RSS

Jak dbać o skórę zimą?

Czas pędzi. Jeszcze niedawno cieszyliśmy się początkiem lata, a już jesień czeka na progu. Zaraz…

Życie po wypaleniu zawodowym

Wypalenie zawodowe to stan skrajnego wyczerpania emocjonalnego, fizycznego i umysłowego, zasadniczo wpływający na jakość życia…

Podróże pełne wygody: Kiedy i dlaczego warto wynająć…

W dzisiejszych czasach, kiedy mobilność i elastyczność są kluczowe, wynajem busa lub kampera staje się…

Regeneracja i odnowa: Dlaczego warto zainwestować w tajski…

Tajski masaż sportowy: Czym jest i dla kogo jest przeznaczony? Tajski masaż sportowy to unikalna forma…

«
»

Dobra nawigacja GPS na smartfon

  • Napisany przez:

Smartfony to małe komputery wypełnione funkcjonalności. Żyjemy w czasach, gdy każdy nosi je w kieszeni, nie potrzebuje tym sam odtwarzacza muzyki, aparatu fotograficznego, książki, czy nawigacji samochodowej. Dziś skupimy się na tej ostatniej funkcji. Jak z niej korzystać, jaką aplikację wybrać i czy korzystanie z nawigacji w telefonie jest bezpieczne?

Jak działa nawigacja na smartfona?

Nawigacje na smartfona działają na takiej samej zasadzie, jak nawigacja samochodowa będąca osobnym urządzeniem. Tak samo funkcjonuje zresztą również nawigacja GPS wbudowana np. w samochodzie. Do wyświetlenia  nawigacji samochodowej niezbędne są:

  • urządzenie z modułem GPS
  • oprogramowanie z nawigacją, mapami, itp.

Smartfony w 2023 roku właściwie zawsze pozwalają na uruchomienie nawigacji GPS. Mają odpowiedni moduł łączności z satelitami oraz wystarczająco wydajne podzespoły, aby nawigacja działają sprawnie.

Czy nawigacja samochodowa na smartfonie działa dobrze?

Wiele zależy od tego, jakiej aplikacji nawigacji samochodowej użyjesz. W zależności od posiadanego modelu smartfona (a właściwie jego podzespołów) działanie może być jednak bardziej lub mniej sprawne. Nawigacja na smartfona wymaga sporo zasobów do płynnej pracy, szczególnie jeśli jednocześnie korzystamy też z innych funkcji telefonu i innych aplikacji.

Do dobrej pracy nawigacji na smartfona wymagana jest odpowiednia ilość pamięci RAM (dziś jest to minimum 3, a najlepiej 4 GB RAM), niezły procesor (np. ośmiordzeniowy, który od kilku lat jest standardem w smartfonach) i aktualne oprogramowanie. Starsze telefony ze słabymi podzespołami i przestarzałym systemem operacyjnym mogą nie udźwignąć dość wymagającej aplikacji, jaką jest nawigacja GPS.

Nawigacja na smartfona – jaką wybrać?

Ile osób, tyle preferencji. Kierowcy, którzy na co dzień używają nawigacji samochodowej, zwykle mają swoje preferencje. Popularna jest m.in. aplikacja Yanosik. Ta nawigacja na smartfona jest połączona z funkcją pokazywania fotoradarów i kontroli policyjnych. Te same funkcje od jakiegoś czasu ma także aplikacja Mapy Google. To chyba najpopularniejsza nawigacja na smartfony – przynajmniej te z Androidem. Ten program znajdziemy zainstalowany na smartfonie już w momencie wyjęcia go z pudełka. Zdaniem wielu Mapy Google to najlepsza nawigacja na smartfona. Korzysta z niej wiele osób, więc system ciągle ma dopływ aktualnych danych. Dowiemy się dzięki nim o ewentualnych utrudnieniach w ruchu, korkach, czy objazdach.

Nawigacja na smartfona od Google może też wyznaczyć bardzo dobrą trasę i użyjemy jej nie tylko w samochodzie. To uniwersalne narzędzie sprawdzi się także wśród rowerzystów, podczas podróży pieszo, czy komunikacją zbiorową. Dużym plusem usługi Google jest możliwość korzystania z niej bezpłatnie i w niemal każdym kraju na świecie. Minusem (szczególnie za granicą) jest jednak konieczność podłączenia do Internetu. Jeśli szukasz nawigacji na smartfona w trybie offline, poszukaj programu z możliwością pobrania map do pamięci telefonu. Najczęściej jest to jednak dość kosztowne.

Artykuł partnera

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu