RSS

Nowoczesne technologie spawania - czy warto zainwestować w…

Nowoczesne technologie spawania, takie jak spawarki laserowe, stają się coraz popularniejsze w przemyśle. Dzięki ich…

Chłodnictwo Przemysłowe: Nowoczesne Rozwiązania

Chłodnictwo przemysłowe odgrywa kluczową rolę w różnych sektorach gospodarki, wpływając na komfort pracy, bezpieczeństwo i…

Olejki eteryczne i zapachowe do kąpieli i aromaterapii

Aromaterapia to dziedzina, która wykorzystuje naturalne olejki eteryczne pochodzące z roślin do poprawy zdrowia fizycznego…

Atrakcje w Sosnówce k. Jeleniej Góry - dlaczego…

Przygotowanie eventu firmowego to nie lada wyzwanie. Szczególnie, jeśli zależy Ci na tym, aby pracownicy…

«
»

Na czym polega nauka Krav Maga?

  • Napisany przez:

W ciągu całego życia mogą się Państwo spotkać z niebezpiecznymi sytuacjami stanowiącymi bezpośrednie zagrożenie dla Państwa oraz bliskich osób. Kluczowe jest wtedy odpowiednie zachowanie, ale też umiejętność samoobrony, co gwarantuje Krav Maga. A jest ona wyjątkowa – zupełnie inna niż wszystkie samoobrony. Pragmatyczna, skuteczna i dostępna dla każdego. Naturalnie więc pojawiają się pytania, jak dokładnie wygląda jej nauka.

 

  1. Krav Maga – podstawowe informacje.
  2. Nauka Krav Magi.
  3. Trening Krav Magi pod okiem specjalistów.

 

Nauka sztuk walki pomaga zachować ciało w dobrej kondycji fizycznej, wzmacnia cały organizm i jednocześnie pozwala stanąć w obronie własnej i najbliższych w przypadku zagrożenia. W ostatnich latach największą popularnością cieszy się Krav Maga – dostępna jest dla każdego i co najważniejsze, daje szanse wyjść z opresji, nawet mierząc się z o wiele silniejszym i uzbrojonym napastnikiem. A jak wygląda trening Krav Magi?

 

 

Krav Maga – podstawowe informacje

 

Zestawiając ją z innymi sztukami walki, jak chociażby boks czy muay thai, Krav Maga jest stosunkowo młoda (tak naprawdę nie jest zaliczana do grona sztuk walk, gdyż nie występuje w niej takie pojęcie jak współzawodnictwo). Powstała w XX wieku, kiedy to Imi Lichtenfeld, zmuszony przez rozgrywającą się wokół niego historię, nauczył siebie oraz innych, jak bronić się przed uzbrojonymi agresorami.

Głównym celem Krav Magi jest jak najszybsze i skuteczne zneutralizowanie zagrożenia i umożliwienie ucieczki. Skąd bierze się jej dokładność?

 

Nauka Krav Magi

 

Podczas treningu Krav Magi nauczą się Państwo opanowania, spokoju i skupienia na najważniejszych elementach przy konfrontacji. Profesjonalny instruktor wskaże, jak rozpoznawać naturalne, instynktowe odruchy, które wykonuje ludzkie ciało. To właśnie na nich w dużej mierze opiera się agresor zawładnięty przez adrenalinę. Treningi Krav Magi pozwalają przewidzieć, skąd nadciągnie atak i finalnie unieszkodliwić napastnika z użyciem niewielkiej siły i dostępnych pod ręką przedmiotów.

 

Trening Krav Magi pod okiem specjalistów

 

Aby zajęcia Krav Magi przyniosły oczekiwane efekty, powinny odbywać się pod okiem doświadczonego instruktora. Szkoła sztuk walki i samobrony odgrywa tutaj kluczową rolę. Musi być prowadzona przez wysoce wykwalifikowanych specjalistów, którzy z zaangażowaniem i oddaniem podchodzą do przekazywania wiedzy każdemu członkowi zajęć. Jeśli więc chcą Państwo dowiedzieć się, na czym polega nauka Krav Magi, należy zawsze kierować się ku renomowanej szkole.

Materiał zewnętrzny

https://www.mistrzu.com/jak-radzic-sobie-z-trudnymi-pytaniami-i-sytuacjami-podczas-rozmowy-kwalifikacyjnej/

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu