RSS

Pianka do mycia twarzy

Pianka do mycia twarzy to kosmetyk, którego głównym zadaniem jest oczyszczenie skóry twarzy z zanieczyszczeń,…

Zarabianie na promocjach bankowych jest teraz proste jak…

Banki organizują wiele atrakcyjnych promocji, aby zachęcić klientów do wybrania ich oferty. Zobacz, jak działają…

Jak szybko wyrzeźbić brzuch za pomocą prostych ćwiczeń?

Pięknie wyrzeźbione, silne mięśnie brzucha to jeden z atrybutów zdrowej i wysportowanej sylwetki. Nic zatem…

Fuzje i przejęcia to nie jest to samo!…

Rynek jest coraz bardziej wymagający, co zmusza przedsiębiorców do szukania kolejnych rozwiązań. W praktyce wiąże…

«
»

Handel samochodami – jak zacząć i o czym pamiętać?

Handel samochodami, zwłaszcza używanymi to bardzo interesujący biznes. Wiele osób uważa, że w ten sposób można się dorobić niemałych pieniędzy. Warto jednak wiedzieć, jak naprawdę wygląda ten biznes, w jaki sposób zacząć i o czym należy pamiętać.

Sprzedaż samochodów – czy opłaca się taka działalność?

Handel samochodami ma swoje plusy, ale też minusy. Przeszukując Internet można znaleźć namiary, na wiele komisów i innych punktów zajmujących się tego typu usługami. Jeżeli jednak w najbliższej okolicy, nie ma takiej firmy, warto rozważyć jej założenie.

Handel samochodami wiąże się jednak z koniecznością posiadania określonej wiedzy. Nie powinno się otwierać takiej działalności, nie będąc obeznanym w temacie. Z pewnością jest to biznes dla osób zainteresowanych motoryzacją. Wszystko dla tego, że na rynku samochodowym można napotkać wiele osób, które oszukują i biorą udział w różnych przekrętach. Warto być na to wyczulonym.

Jak rozpocząć handel samochodami?

Jak wspomniano wcześniej, aby rozpocząć przygodę z handlem samochodami, przede wszystkim trzeba posiadać odpowiednią wiedzę i znać się na temacie. Warto także dowiedzieć się, gdzie powinno się szukać pojazdów używanych oraz w jaki sposób je wyceniać. Bardzo często prowadzenie komisu samochodowego wiąże się także z prowadzeniem własnego warsztatu.

Warsztat samochodowy osoby zajmującej się handlem samochodami

Zdjęcie pochodzi ze strony http://www.biznesplan.net.pl

Warto zaznaczyć, że jest kilka możliwości znalezienia samochodu, który będzie idealny do dalszej sprzedaży:

  • można sprowadzić samochód zza granicy,
  • kupić auto przez Internet, za pośrednictwem różnych aukcji,
  • skorzystać ze skupu samochodów używanych.

Wszystkie te opcje są bardzo popularne, warto rozważyć, która opcja będzie najlepsza. Chcąc zgłębić się w kwestii tego, gdzie szukać samochodów na sprzedaż, warto przeczytać artykuł na http://www.wlasnybiznes.eu/handel-samochodami-jak-zaczac-by-utrzymac-sie-w-tym-biznesie.

Handel samochodami: zakup samochodów

Chcąc sprowadzić samochody zza granicy, warto w pierwszej kolejności przejrzeć obcojęzyczne strony internetowe, lub pojechać w wybrane miejsce osobiście i zapoznać się z ofertami. Bardzo dużym udogodnieniem jest posiadanie międzynarodowych kontaktów. Warto mieć znajomych w innych komisach lub posiadać znajomości wśród osób, które znają obcy język oraz charakterystykę zagranicznych transakcji.

Kolejną możliwością jest zakup przez Internet. Rozwiązanie to jest bardziej czasochłonne i obarczone dużym ryzykiem. Można powiedzieć, że jest to jakby kupowanie kota w worku. Nigdy nie wiadomo jaki będzie faktyczny stan pojazdów.

Ostatnią możliwością, jak wspomniano wcześniej, jest skup samochodów używanych. Warto dobrze przemyśleć takie posunięcie, ponieważ skupów i ofert jest naprawdę niezwykle dużo.

Blog dla Mężczyzn

Handel samochodami a rejestracja działalności gospodarczej

Aby móc legalnie sprzedawać samochody używane, należy zarejestrować działalność. W ten sposób można rozliczać podatek VAT, podatek od czynności cywilnoprawnych, a także podatek dochodowy od marży i pokrywać inne opłaty związane ze sprzedażą.

Otwierając komis, sprzedaż samochodów odbywa się, dzięki ustaleniu własnej prowizji. Jednak na taki rodzaj działalności decyduje się coraz mniej osób. „Sprzedaż za gotówkę” wydaje się bardziej atrakcyjna, dochodowa i pewna.

Handel samochodami to biznes jak wiele innych. Należy jednak posiadać odpowiednią wiedzę, podejście do klientów i wyczucie, aby móc osiągnąć sukces. Jeśli dopiero zaczynasz przygodę w tym biznesie, koniecznie zapoznaj się z artykułem na ten temat na http://www.money24.com.pl/handel-autami-jak-zaczac-zarabiac-w-tym-biznesie.

Handlować można zarówno tańszymi jak i droższymi samochodami. Wszystko zależy od koncepcji i możliwości. Jednak osoby, które nie czują się pewnie i nie posiadają zbyt dużego doświadczenia, przed podjęciem decyzji powinny skonsultować się ze specjalistami i osobami, które znają się na prowadzaniu takiego biznesu.

Źródła:

  • https://www.biznes.gov.pl/pl/firma/obowiazki-przedsiebiorcy/chce-poznac-inne-obowiazki-przedsiebiorcy/guide_172-KOMIS_SAMOCHODOWY
  • http://www.radarfinansowy.pl

Artykuł partnera

https://www.mistrzu.com/importer-z-chin-jak-zaczac/

https://www.mistrzu.com/3-powody-zeby-sprzedac-auto-na-skupie-samochodow/

https://www.mistrzu.com/odzyskiwanie-odszkodowan-komunikacyjnych-po-ilu-latach-mozna-starac-sie-o-wyplate/

https://www.mistrzu.com/dressing-do-opon-po-co-go-stosujemy/

https://www.mistrzu.com/car-detailing-szczecin-czyli-gdzie-odswiezyc-auto/

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu