RSS

Czy można usunąć negatywne opinie o firmie z…

Nieograniczony dostęp do Internetu dał przedsiębiorstwom możliwość pokazania światu i wypromowania swoich usług i produktów…

Specjalizacja, czyli błąd przedsiębiorców szukających księgowego

Każdy przedsiębiorca chce korzystać z usług biur rachunkowych, które zaoferują mu kompleksowe wsparcie merytoryczne i…

Pożyczki bez BIK – co warto o nich…

W przypadku pożyczki pozabankowej nie zawsze trzeba przechodzić procedurę weryfikacji w BIK lub innych bazach.…

Ubezpieczenie firmy - co warto wiedzieć?

Wszyscy odpowiedzialni przedsiębiorcy powinni zdawać sobie sprawę, że prowadzenie swojej działalności gospodarczej może nieść ze…

«
»

Handel samochodami – jak zacząć i o czym pamiętać?

Handel samochodami, zwłaszcza używanymi to bardzo interesujący biznes. Wiele osób uważa, że w ten sposób można się dorobić niemałych pieniędzy. Warto jednak wiedzieć, jak naprawdę wygląda ten biznes, w jaki sposób zacząć i o czym należy pamiętać.

Sprzedaż samochodów – czy opłaca się taka działalność?

Handel samochodami ma swoje plusy, ale też minusy. Przeszukując Internet można znaleźć namiary, na wiele komisów i innych punktów zajmujących się tego typu usługami. Jeżeli jednak w najbliższej okolicy, nie ma takiej firmy, warto rozważyć jej założenie.

Handel samochodami wiąże się jednak z koniecznością posiadania określonej wiedzy. Nie powinno się otwierać takiej działalności, nie będąc obeznanym w temacie. Z pewnością jest to biznes dla osób zainteresowanych motoryzacją. Wszystko dla tego, że na rynku samochodowym można napotkać wiele osób, które oszukują i biorą udział w różnych przekrętach. Warto być na to wyczulonym.

Jak rozpocząć handel samochodami?

Jak wspomniano wcześniej, aby rozpocząć przygodę z handlem samochodami, przede wszystkim trzeba posiadać odpowiednią wiedzę i znać się na temacie. Warto także dowiedzieć się, gdzie powinno się szukać pojazdów używanych oraz w jaki sposób je wyceniać. Bardzo często prowadzenie komisu samochodowego wiąże się także z prowadzeniem własnego warsztatu.

Warsztat samochodowy osoby zajmującej się handlem samochodami

Zdjęcie pochodzi ze strony http://www.biznesplan.net.pl

Warto zaznaczyć, że jest kilka możliwości znalezienia samochodu, który będzie idealny do dalszej sprzedaży:

  • można sprowadzić samochód zza granicy,
  • kupić auto przez Internet, za pośrednictwem różnych aukcji,
  • skorzystać ze skupu samochodów używanych.

Wszystkie te opcje są bardzo popularne, warto rozważyć, która opcja będzie najlepsza. Chcąc zgłębić się w kwestii tego, gdzie szukać samochodów na sprzedaż, warto przeczytać artykuł na http://www.wlasnybiznes.eu/handel-samochodami-jak-zaczac-by-utrzymac-sie-w-tym-biznesie.

Handel samochodami: zakup samochodów

Chcąc sprowadzić samochody zza granicy, warto w pierwszej kolejności przejrzeć obcojęzyczne strony internetowe, lub pojechać w wybrane miejsce osobiście i zapoznać się z ofertami. Bardzo dużym udogodnieniem jest posiadanie międzynarodowych kontaktów. Warto mieć znajomych w innych komisach lub posiadać znajomości wśród osób, które znają obcy język oraz charakterystykę zagranicznych transakcji.

Kolejną możliwością jest zakup przez Internet. Rozwiązanie to jest bardziej czasochłonne i obarczone dużym ryzykiem. Można powiedzieć, że jest to jakby kupowanie kota w worku. Nigdy nie wiadomo jaki będzie faktyczny stan pojazdów.

Ostatnią możliwością, jak wspomniano wcześniej, jest skup samochodów używanych. Warto dobrze przemyśleć takie posunięcie, ponieważ skupów i ofert jest naprawdę niezwykle dużo.

Handel samochodami a rejestracja działalności gospodarczej

Aby móc legalnie sprzedawać samochody używane, należy zarejestrować działalność. W ten sposób można rozliczać podatek VAT, podatek od czynności cywilnoprawnych, a także podatek dochodowy od marży i pokrywać inne opłaty związane ze sprzedażą.

Otwierając komis, sprzedaż samochodów odbywa się, dzięki ustaleniu własnej prowizji. Jednak na taki rodzaj działalności decyduje się coraz mniej osób. „Sprzedaż za gotówkę” wydaje się bardziej atrakcyjna, dochodowa i pewna.

Handel samochodami to biznes jak wiele innych. Należy jednak posiadać odpowiednią wiedzę, podejście do klientów i wyczucie, aby móc osiągnąć sukces. Jeśli dopiero zaczynasz przygodę w tym biznesie, koniecznie zapoznaj się z artykułem na ten temat na http://www.money24.com.pl/handel-autami-jak-zaczac-zarabiac-w-tym-biznesie.

Handlować można zarówno tańszymi jak i droższymi samochodami. Wszystko zależy od koncepcji i możliwości. Jednak osoby, które nie czują się pewnie i nie posiadają zbyt dużego doświadczenia, przed podjęciem decyzji powinny skonsultować się ze specjalistami i osobami, które znają się na prowadzaniu takiego biznesu.

Źródła:

  • https://www.biznes.gov.pl/pl/firma/obowiazki-przedsiebiorcy/chce-poznac-inne-obowiazki-przedsiebiorcy/guide_172-KOMIS_SAMOCHODOWY
  • http://www.radarfinansowy.pl

Artykuł partnera

https://www.mistrzu.com/importer-z-chin-jak-zaczac/

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu