RSS

Jak wybrać najlepszego dostawcę rozwiązań dla sieci trakcyjnych?

Trzeba sobie jasno powiedzieć, że praktycznie nikt z nas na co dzień nie docenia istnienia…

Jak rozliczyć PIT-36 za 2022 rok?

Rozliczenie PIT-36 2022 warto zrobić za pomocą specjalnego programu do rozliczania PIT. Dzięki temu unikniemy…

Fachowe doradztwo energetyczne dla twojej firmy

Zmiana polityki energetycznej w firmie może przyczynić się do uzyskania sporych oszczędności w skali roku.…

Do jakich krajów wymagana jest Zielona Karta?

Planujesz wyjazd za granicę i będziesz poruszał się własnym samochodem? W niektórych krajach wystarczy, że…

«
»

Dlaczego warto mieć w domu ciśnieniomierz?

  • Napisany przez:

Kompletując domową apteczkę musimy pamiętać, by znalazły się w niej odpowiednie środki przeciwbólowe, suplementy, lekarstwa, których potrzebujemy oraz niezbędne na wszelki wypadek opatrunki i plastry. Warto też wyposażyć apteczkę w praktyczne i przydatne urządzenia, jak rzetelny termometr, czy dobrej jakości ciśnieniomierz. Nawet, jeśli ogólnie nie narzekamy na zdrowie, mogą się one przydać w każdej rodzinie, a często złe samopoczucie lubi nas zaskoczyć o późnej porze i w najmniej spodziewanych momencie. Jeśli skarżysz się natomiast na dolegliwości zdrowotne lub w rodzinie jest małe dziecko albo osoba starsza, te urządzenia są absolutnie niezbędne i podstawowe.

Szybko zareaguj na niepokojące sygnały

Regularny pomiar ciśnienia krwi umożliwia szybkie wyłapanie jakichkolwiek nieprawidłowości związanych z pracą naszego układu krążenia, co może pomóc nam szybko zareagować i ustrzec się wielu poważnych problemów zdrowotnych. Ciśnieniomierz elektroniczny pozwala na wygodne i szybkie zbadanie naszego ciśnienia krwi w warunkach domowych, i to bez pomocy osób trzecich. Dorosła, zdrowa osoba powinna mieć ciśnienie na poziomie od 120 do 139 mmHg dla ciśnienia skurczowego, oraz od 80 do 89 dla ciśnienia rozkurczowego. Ciśnieniomierz elektroniczny firmy Sanity umożliwi Ci intuicyjne i komfortowe wykonanie pomiaru zawsze wtedy, gdy twoje samopoczucie cię zaniepokoi, lub profilaktycznie, nawet, gdy nie dzieje się nic niepokojącego. Jego zasada działania gwarantuje otrzymanie bardzo dokładnego wyniku. Ciśnieniomierz elektroniczny wyczuwa drgania wywołane przez przepływającą pod mankietem krew, nie zachodzi potrzeba używania w związku z tym słuchawek.

Jak wykonać pomiar prawidłowo?

Mierząc ciśnienie krwi w domu, chcemy być pewni wyniku, jaki otrzymamy, gdyż to na jego podstawie podejmujemy dalsze, ewentualne decyzje. By mieć pewność, że otrzymaliśmy dokładny pomiar musimy używać sprzętu odpowiedniej jakości oraz stosować się do załączonej do sprzętu instrukcji obsługi. Zawarte w niej informacje wyjaśnią nam, w jaki sposób dokonywać samodzielnie badania, by uzyskać rzetelny i dokładny wynik. Pamiętajmy o tym, by przed badaniem wypocząć, być zrelaksowanym i spokojnym. Pomiaru należy dokonać w pozycji siedzącej, ze swobodnie puszczoną ręką. Gdy zakładamy mankiet, odsuńmy ubrania w taki sposób, by nie zaciskały ręki nad nim. Sam mankiet należy założyć starannie i wbrew pewnej nadgorliwości, nie za mocno. Powinniśmy móc włożyć pod niego dwa palce. W trakcie pomiaru unikajmy rozmów, gestykulowania i poruszania się.

Jaki model wybrać?

Wśród ciśnieniomierzy wyróżniamy dwa typy: naramienne i nadgarstkowe, i jak nazwy sugerują, różnią się one umiejscowieniem mankietu. Nieco większą dokładnością mogą pochwalić się ciśnieniomierze naramienne. Wybierając model dla siebie, zwróć uwagę na funkcje, jakie proponuje producent. Przede wszystkim musimy wybrać taki ciśnieniomierz, którego mankiet dobrze dopasuje się do naszego ciała, gdyż jego niedostosowanie lub złe założenie zupełnie zakłamie końcowy wynik. Warto też zastanowić się, kto przede wszystkim będzie używał ciśnieniomierza. Jeśli chcemy dbać głównie o osoby starsze, z szerokiej oferty Sanity.pl  wybierzmy model SENIOR, z dużym, czytelnym wyświetlaczem. Jeśli zależy nam na bardziej uniwersalnym rozwiązaniu, idealną opcją jest model SIMPLE Sanity.

Artykuł partnera

https://www.mistrzu.com/jak-unikac-zylakow-w-pracy-siedzacej-i-stojacej/

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu