RSS

Pianka do mycia twarzy

Pianka do mycia twarzy to kosmetyk, którego głównym zadaniem jest oczyszczenie skóry twarzy z zanieczyszczeń,…

Zarabianie na promocjach bankowych jest teraz proste jak…

Banki organizują wiele atrakcyjnych promocji, aby zachęcić klientów do wybrania ich oferty. Zobacz, jak działają…

Jak szybko wyrzeźbić brzuch za pomocą prostych ćwiczeń?

Pięknie wyrzeźbione, silne mięśnie brzucha to jeden z atrybutów zdrowej i wysportowanej sylwetki. Nic zatem…

Fuzje i przejęcia to nie jest to samo!…

Rynek jest coraz bardziej wymagający, co zmusza przedsiębiorców do szukania kolejnych rozwiązań. W praktyce wiąże…

«
»

Naturalne kosmetyki do włosów – jak działają? Czy warto w nie zainwestować?

Wiele osób boryka się z różnymi problemami ze skórą głowy i włosami. Jedni mają zbyt mocno przesuszające się włosy, innym przeszkadza nadprodukcja sebum, jeszcze inni mają bardzo wrażliwą skórę głowy. Czy rozwiązaniem problemów tego typu mogą okazać się kosmetyki naturalne?

Co wyróżnia naturalne kosmetyki do włosów?

Kosmetyki do włosów, podobnie jak inne produkty naturalne przede wszystkim wyróżnia skład. To właśnie on powinien zwracać naszą największą uwagę podczas wyboru konkretnego produktu.  Naturalne kosmetyki do włosów otrzymywane są w zdecydowanej większości ze składników pochodzenia naturalnego (zdarza się natomiast, że 1-2% składu to innego rodzaju dodatki). Bardzo istotne jest natomiast także to, że w ich składzie nie ma substancji, które mogą wywoływać problemy ze skórą głowy, obciążać kosmyki, powodować podrażnienia i osłabiać strukturę włosów. W tego typu produktach nie znajdziesz parabenów, SLS, SLES, parafiny (i pochodnych), silikonów, czyli wszystkich tych substancji, które mogą wywoływać część problemów. Dobre kosmetyki naturalne mają proste, krótkie składy, które pozwalają szybko zorientować się, co właściwie znajduje się w szamponie czy odżywce. Naturalne kosmetyki do włosów bazują przede wszystkim na naturalnych olejach roślinnych, glince, humektantach, proteinach, ekstraktach roślinnych czy olejkach eterycznych.

Zalety kosmetyków naturalnych

Włosy i skóra głowy wymagają często naprawdę przemyślanej pielęgnacji. Ważne jest, aby dobierać kosmetyki przede wszystkim do typu porowatości włosów, ale i ich szczególnych potrzeb. Brak chemicznych dodatków, obciążających włosy silikonów, może się okazać zbawienny dla naszych kosmyków. Dodatkowo, produkty naturalne to znacznie mniejsza szansa na pojawienie się reakcji alergicznej. Podrażnienia oczywiście mogą się zdarzać, jeśli jesteśmy uczuleni na jakiś konkretny składnik roślinny, natomiast tego typu sytuacje zdarzają się dużo rzadziej. Skóra głowy jest jednak zdecydowanie mniej podrażniona, mniej substancji w kosmetykach naturalnych ma potencjał do tego, żeby sprzyjać rozwojowi problemów skórnych. Dodatkowo, naturalne kosmetyki do włosów są bezpieczne nie tylko dla nas, ale także dla środowiska.

Czy naturalne kosmetyki są lepsze od syntetycznych?

Nie ma oczywiście jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ nie jest tak, że każdy kosmetyk naturalny będzie działał lepiej od tego syntetycznego. Warto jednak dostrzec mniejsze ryzyko obciążania włosów, podrażniania skóry głowy, jakie stoi za kosmetykami naturalnymi. Ważne jest jednak, aby wybrać dobrej jakości produkt dostosowany do potrzeb konkretnej osoby. W przypadku kosmetyków naturalnych warty to natomiast zdawać sobie sprawę, że często działają one nieco wolniej od tych syntetycznych. Są skuteczniejsze, natomiast procesy odnowy, regeneracji czy nawet oczyszczania muszą w tym przypadku potrwać dłużej. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ  naturalne kosmetyki stymulują procesy skóry, a nie ingerują w nie. Płukanki, naturalne maski potrzebują więc czasu, aby dać ci rezultaty, o jakich marzyłaś. Oczyszczający szampon także potrzebuje czasu, aby z włosów usunąć wszystkie chemiczne pozostałości po syntetycznych kosmetykach. Kiedy już jednak dostrzeżesz efekt, będzie on wyjątkowy i co ważne uzyskany w sposób bezpieczny dla twojej skóry głowy.

Artykuł partnera

https://www.mistrzu.com/kosmetyki-do-wlosow-dla-mezczyzn/

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu