RSS

Dlaczego warto skorzystać z usług profesjonalnej księgowości?

Niedawno w mediach pojawiły się informacje o licznych firmach, które napotkały trudności związane z nagłymi…

Dlaczego warto wszczepić implanty zębów?

Współczesna stomatologia oferuje wiele metodyk uzupełnienia braków w uzębieniu, jednak implanty zębowe Wrocław stanowią jedno…

Jak dbać o skórę zimą?

Czas pędzi. Jeszcze niedawno cieszyliśmy się początkiem lata, a już jesień czeka na progu. Zaraz…

Życie po wypaleniu zawodowym

Wypalenie zawodowe to stan skrajnego wyczerpania emocjonalnego, fizycznego i umysłowego, zasadniczo wpływający na jakość życia…

«
»

Pralnia przemysłowa – pomysł na biznes

  • Napisany przez:

Nieco wzorem zachodnich krajów Polacy coraz chętniej korzystają z usług pralni samoobsługowych. Rosnącym powodzeniem cieszą się również usługi pralni wodnej, szczególnie że często ubrania czy tkaniny wymagają właśnie takiego czyszczenia, a same punkty oferują również szereg innych usług. Wraz z rosnącym zapotrzebowaniem otwiera się coraz więcej pralni – zarówno samoobsługowych, jak i wodnej, które mają za zadanie ułatwić nam życie. Dla wielu osób to ciekawy pomysł na biznes, choć trzeba pamiętać o tym, że tego typu działalność wymaga odpowiedniego wyposażenia.

  1. Maszyny pralnicze – Czego potrzebujesz w pralni?
  2. Wyposażenie pralni w pralni samoobsługowej
  3. Jakie urządzenia pralnicze do pralni wodnej wybrać?
  4. Usługi dodatkowe

Maszyny Pralnicze – Czego potrzebujesz w pralni?

Wiele osób – szczególnie początku działalności decyduje się na inwestycję w używane maszyny pralnicze. Pozwala to wygenerować całkiem rozsądne oszczędności i daje czas, by na spokojnie rozformować biznes i pozyskać klientów. Niezmiennie szacuje się jednak, że koszty otwarcia pralni przemysłowej mogą wynosić nawet 500 tysięcy złotych. Przy oszczędnościach można ograniczyć wydatki do 300 tysięcy. Warto jednak pamiętać o tym, by wybierać maszyny pralnicze renomowanych producentów, ponieważ jest to gwarancją, że posłuży on nam wiele lat, a trzeba wiedzieć, że będzie naprawdę mocno eksploatowany. Niezmiennie ważna jest również lokalizacja punktu, dostosowanie go do konkretnych wymagań oraz oczywiście przygotowanie atrakcyjnej oferty.

Wyposażenie pralni w pralni samoobsługowej

To właśnie wyposażenie pralni jest fundamentem jej działalności. Popularne punkty samoobsługowe to tak naprawdę profesjonalnie urządzone wnętrza, które sprawiają, że zarówno sam proces prania, jak i suszenia przebiega bezproblemowo, a klient w tym czasie może przeczytać książkę, zrobić zakupy, odebrać dzieci ze szkoły. Takie rozwiązania sprawiają również, że można pozbyć się z domu urządzeń, które zajmują dużo miejsca, a tym samym nie ma się problemu wiecznie suszącego się prania. W pralni samoobsługowej dostępne są wysoce zaawansowane technologicznie rozwiązania. Przede wszystkim to pralka przemysłowa, suszarka przemysłowa, magiel przemysłowy oraz urządzenia służące do wykańczania materiałów, które pozwalają profesjonalnie czyścić odzież. Poza tym w punktach warto również mieć akcesoria do składania, pakowania i transportu oraz wysokiej jakości środki piorące. Wiele zależy w tym wypadku, jakie potrzeby mają klienci, jak dużą przestrzenią dysponuje i jak szeroki zakres usług realizujemy. W efekcie urządzenia pralnicze gp-pralnia.pl dla sektora szpitalnego czy hotelarskiego będą musiały spełniać szereg różnorodnych funkcji i z pewnością będą mocno eksploatowane.

Jakie urządzenia pralnicze do pralni wodnej wybrać?

Przede wszystkim urządzenia pralnicze w pralni wodnej są bardziej zaawansowane niż pralki automatyczne do użytku domowego. Z zasady profesjonalne firmy poza obsługą klientów indywidualnych wykonują również zlecenia różnego rodzaju instytucji. Sprzęt pralniczy musi być więc bardzo wydajny, łatwy w obsłudze, wyróżniać się wysokim poziomem bezpieczeństwa oraz łatwością serwisowania. I dlatego właśnie niezmiennie stawia się na produkty renomowanych marek, które są renomą same w sobie.

Dużą popularnością cieszą się nowoczesne pralnice przemysłowe zwane tunelem pralniczym. To tu odbywa się szereg procesów, które mają na celu odświeżenie odzieży z zastosowaniem wody i detergentów. Tunel to szereg połączonych ze sobą komór. Następuje w nich kolejno pranie wstępne (namaczanie, odplamianie), pranie zasadnicze, odsączanie, wirowanie i suszenie. W wariantach z tzw. barierą higieniczną dodatkowo odbywa się neutralizacja (dezynfekcja) wypranych tekstyliów. Jest to faza potrzebna szczególnie w punktach, które obsługują przychodnie, szpitale, sanatoria, domy pomocy i inne miejsca, w których istnieje zwiększone ryzyko rozprzestrzeniania się drobnoustrojów. Warto przy tym zwrócić uwagę, że samo działanie tunelu pralniczego przebiega automatycznie. Wsad jest przesuwany do kolejnych komór, a osoba obsługująca urządzenie jedynie musi załadować bęben ręcznie lub przy wykorzystaniu podawarki odzieży, wybrać program i włączyć cykl.

Usługi dodatkowe

Bardzo ważnym elementem działania pralni przemysłowej są także usługi maglownicze. Są niezastąpione do prasowania większej bielizny, obrusów, prześcieradeł, pościeli, zasłon, ręczników. W tym wypadku używanie żelazka byłoby bardzo czasochłonne, nieekonomiczne oraz nieefektywne. Magiel elektryczny sprawdza się wszędzie tam, gdzie trzeba szybko i bardzo dokładnie wyprasować dużą ilość rzeczy lub też tekstylia dużej wielkości. Etap finiszowania – czyli pasowania, składania, pakowania i transportu do punktu odbioru jest jednym z ważniejszych elementów usług dla klientów instytucjonalnych. Tego typu zakres działań coraz częściej jest również wybierany przez odbiorców indywidualnych, choć wielu z nich chętnie korzysta również z pralni samoobsługowych. To wygodna opcja, która zaczyna wpisywać się w krajobraz polskich miast i styl życia współczesnych Polaków. I dlatego właśnie coraz więcej osób decyduje się na otwarcie tego typu przedsiębiorstwa usługowego – szczególnie gdy może łączyć usługi oferowane bardzo różnym klientom.

Materiał zewnętrzny

https://www.mistrzu.com/sklep-bhp-w-czym-doradzi-ci-hurtownia-odziezy-roboczej/

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu