zdjęcia wybrać?

Rekomendowane wymiary dla zdjęcia profilowego aktualnie to 320×320 px. Możesz jednak wrzucić nieco większą grafikę i przez narzędzia proponowane przez Facebook, przyciąć je odpowiednio. Ważne, by zdjęcie profilowe dobrze wyglądało, gdy inni będą je powiększać. Poziome zdjęcia, które wrzucamy w postach na naszej stronie, powinny mieć wymiary 1200×800 px. Dzięki temu zdjęcie będzie wyglądało dużo lepiej po powiększeniu, niż gdybyśmy dodali grafikę o mniejszych lub większych rozmiarach.

Wymiary grafik na strony firmowe

Nie wystarczy tylko ciekawie prowadzić firmowego fanpage. Nie ważne są same działania marketingowe. Ze względu na to, że aktualnie większość potencjalnych klientów zwraca większą uwagę na obrazki, poza oryginalną treścią, warto zadbać również o grafikę. Nie mamy tutaj na myśli tylko przyciągających wzrok obrazów. Chodzi nam również o ich jakość.

Jeśli interesuje Cię reklama karuzelowa, zadbaj o to, by jej wymiary wynosiły 600×600 px. Na facebookowe story publikuj treści o wymiarach 900×1600 px. W przypadku poziomych zdjęć warto wrzucać te o wymiarach 1200×800, natomiast pionowe – 640×960 px. Aby mieć pewność, że reklama Lead Ads zostanie opublikowana w dobrej jakości, zastosuj materiały w wymiarach 1200×628 px.

Oczywiście można wykorzystać grafikę w większym, niż rekomendowany wymiar. Ważne jednak, by zachować odpowiednie proporcje. Docelowo i tak Facebook zmniejszy obrazy i zdjęcia do rekomendowanych wymiarów. Niekiedy jednak publikowany materiał może w takiej sytuacji stracić sporo na jakości, dlatego warto w miarę możliwości trzymać się aktualnych rekomendacji. Zachowując wymiary zdjęcia profilowego i innych grafik w postach wideo, cover photo i pozostałych miejscach, uzyskasz najlepsze efekty. Jednocześnie zawsze warto dokładnie weryfikować wygląd, bo nawet stosując zalecane wymiary wideo (co dotyczy również rozmiaru grafiki) na urządzeniach mobilnych okładka wydarzenia może wyglądać nieco inaczej.

Materiał zewnętrzny

https://www.mistrzu.com/zdjecie-na-plotnie-niezwykla-dekoracja/

https://www.mistrzu.com/agencja-reklamowa-wiekszosc-prac-wykona-zdalnie-wybierz-dobrze-i-nie-przeplacaj/

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu