RSS

Profesjonalne buty zapaśnicze to lepszy trening — zobacz…

Zapasy to jeden ze sportów walki znany od setek lat. Polega na fizycznym zmaganiu się…

Badania NDT - metody, zastosowanie, specyfikacja

Badania NDT - co to takiego? Gdzie znajdują zastosowanie? Dlaczego są tak istotne? O tym…

Planujesz eksport do Chin? Na to musisz zwrócić…

Państwo Środka ze swoim gigantycznym potencjałem zakupowym okazuje się jednym z najnowocześniejszych i najbardziej nienasyconych…

Alkoholizm: czym jest i jak może wpłynąć na…

Alkoholizm jest poważnym problemem, który może prowadzić do wielu problemów zdrowotnych i społecznych. Jeśli Ty…

«
»

Pięć zalet konta oszczędnościowego

Chociaż każdy ma świadomość znaczenia oszczędzania, nie każdy robi to systematycznie lub nie robi tego wcale. Powodem jest brak wysokiego oprocentowania nakładanego na konto oszczędnościowe. Kalkulator faktycznie to potwierdza, ale warto pamiętać o innych zaletach. Poznaj te najważniejsze.

Oprocentowanie kont oszczędnościowych nie należy do wysokich, za co odpowiadają rekordowo niskie stopy procentowe. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że w najbliższym czasie się to nie zmieni. Nie oznacza to jednak, że z takiej formy oszczędzania należy całkowicie zrezygnować. Warto poznać kilka argumentów przemawiających za odkładaniem środków.

1. Możliwość oszczędzania od pierwszej złotówki

Jeśli chodzi o konto oszczędnościowe, kalkulator pokazuje zyski już od pierwszej wpłaconej złotówki. W tym przypadku nie ma konieczności wpłacenia minimalnej kwoty depozytu – tylko od ciebie zależy, od jakiego kapitału zaczniesz. To dobra wiadomość dla osób, które oszczędzanie chcą zacząć od zera.

2. Brak opłat za prowadzenie rachunku

Konto oszczędnościowe działające przy rachunku osobistym jest darmowe. Bank nie pobiera opłat za jego prowadzenie, dzięki czemu wszystkie wypracowane zyski faktycznie mogą stać się twoimi oszczędnościami.

3. Bezpieczeństwo kapitału

Kapitał ulokowany na koncie oszczędnościowym jest w 100% bezpieczny. Nie ryzykujesz utraty środków – także wtedy, gdy na rynku panuje zła sytuacja finansowa. Nie tracisz pieniędzy wówczas, gdy bank ogłasza upadłość – ulokowane środki wypłaca wówczas Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

4. Gwarancja zysków

Z kontem oszczędnościowym jest zupełnie inaczej niż w przypadku lokaty. Tutaj zyski są gwarantowane – także wtedy, gdy w dowolnym momencie wypłacisz część pieniędzy. Odsetki zostaną naliczone proporcjonalnie.

5. Stały dostęp do środków

Środki na koncie oszczędnościowym nie są zamrożone. Masz do nich stały dostęp – możesz je wypłacać w dowolnym momencie. To dobra wiadomość dla osób, które często zaskakują nieprzewidziane wydatki. Pamiętaj jednak, że nie zawsze wypłata pieniędzy jest darmowa. Niekiedy bank pobiera prowizję.

Jak wybrać dobre konto oszczędnościowe?

Zastanawiasz się, jak wybrać dobre konto oszczędnościowe? Kalkulator internetowy, który pomaga w oszacowaniu zysków, może służyć wsparciem przy podejmowaniu decyzji. Warto jednak pamiętać, że wysokość możliwych do wypracowania odsetek nie powinno być jedynym kryterium.

Wybierając rachunek oszczędnościowy, zwróć uwagę m.in. na:

  • oprocentowanie zależne od kwoty oszczędności – tak jest m.in. w Koncie Oszczędnościowym oferowanym przez Toyota Bank, co zwiększa motywację do częstszego odkładania wyższych kwot;
  • prowizję pobieraną za częste wypłaty środków – im niższa opłata, tym więcej zysków zachowujesz;
  • możliwość założenia kilku rachunków – to przydatne, gdy chcesz oszczędzać na różne cele.

Konto oszczędnościowe to dobry sposób na pomnażanie środków – szczególnie, gdy zależy ci na bezpieczeństwie kapitału i gwarancji zysków. Dopełnij formalności i otwórz taki rachunek.

Artykuł partnera

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu