RSS

Nowoczesne technologie spawania - czy warto zainwestować w…

Nowoczesne technologie spawania, takie jak spawarki laserowe, stają się coraz popularniejsze w przemyśle. Dzięki ich…

Chłodnictwo Przemysłowe: Nowoczesne Rozwiązania

Chłodnictwo przemysłowe odgrywa kluczową rolę w różnych sektorach gospodarki, wpływając na komfort pracy, bezpieczeństwo i…

Olejki eteryczne i zapachowe do kąpieli i aromaterapii

Aromaterapia to dziedzina, która wykorzystuje naturalne olejki eteryczne pochodzące z roślin do poprawy zdrowia fizycznego…

Atrakcje w Sosnówce k. Jeleniej Góry - dlaczego…

Przygotowanie eventu firmowego to nie lada wyzwanie. Szczególnie, jeśli zależy Ci na tym, aby pracownicy…

«
»

Zadbaj o płynność finansową swojego przedsiębiorstwa

  • Napisany przez:

Każdy, kto prowadzi własną firmę, jest doskonale świadomy znaczenia płynności finansowej przedsiębiorstwa. Jej brak może przyczynić się do wielu problemów w tym m.in. z terminowym opłacaniem bieżących zobowiązań czy realizowaniem nowych zleceń. Wystawianie faktur z odległymi terminami płatności oraz obecna sytuacja związana z COVID-19 dodatkowo nie ułatwiają sytuacji. W takich momentach pomocne może okazać się pozabankowe finansowanie od PragmaGO®.

Odroczenie płatności za zakupy

Nadal stosunkowo niewielu dostawców oferuje odroczenie płatności lub rozłożenie na raty. PragmaGO® daje możliwość sfinansowania niemal dowolnych zakupów. Na czym polega ta usługa? Wystarczy złożyć zamówienie u dowolnego dostawcy. Następnie należy wypełnić formularz zamieszczony na stronie PragmaGO® i dołączyć dokument potwierdzający transakcję. Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku PragmaGO® opłaca zamówienie do dostawcy przelewem ekspresowym. Firma oferuje finansowanie zakupów do kwoty 100 tys. zł, a płatność można odroczyć o 30 dni lub rozłożyć nawet na aż 36 rat!

Faktoring, czyli finansowanie faktur

Jeżeli działasz w branży, dla której charakterystyczne jest wystawianie faktur z odroczonymi terminami płatności, faktoring to rozwiązanie idealne dla Ciebie i Twojego biznesu. PragmaGO® oferuje możliwość skorzystania z faktoringu powtarzalnego i faktoringu jednorazowego. W przypadku faktoringu powtarzalnego faktorant otrzymuje limit, w ramach którego zgłasza do finansowania faktury wystawiane na stałych odbiorców. Limit, o jaki można wnioskować to aż 1 milion złotych. Faktoring jednorazowy to z kolei usługa polegająca na jednorazowym finansowaniu faktury (nawet do 250 tys. zł). Usługa ta to dobry wybór dla tych firm, które współpracują z niepowtarzalnymi odbiorcami lub tylko czasami potrzebują wsparcia finansowego. Dzięki faktoringowi od PragmaGO® właściciel firmy może zdobyć zamrożoną gotówkę na długo przed terminem płatności. Gotówkę tę można wykorzystać na regulację bieżących zobowiązań np. płatność do ZUS czy US albo nową inwestycję. Każdy z nas musi przecież opłacać takie rzeczy, jak zaliczka na podatek dochodowy, czy terminowo przelewać wypłaty do pracowników.

Dowiedz się także, czym jest i jak obliczyć zaliczkę na podatek dochodowy.

Jak złożyć wniosek o finansowanie?

Niezależnie od wybranego rodzaju usługi złożenie wniosku w PragmaGO® jest bardzo proste. Wystarczy tylko urządzenie z dostępem do Internetu i 5 minut wolnego czasu. Na stronie https://pragmago.pl/ dostępne są trzy formularze. Każdy z nich to tylko cztery kroki, w których wystarczy wypełnić podstawowe dane firmy oraz dane kontrahenta. W przypadku faktoringu jednorazowego i finansowania zakupów konieczne będzie także dołączenie dokumentu potwierdzającego transakcję lub FV. Na koniec należy zaakceptować regulamin i potwierdzić tożsamość wykonując przelew weryfikacyjny z konta firmowego. Prawda, że proste?

Materiał zewnętrzny

https://www.mistrzu.com/strategia-przedsiebiorstwa-dowiedz-sie-dlaczego-jest-ci-potrzebna/

https://www.mistrzu.com/certyfikowane-biuro-rachunkowe-w-zgierzu/

https://www.mistrzu.com/korzystaj-z-konta-revolut-premium-i-dbaj-o-domowy-budzet/

https://www.mistrzu.com/co-mozna-wyczytac-z-bilansu-i-rachunku-zyskow-i-strat-firmy/

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu