RSS

Roller Shop – Twój zaufany internetowy sklep z…

W dzisiejszych czasach aktywny styl życia zyskuje coraz większą popularność. Jednym z ulubionych sposobów na…

Optymalizacja podatkowa dla małych firm – jak legalnie…

Prowadzenie małej firmy wiąże się z wieloma wyzwaniami, a jednym z nich są obciążenia podatkowe.…

Oczyszczanie wodorowe – skuteczna metoda pielęgnacji skóry

Oczyszczanie wodorowe to nowoczesna metoda pielęgnacji skóry, która zyskuje na popularności w salonach kosmetycznych. Dzięki…

Jak używać kalkulatora akcyzy za samochód: Kompletny Przewodnik

Prawidłowe obliczenie akcyzy za samochód stanowi kluczowy element procesu zakupu pojazdu z zagranicy lub rejestracji…

«
»

Dlaczego warto mieć w domu ciśnieniomierz?

  • Napisany przez:

Kompletując domową apteczkę musimy pamiętać, by znalazły się w niej odpowiednie środki przeciwbólowe, suplementy, lekarstwa, których potrzebujemy oraz niezbędne na wszelki wypadek opatrunki i plastry. Warto też wyposażyć apteczkę w praktyczne i przydatne urządzenia, jak rzetelny termometr, czy dobrej jakości ciśnieniomierz. Nawet, jeśli ogólnie nie narzekamy na zdrowie, mogą się one przydać w każdej rodzinie, a często złe samopoczucie lubi nas zaskoczyć o późnej porze i w najmniej spodziewanych momencie. Jeśli skarżysz się natomiast na dolegliwości zdrowotne lub w rodzinie jest małe dziecko albo osoba starsza, te urządzenia są absolutnie niezbędne i podstawowe.

Szybko zareaguj na niepokojące sygnały

Regularny pomiar ciśnienia krwi umożliwia szybkie wyłapanie jakichkolwiek nieprawidłowości związanych z pracą naszego układu krążenia, co może pomóc nam szybko zareagować i ustrzec się wielu poważnych problemów zdrowotnych. Ciśnieniomierz elektroniczny pozwala na wygodne i szybkie zbadanie naszego ciśnienia krwi w warunkach domowych, i to bez pomocy osób trzecich. Dorosła, zdrowa osoba powinna mieć ciśnienie na poziomie od 120 do 139 mmHg dla ciśnienia skurczowego, oraz od 80 do 89 dla ciśnienia rozkurczowego. Ciśnieniomierz elektroniczny firmy Sanity umożliwi Ci intuicyjne i komfortowe wykonanie pomiaru zawsze wtedy, gdy twoje samopoczucie cię zaniepokoi, lub profilaktycznie, nawet, gdy nie dzieje się nic niepokojącego. Jego zasada działania gwarantuje otrzymanie bardzo dokładnego wyniku. Ciśnieniomierz elektroniczny wyczuwa drgania wywołane przez przepływającą pod mankietem krew, nie zachodzi potrzeba używania w związku z tym słuchawek.

Jak wykonać pomiar prawidłowo?

Mierząc ciśnienie krwi w domu, chcemy być pewni wyniku, jaki otrzymamy, gdyż to na jego podstawie podejmujemy dalsze, ewentualne decyzje. By mieć pewność, że otrzymaliśmy dokładny pomiar musimy używać sprzętu odpowiedniej jakości oraz stosować się do załączonej do sprzętu instrukcji obsługi. Zawarte w niej informacje wyjaśnią nam, w jaki sposób dokonywać samodzielnie badania, by uzyskać rzetelny i dokładny wynik. Pamiętajmy o tym, by przed badaniem wypocząć, być zrelaksowanym i spokojnym. Pomiaru należy dokonać w pozycji siedzącej, ze swobodnie puszczoną ręką. Gdy zakładamy mankiet, odsuńmy ubrania w taki sposób, by nie zaciskały ręki nad nim. Sam mankiet należy założyć starannie i wbrew pewnej nadgorliwości, nie za mocno. Powinniśmy móc włożyć pod niego dwa palce. W trakcie pomiaru unikajmy rozmów, gestykulowania i poruszania się.

Jaki model wybrać?

Wśród ciśnieniomierzy wyróżniamy dwa typy: naramienne i nadgarstkowe, i jak nazwy sugerują, różnią się one umiejscowieniem mankietu. Nieco większą dokładnością mogą pochwalić się ciśnieniomierze naramienne. Wybierając model dla siebie, zwróć uwagę na funkcje, jakie proponuje producent. Przede wszystkim musimy wybrać taki ciśnieniomierz, którego mankiet dobrze dopasuje się do naszego ciała, gdyż jego niedostosowanie lub złe założenie zupełnie zakłamie końcowy wynik. Warto też zastanowić się, kto przede wszystkim będzie używał ciśnieniomierza. Jeśli chcemy dbać głównie o osoby starsze, z szerokiej oferty Sanity.pl  wybierzmy model SENIOR, z dużym, czytelnym wyświetlaczem. Jeśli zależy nam na bardziej uniwersalnym rozwiązaniu, idealną opcją jest model SIMPLE Sanity.

Artykuł partnera

https://www.mistrzu.com/jak-unikac-zylakow-w-pracy-siedzacej-i-stojacej/

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu