RSS
Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /usr/home/Mailingo/domains/mistrzu.com/public_html/wp-content/themes/News/gavern/widgets.slideshow.php on line 130 Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /usr/home/Mailingo/domains/mistrzu.com/public_html/wp-content/themes/News/gavern/widgets.slideshow.php on line 130

Jesteś zadłużony? Sprawdź, gdzie…

Osobom zadłużonym często …

Jak przygotować się do biegania …

Co zrobić, by zacząć bieg…

Jak uzyskać szybką pożyczkę?

Aby uzyskać dodatkowe śro…

Import towarów w procedurze upro…

Zgodnie z aktualnie obowi…

Czy gospodarka ucierpi na zakazi…

Już od kilku lat, w naszy…

Odrzucenie wniosku o pożyczkę. O…

Zanim otrzymamy pozytywną…

Jak to będzie z tym obniżeniem w…

Wiadomości z biznesu poda…

Profesjonalna pomoc w spłacie dł…

W długi wpada się z różny…

«
»

Tereny zalewowe a ubezpieczenie domu

Ubezpieczenie domu to polisa, której działanie jest doceniane w momencie prawdziwego nieszczęśliwego zdarzenia. Jeżeli dojdzie do pożaru, zalania mieszkania, czy kradzieży z włamaniem, a właściciele nieruchomości poniosą odczuwalne szkody i straty, polisa staje się realnym ratunkiem.

Pieniądze z odszkodowania można przeznaczyć na remont domu i odkupienie sobie zniszczonych lub utraconych przedmiotów. Co za tym idzie, taka polisa pozwala uniknąć strat finansowych, nawet w najbardziej dramatycznych momentach, gdy trzeba przeprowadzić nieplanowany remont.

Ubezpieczenie domu – czemu służy?

Ubezpieczenie domu jest polisą zaprojektowaną w taki sposób, by maksymalnie pomóc poszkodowanym. Składa się z dwóch elementów. Pierwszym z nich jest umowa główna. To ubezpieczenie murów i stałych elementów. Drugi element to umowy dodatkowe, które ubezpieczony samodzielnie sobie wybiera z całej gamy dostępnych umów.

Umowa główna jest konieczna, jeżeli chce się w ogóle zawrzeć tego rodzaju polisę. Wspomniane mury i stałe elementy są tu zabezpieczane na wypadek pożaru i zalania, ale z hydrauliki, nie zaś z wód opadowych czy występujących ze swoich naturalnych koryt. Niektóre firmy ubezpieczeniowe oferują również ubezpieczenie na wypadek przepięcia.

Umowy dodatkowe dotyczą zarówno pozostałych ryzyk, jak wspomniane przepięcie, ale również uderzenie pioruna, działanie silnych wiatrów, czy zalanie wynikające z powodzi. W ramach umów dodatkowych można chronić finansowo ruchomości domowe, budynki postawione na terenie posesji, nekropolie, a nawet zwierzęta domowe. Więcej można znaleźć przeglądając ubezpieczenie domu z www.ubezpieczeniemieszkania.pl.

Ubezpieczenie na terenie zalewowym – wyższa składka

Istotne jest zabezpieczenie szczególnie tych domów, które stoją na ternie zalewowym. Klimat w kraju jest taki, że niekiedy wód gruntowych przybywa, a to powoduje, że zarówno w rzekach jak i jeziorach podnosi się poziom wody. Jego wzrost powoduje, że wody te występują ze swoich naturalnych zbiorników. Jeziora to zbiorniki wody stałej, więc one wylewają jedynie na najbliższą okolicę.

Jeżeli zaś chodzi o rzeki, to powodzie nimi spowodowane bywają naprawdę niebezpieczne i stanowią poważne zagrożenie. Woda dociera czasami do budynków naprawdę oddalonych od głównego koryta. Prąd wody i jej ilość są jednak tak silne, że można mówić o niszczącym żywiole.

Dom zbudowany na terenie określonym jako teren zalewowy czy niosący ze sobą takie ryzyko koniecznie powinien zostać ubezpieczony.

Oczywiście, składka jest wówczas nieco wyższa niż w przypadku domu, który nie jest w ten sposób zagrożony. Prawdą jest, że co roku do powodzi nie dochodzi. Wypłaty odszkodowań są jednak tak wysokie, że zrekompensowanie ich wyższą składką jest konieczne, a dla samego ubezpieczonego, tak naprawdę nieodczuwalne.

Ubezpieczony może jednak w razie zdarzenia otrzymać odszkodowanie, które pomoże mu albo w odremontowaniu domu, albo w zakupieniu dla siebie nowego miejsca do mieszkania, gdyby ubezpieczony dom został całkowicie zniszczony.

Podobne ubezpieczenie można wykupić również dla budynku, który dopiero jest w trakcie tworzenia. Wystarczy sprawdzić, jakie jest obecnie dostępne ubezpieczenie domu w budowie z www.ubezpieczeniemieszkania.pl, by przekonać się, jakie warunki trzeba spełnić i co zrobić, by móc chronić swoją powstającą inwestycję.

Podsumowując, ubezpieczenie domu czy domu w budowie, na terenie zalewowym jest możliwe, a wręcz wskazane. Mimo nieco wyższej składki, warto je wykupić. Jest to bowiem inwestycja na przyszłość, która okaże się wręcz bezcenna w razie powodzi.

Artykuł sponsorowany

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu