RSS

Jak wybrać najlepszego dostawcę rozwiązań dla sieci trakcyjnych?

Trzeba sobie jasno powiedzieć, że praktycznie nikt z nas na co dzień nie docenia istnienia…

Jak rozliczyć PIT-36 za 2022 rok?

Rozliczenie PIT-36 2022 warto zrobić za pomocą specjalnego programu do rozliczania PIT. Dzięki temu unikniemy…

Fachowe doradztwo energetyczne dla twojej firmy

Zmiana polityki energetycznej w firmie może przyczynić się do uzyskania sporych oszczędności w skali roku.…

Do jakich krajów wymagana jest Zielona Karta?

Planujesz wyjazd za granicę i będziesz poruszał się własnym samochodem? W niektórych krajach wystarczy, że…

«
»

Intent data, czyli jak poznać tajniki sprzedaży

  • Napisany przez:
Twoi klienci nie trafiają do Ciebie przypadkiem. Są świadomi i doskonale wiedzą, czego chcą. Dlatego szukają produktu, zanim go kupią. Porównują, czytają opinie, recenzje i zastanawiają się, czy rzeczywiście Twój produkt jest w stanie spełnić ich oczekiwania. Jednak w swoich poszukiwaniach raczej nie zahaczają o Ciebie – osobę, która wie w tej sprawie najwięcej. I kończy swoją przygodę u innego sprzedawcy bądź w ogóle nie decyduje się na zakup. Co możesz z tym zrobić? Tu pojawia się tak zwane intent data.

Czym jest intent data?

Wyobraź sobie, że jesteś w stanie wkroczyć do akcji, zanim użytkownik zrezygnuje z intencji zakupowej bądź też dokona zakupu w innym miejscu. Co możesz wtedy zrobić? Całą masę akcji, które – być może – zaowocują sprzedażą. Tym właśnie jest intent data. To dane, które wskazują zamiary potencjalnych klientów. Umożliwiają Ci przeanalizowanie kroków użytkownika i dopasowanie się do nich. Przede wszystkim zaś dotarcie do użytkowników w odpowiednim momencie, by zainteresować ich swoją ofertą. Odpowiednie programy, które zbierają takie dane behawioralne, pozyskują je poprzez analizę działań użytkowników. Na przykład tych, którzy przeglądają recenzję produktów, case studies czy porównania produktowe.

Jak możesz wykorzystać intent data w swoim biznesie?

Twój zespół marketingowy może polegać na intent data, jednak być może jeszcze nie wie, co zrobić z tymi informacjami. W jaki sposób wykorzystać je w akcji, by rzeczywiście przełożyło się to na konkretne efekty? Warto tu podkreślić, iż marketing automation z pewnością przyda się podczas korzystania z intent data, chociażby w celu odpowiedniej segmentacji i spersonalizowania oferty oraz dotarcia do odpowiednich osób. W czym przyda się intent data?

  • Personalizacja – intent data umożliwia przede wszystkim grupom marketerów, zajmujących się przygotowywaniem komunikatów dla potencjalnych klientów, stworzenie reklam czy artykułów nakierowanych na użytkowników poszukujących. Dzięki temu materiały będą pasować do tego, co już jest poszukiwane przez klientów;
  • Udoskonalenie strategii content marketingowej – intent data to zupełnie nowa warstwa informacji do wykorzystania podczas tworzenia materiałów content marketingowych. Dzięki temu możesz spodziewać się, że potencjalny klient na pewno do Ciebie dotrze. To idealne działanie wzmacniające strategię content marketingową;
  • Punktacja leadów – możesz identyfikować sygnały zakupowe potencjalnych klientów i dowiedzieć się, który z użytkowników jest bliski idealnego klienta, a który po prostu sprawdza, co znajduje się na rynku. To pozwala na zlokalizowanie kont o największym potencjale konwersji;
  • Personalizacja strony – Twoja witryna internetowa również może zmienić się dzięki intent data. Informacje pozyskane z tego źródła pokazują bowiem, które kwestie są najważniejsze dla potencjalnych kupujących. Warto wykorzystać to w optymalizacji strony.

Intent data to przyszłość. Obserwowanie zachowań klientów już nie wystarczy. Musisz sięgać dalej, by wiedzieć jeszcze więcej – także o tych, którzy są dalecy od dokonania zakupu u Ciebie. Jeśli szukasz ciekawostek na temat świata marketingu i ciekawisz się, jak ulepszyć swoje działania, koniecznie zajrzyj na stronę AdNext · Grupa 6 agencji marketingowych.

Artykuł partnera

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu