RSS

Podniebna przygoda ku nowym wyzwaniom

Wspinanie to fascynująca i dynamiczna aktywność, która nie tylko testuje nasze umiejętności fizyczne, ale także…

Koniec z koszmarnymi włosami! Kosmetyki Kemon pomogą Ci…

Marzysz o pięknych, lśniących i zdyscyplinowanych włosach, jak z okładki? Jak się okazuje, dobre geny…

Ewidencja podatku VAT — co trzeba wiedzieć

Ewidencja podatku VAT to rzecz, o której powinien pamiętać każdy czynny podatnik. Jest to wymagane…

Naturalny miód rzepakowy – słodki nektar z pól

Naturalny miód rzepakowy to jeden z najczęściej spotykanych miodów na sklepowych półkach. Co jednak kryje…

«
»

Aparaty słuchowe – jakie możemy wyróżnić?

Aparaty słuchowe mimo, że są niewielkim urządzeniem, pełnią bardzo ważną funkcję w życiu osób, które zmagają się z niedosłuchem. Dzięki postępowi technicznemu na rynku znajdziemy wiele ciekawych rozwiązań, które znacznie poprawiają komfort życia takich osób, tak aby mogły one cieszyć się pełnią życia. Przy pomocy tego typu rehabilitacji osoby z niedosłuchem mogą prowadzić normalny tryb życia, poczynając od pracy po życie towarzyskie. Każdy człowiek prowadzi zupełnie inny styl życia, a co za tym idzie jego potrzeby są odmienne. Z tego właśnie powodu stworzono kilka rodzajów aparatów słuchowych. W momencie, gdy zorientujemy się, że z naszym słuchem coś się dzieje, pierwsze co powinniśmy w takiej sytuacji zrobić to udać się do specjalisty, który zdiagnozuje stopień jego ubytku. Dopiero po odbyciu takiej konsultacji możemy przystąpić do rozważania nad tym, który aparat słuchowy będzie dla nas najlepszym rozwiązaniem. Protetyk słuchu, jako osoba posiadająca szeroki zakres wiedzy w tym temacie, będzie mógł wydać rekomendacje i przeprowadzić nas przez całą problematykę.

Wewnątrzuszne aparaty słuchowe

Aparaty wewnątrzuszne są pierwszym rodzajem aparatów słuchowych, które przygotowywane są pod indywidualny kształt ucha osoby, która zmaga się z niedosłuchem. W obecnym czasie zyskują one na popularności, a to dzięki swojej niewielkiej budowie, która sprawia, że urządzenie jest praktycznie niewidoczne. W zależności od wybranego wariantu, może on, w przypadku najmniejszego wariantu, całkowicie znajdować się w przewodzie słuchowym lub, w przypadku największego, być umiejscowiony w małżowinie usznej. Kolor, na który się zdecydujemy, również może wpłynąć na większe jego zakamuflowanie tak, że nawet z bliskiej odległości będzie on niewidoczny. Korzyści jest oczywiście znacznie więcej, ponieważ jeżeli jesteś osobą aktywną fizycznie, a bez sportu nie wyobrażasz sobie życia, to dzięki indywidualnie dopasowanej budowie wewnątrzusznego aparatu słuchowego nie będziesz musiał rezygnować ze swojej pasji.

Zauszne aparaty słuchowe

Drugim rodzajem jest zauszny aparat słuchowy, który będzie najlepszym rozwiązaniem dla osób o znacznym ubytku słuchu oraz mniejszymi przewodami słuchowymi. Pomimo faktu, że jeszcze niedawno taki rodzaj kojarzył się większości z nas z dużym i bardzo widocznym urządzeniem dzisiejsza technika pozwala na konstruowanie zdecydowanie bardziej dyskretnych modeli. Budowa współczesnych, zausznych aparatów słuchowych sprawia, że jedynym widocznym elementem jest przewód łączący aparat z wkładką, która dopasowana jest do przewodu słuchowego, natomiast wszystkie inne elementy znajdują się za uchem. Decydując się na konkretny kolor, również możemy sprawić, że urządzenie będzie mniej widoczne. Rozróżniamy także kilka wariantów, które mogą posiadać wkładkę lub słuchawkę. To co jest niekwestionowaną korzyścią przemawiającą za wyborem zausznego aparatu słuchowego to możliwość rehabilitacji zarówno łagodnego jak i głębokiego niedosłuchu .

Implanty słuchowe

Trzecią możliwością, na którą osoby z niedosłuchem mogą się zdecydować, są implanty słuchowe. Jest to rozwiązanie skierowane szczególnie do osób posiadających głęboki niedosłuch, który sprawia, że ich codzienne życie jest bardzo utrudnione. Kiedy ani wewnątrzuszne, ani zauszne aparaty słuchowe nie są w stanie zagwarantować Ci normalnego funkcjonowania to właśnie implanty słuchowe mogą odmienić Twoje życie. Nie bez powodu zostały uznane za najdoskonalszy sposób rehabilitacji słuchu, a w Polsce są wszczepiane od niemal 25 lat. Ponadto, to co również ważne, ich umieszczenie jest w całości refundowane przez NFZ. Rozróżniamy dwa warianty – ślimakowe i zakotwiczone w kości, z czego oba są wszczepiane operacyjnie. Jednak, niezależnie od stopnia ubytku słuchu, zawsze należy skonsultować się ze specjalistą, aby wspólnie dojść do rozwiązań, które będą dla nas odpowiednie, z punktu widzenia zdrowia, i komfortowe, z punktu widzenia naszego codziennego życia.

Artykuł partnera

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu