RSS

Polski przewodnik na Gran Canarii - którego wybrać?

Polski przewodnik na Gran Canarii - którego wybrać? Planując podróż na Gran Canarię, ważnym elementem wyprawy…

Zabezpiecz swoje interesy w tuczu kontraktowym — pomoc…

Tucz kontraktowy to forma współpracy między hodowcami a firmami przetwórczymi. Hodowla zwierząt rzeźnych powinna przebiegać…

Wycena działalności gospodarczej. Wpływ typu ewidencji.

Wycena jednoosobowej działalności gospodarczej (firmy jednoosobowej) jest dokonywana w dużej mierze na podstawie dokumentów finansowych…

Jak adaptogeny mogą wspierać odchudzanie?

W obliczu rosnącego problemu otyłości, wiele osób szuka skutecznych i bezpiecznych metod wspierających utratę wagi.…

«
»

Jakie są sposoby na oszczędzanie energii dzięki inteligentnemu oświetleniu domu?

  • Napisany przez:
Jak oszczędzić energię na oświetleniu? To w dzisiejszych, mocno niepewnych pod kątem cen energii czasach pytanie priorytetowe, które pozwoli być może zaoszczędzić nawet kilkaset złotych w skali roku. Przekonajmy się, jak możemy zaoszczędzić na rachunkach z wykorzystaniem inteligentnego oświetlenia.

Inwestuj w energooszczędne żarówki LED

Na samym początku to, co dla wielu wciąż okazję się niewiadomym. W dużej mierze nasze rachunki za prąd nie wynikają bezpośrednio z długości okresu, w jakim światło jest włączone, a raczej ze źródła tego światła. Dlatego też decydując się na inteligentne oświetlenie, z pewnością będziemy mieć do czynienia z energooszczędnymi elementami oświetlenia.

To właśnie zastosowanie tego rozwiązania jest pierwszym, a przy okazji najważniejszym krokiem do zoptymalizowania kosztów energii elektrycznej. Korzystając z inteligentnego oświetlenia zyskujemy ogromną przewagę – aplikację mobilną, z poziomu której możemy zdalnie zarządzać nie tylko harmonogramem uruchamiania światła, ale też samym oświetleniem. Wprawdzie energooszczędne oświetlenie nie jest drogie w eksploatacji, ale jeśli możemy jeszcze bardziej zminimalizować koszty, to dlaczego tego nie zrobić? Z aplikacją mobilną wyłączymy światła z poziomu kanapy w salonie.

Zdalnie zmniejszenie natężenia światła? To się opłaca

Istnieje wiele sposobów na to, by korzystając z technologii, jaką jest inteligentne oświetlenie, zapewnić sobie minimalne rachunki za prąd. Jednym z tych najskuteczniejszych jest zmniejszenie natężenia światła. Każda żarówka posiada pewne parametry, które informują nas o maksymalnej mocy przy założeniu 100% jasności. Jeśli zatem nie będziemy stale wykorzystywać pełnego potencjału naszego oświetlenia, szybko zdamy sobie sprawę z tego, że jest to dla po prostu opłacalne.

Nieznaczne przyciemnienie każdej inteligentnej żarówki to zmniejszenie zużycia energii szacowane nawet na kilkadziesiąt procent. Przy okazji, wykorzystując takie przyciemnione światło, łatwiej będzie nam się zrelaksować po ciężkim dniu w pracy, czy szkole. Przyjemne z pożytecznym? Zmniejszenie natężenia światła za pomocą aplikacji to strzał w dziesiątkę.

Czujnik ruchu i zmierzchu – nie marnuj energii gdy nikogo nie ma w pomieszczeniu

Technologia inteligentnego oświetlania oferowana przez https://zamel.com/pl/ umożliwia nam wdrożenie dodatkowych rozwiązań w zakresie energooszczędności. Mowa tu o czujnikach ruchu czy czujnikach zmierzchu. Odpowiednio skonfigurowane oświetlenie pozwoli nam znacznie zaoszczędzić, uruchamiając się jedynie w momencie obecności kogoś w pomieszczeniu. Czujnik zmierzchu natomiast świetnie sprawdza się w przypadku oświetlenia zewnętrznego. Nie musimy pamiętać o tym, by włączyć oświetlenie tarasu i ogrodu. Tym bardziej nie musimy pamiętać o tym, by wyłączyć je o brzasku – wszystko odbywa się automatycznie, a my nieświadomie zaoszczędzimy całkiem pokaźne kwoty.

Warto przy okazji zwrócić uwagę na fakt, iż produkty oferowane pod adresem https://zamel.com/pl/ledix-inteligentne-oswietlenie-led nadają się zarówno dla potrzeb domowych, jak i firmowych. Wdrożenie rozwiązań związanych z automatycznymi czujnikami ruchu doskonale sprawdzą się w przypadku często uczęszczanych ciągów komunikacyjnych czy korytarzy, przez które pracownicy przechodzą o każdej porze dnia i nocy.

Artykuł partnera

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu