RSS

Polski przewodnik na Gran Canarii - którego wybrać?

Polski przewodnik na Gran Canarii - którego wybrać? Planując podróż na Gran Canarię, ważnym elementem wyprawy…

Zabezpiecz swoje interesy w tuczu kontraktowym — pomoc…

Tucz kontraktowy to forma współpracy między hodowcami a firmami przetwórczymi. Hodowla zwierząt rzeźnych powinna przebiegać…

Wycena działalności gospodarczej. Wpływ typu ewidencji.

Wycena jednoosobowej działalności gospodarczej (firmy jednoosobowej) jest dokonywana w dużej mierze na podstawie dokumentów finansowych…

Jak adaptogeny mogą wspierać odchudzanie?

W obliczu rosnącego problemu otyłości, wiele osób szuka skutecznych i bezpiecznych metod wspierających utratę wagi.…

«
»

Internetowy sklep motoryzacyjny warty polecenia

 • Napisany przez:

Internetowy sklep motoryzacyjny warty polecenia

Oferta sklepów motoryzacyjnych jest niezwykle szeroka, ale jednocześnie dostosowana do wymagań rynku. Zupełnie inaczej jest w przypadku sklepów zajmujących się sprzedażą internetową. Zwykle oferują one znacznie szerszy asortyment, często również trudnodostępny, od niszowych producentów. Po czym poznać sklep motoryzacyjny godny polecenia? Gdzie warto wyposażyć warsztat odpowiedzialny za naprawę pojazdów mechanicznych?

W co powinien być wyposażony warsztat samochodowy?

W pierwszej kolejności warto wiedzieć, że narzędzia w warsztacie pojazdów mechanicznych można podzielić na podstawowe i specjalistyczne. Do pierwszej grupy z całą pewnością można zaliczyć takie akcesoria jak:

 • meble warsztatowe, czyli rozmaite stoły, regały i szafki;
 • klucze, śrubokręty, młotki i szereg innych narzędzi manualnych;
 • wiertarka oraz szlifierka;
 • kompresor;
 • rozmaite przyrządy diagnostyczne.

W drugiej grupie znajdują się przyrządy i urządzenia, które mogą być wykorzystane przez mechaników do niwelowania konkretnych usterek. Wyposażenie warsztatu mechanicznego powinno być dostosowane do zakresu usług. Przykładowo warsztaty wulkanizacyjne powinny być wyposażone w wyważarki do kół, maszyny służące do prostowania felg oraz bogatą ofertę opon od rozmaitych producentów. Z kolei zakłady blacharsko-lakiernicze nie obejdą się bez odpowiednich materiałów lakierniczych, spawarki czy podstawowych części zamiennych do uszkodzonej karoserii.

Większość właścicieli zakładów mechaniki pojazdowej oficjalnie publikuje swoją ofertę. Dzięki precyzyjnemu określeniu zakresu prac klienci nie tracą zbędnego czasu, a specjaliści mogą skoncentrować się wyłącznie na świadczeniu usług wpisujących się w profil działalności ich warsztatu.

Gdzie zakupić sprzęt do warsztatu samochodowego?

Znaczna część stacjonarnych sklepów motoryzacyjnych jest nastawiona na indywidualnego klienta. Dlatego też sprzedawcy decydują się na posiadanie na stanie najpopularniejszych części zamiennych i narzędzi, które pokrywać się będą z potrzebami lokalnego rynku. Zakupy w takich sklepach to oczywiście spora wygoda. Towar znajduje się na miejscu i można go bez problemu zwrócić lub zareklamować, gdyby pojawiła się taka potrzeba. Jednak nie można zapominać o wielu niedogodnościach. Stacjonarne sklepy motoryzacyjne oferują niewielką liczbę produktów, mają duże ograniczenie magazynowe (co rodzi problem częstych braków i sprowadzania towaru na zamówienie) i przede wszystkim oferują części i akcesoria motoryzacyjne zwykle po znacznie wyższych cenach jednostkowych niż sklepy internetowe.

Technologia idzie do przodu. Z jej dobrodziejstwa korzysta również branża automotive. Efektem tego jest powstawanie rozmaitych sklepów internetowych i platform pozwalających na dokonywanie zakupów online. Część z nich jest dedykowana mechanikom zajmujących się naprawą samochodów osobowych, ciężarowych i rolniczych. Praktycznie bez wychodzenia z domu można dokonać zakupu profesjonalnego wyposażenia warsztatu mechanicznego. Internetowe sklepy motoryzacyjne mają sporą przewagę nad stacjonarnymi sprzedawcami. Głównie wynika to z:

 • bardziej konkurencyjnych cen,
 • szerszego asortymentu pochodzącego od większej liczby producentów,
 • szybkiej dostawy zamówienia pod wskazany adres,
 • bezproblemowej reklamacji w przypadku defektu lub uszkodzenia towaru,
 • fachowej obsługi klienta i łatwego kontaktu w sprawie złożonego zamówienia.

Jak znaleźć w Internecie sklep motoryzacyjny warty polecenia?

Kluczem do sukcesu jest sformułowanie odpowiedniej frazy. Wpisanie w wyszukiwarkę precyzyjnego zapytania jak np. „sklep motoryzacyjny internetowy”, co pozwoli na uzyskanie wielu wyników. To umożliwia sprawdzenie sklepów m.in. pod kątem ceny lub dostępności konkretnego produktu. Dzięki temu kompletowanie wyposażenia warsztatu mechanicznego pozwala właścicielom na zaoszczędzeniu pieniędzy, które mogą zostać w przyszłości wykorzystane np. na wymianę starego sprzętu lub zakup nowych narzędzi do poszerzenia zakresu usług.

Sprawdzonym pomysłem, z którego korzysta coraz więcej właścicieli warsztatów samochodowych, jest korzystanie z pierwszej w Polsce platformy e-commerce działającej w formie marketplace – WOOPauto. To platforma internetowa, która działa w analogiczny sposób jak sklep internetowy. Wyróżnia ją jednak to, iż skierowana jest wyłącznie do klientów biznesowych (jest to platforma B2B), a sprzęt, części i akcesoria motoryzacyjne zamawia się bezpośrednio u producentów i głównych importerów i dystrybutorów, ograniczając tym samym liczbę pośredników, a tym samym znacznie obniżając cenę towaru.

Platforma woopauto.com powstała w 2018 roku i od tego czasu bardzo szybko rozwija się, stale poszerzając grono zadowolonych klientów i listę sprzedawców dostarczających swoje produkty w bardzo atrakcyjnych cenach.

Artykuł partnera

https://www.mistrzu.com/car-detailing-szczecin-czyli-gdzie-odswiezyc-auto/

https://www.mistrzu.com/serwis-motocykla-na-nowy-sezon-o-czym-pamietac/

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu