RSS

Artykuły biurowe niezbędne w każdej firmie

Kompletujesz wyposażenie biura? W takim razie sprawdź ten artykuł i zobacz, jakie akcesoria są niezbędne…

Z dala od ekranów: Korzyści z aktywnego spędzania…

Wakacje to czas, kiedy dzieci spędzają więcej czasu przed ekranem, co może prowadzić do wielu…

Polski przewodnik na Gran Canarii - którego wybrać?

Polski przewodnik na Gran Canarii - którego wybrać? Planując podróż na Gran Canarię, ważnym elementem wyprawy…

Zabezpiecz swoje interesy w tuczu kontraktowym — pomoc…

Tucz kontraktowy to forma współpracy między hodowcami a firmami przetwórczymi. Hodowla zwierząt rzeźnych powinna przebiegać…

«
»

Sklep BHP. W czym doradzi Ci hurtownia odzieży roboczej?

  • Napisany przez:

Hurtownie odzieży roboczej i ochronnej oraz artykułów BHP? Odzież BHP to biznes, tam się tylko zarabia. Myślisz tak czasem? Masz rację, jeśli wykreślisz z tego zdania małe słówko „tylko”.

To oczywiste, że sklepy internetowe i stacjonarne muszą przynosić dochód. Ale już podstawy biznesu wskazują, że w obecnych czasach najwięcej zarabia się na realnej pomocy innym ludziom. Twój sklep BHP lubi powracających klientów. A żeby zachęcić Cię do kolejnych zakupów, oferuje Ci solidną obsługę i profesjonalną poradę. Inaczej Wasza znajomość będzie mało satysfakcjonująca i krótkotrwała.

Z czym możesz mieć problem podczas zakupu odzieży roboczej?

No jak to z czym? Z normami! O ile prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą i nie zatrudniasz pracowników, nie obowiązują Cię zadania związane z BHP. Jeśli jednak jesteś pracodawcą, w Twoje życie wkraczają przepisy, których ogarnięcie zajmuje naprawdę sporo czasu. Gdy już określisz normy, które mają zastosowanie w Twojej firmie, ruszasz radośnie na zakupy. Wkraczasz do sklepu i zamierasz, kompletnie nie wiedząc, co wybrać.

Nie ma w tym nic dziwnego. Odzież BHP ma być przede wszystkim funkcjonalna, nie efektowna. Na pierwszy rzut oka przeglądane spodnie, kurtki czy obuwie robocze są do siebie łudząco podobne. Obsługa sklepu może z miejsca wskazać Ci dział, w którym znajdują się odpowiednie produkty. Może też zrobić więcej, co oszczędzi Ci kosztów w przyszłości.

Na jakie szczegóły zwróci uwagę dobry sklep BHP?

Jakie produkty i usługi wybierasz najczęściej? Najtańsze niszczą się zwykle dość szybko. Są rewelacyjnym sposobem na wydrążenie w budżecie firmowym nawet nie dziury, ale studni bez dna. Z drugiej strony jeśli masz kupić droższy asortyment, chcesz dokładnie wiedzieć, za co dopłacasz.

Pracownicy sklepu z odzieżą roboczą i ochronną mogą wskazać Ci różnice pomiędzy konkretnymi produktami. Podpowiedzą, w co warto inwestować, a co przyda Ci się jedynie w szczególnych przypadkach. Wezmą pod uwagę zarówno materiał wykonania, solidność, stopień zabezpieczenia, jak i bardziej indywidualne szczegóły. Doradzą, kiedy warto kupić półbuty ze stalowym podnoskiem albo ogrodniczki z dodatkową kieszenią.

Ostateczny wybór należy oczywiście do Ciebie. Jednak korzystając z porady będziesz dokładnie wiedzieć, co kupujesz. To znacznie lepsza opcja niż zostawianie wszystkiego przypadkowi.

Rękawice ochronne, buty robocze. Czy warto kupować polecane produkty?

To zależy. Od czego? Od podejścia sklepu. Są firmy, które polecają wyłącznie drogie artykuły, które w wielu przypadkach będą przerostem formy nad treścią. Jeśli dostrzegasz jednak wśród produktów polecanych niedrogie opcje, jest to dobry znak. Z dużym prawdopodobieństwem jest to produkt bardziej uniwersalny, który sprawdzi się w większości branż.

Sklepy sugerują również czasem dodatkowe artykuły BHP do odzieży ochronnej. Mogą to być na przykład:

  • środki ochrony dróg oddechowych (półmaski, maski, systemy wymuszonego obiegu powietrza), 
  • środki ochrony oczu (przyłbice, okulary i gogle),
  • środki ochrony słuchu (zatyczki, nauszniki),
  • rękawice ochronne,
  • buty robocze,
  • kamizelki ostrzegawcze,
  • apteczki.

O takich akcesoriach łatwo zapomnieć podczas zakupów. Zanim więc odrzucisz proponowany produkt, upewnij się, że rzeczywiście go nie potrzebujesz. Szczególnie że zdarza się, że w pakiecie jest on oferowany taniej.

Artykuły BHP ze sklepu internetowego. Kiedy warto, a kiedy nie?

Jest tylko jedna sytuacja, w której musisz udać się do sklepu stacjonarnego. Ma ona miejsce wtedy, gdy chcesz wypróbować towar w praktyce przed zakupem. Może nie wiesz, jakie to uczucie nosić tłumiące dźwięki nauszniki. Oczywiście nie każdy produkt można sprawdzić w ten sposób. Co stoi na przeszkodzie? Przepisy, rzecz jasna. Trudno oczekiwać, że sklep pozwoli Ci przymierzyć jednorazowy fartuch ochronny na miejscu.

Sklepy BHP sprzedają odzież, obuwie i artykuły ochronne do pracy. Producenci dość dokładnie podają rozmiarówkę. Wystarczy znać wymiary pracownika i długość jego stopy w centymetrach, by dokonać zakupu idealnego. Oszczędzasz w ten sposób czas na dojazd do hurtowni i dokonujesz wyboru świadomie, mając przed oczami wszystkie dostępne opcje.

Jeśli masz wątpliwości, nasi pracownicy zawsze Ci pomogą. Jako sklep i hurtownia BHP istniejemy na rynku od ponad 20 lat. Mamy spore doświadczenie i nie wciskamy klientom czegoś, czego nie potrzebują. Doradzamy na medal. Sprawdź nas koniecznie! Zajrzyj na stronę BHPOnline-24.pl, rozejrzyj się i zadaj nam pytanie. Odpowiemy w ekspresowym tempie.

Materiał zewnętrzny

https://www.mistrzu.com/z-czego-wynika-ogromna-popularnosc-chemii-niemieckiej/

https://www.mistrzu.com/co-dac-w-prezencie-pasjonatowi-tatr/

https://www.mistrzu.com/czym-sa-maszyny-vendingowe-bhp/

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu