RSS

Jak wybrać najlepszego dostawcę rozwiązań dla sieci trakcyjnych?

Trzeba sobie jasno powiedzieć, że praktycznie nikt z nas na co dzień nie docenia istnienia…

Jak rozliczyć PIT-36 za 2022 rok?

Rozliczenie PIT-36 2022 warto zrobić za pomocą specjalnego programu do rozliczania PIT. Dzięki temu unikniemy…

Fachowe doradztwo energetyczne dla twojej firmy

Zmiana polityki energetycznej w firmie może przyczynić się do uzyskania sporych oszczędności w skali roku.…

Do jakich krajów wymagana jest Zielona Karta?

Planujesz wyjazd za granicę i będziesz poruszał się własnym samochodem? W niektórych krajach wystarczy, że…

«
»

Co daje kalkulator OC?

  • Napisany przez:

Kalkulator OC to rozwiązanie, które obecnie jest coraz częściej wykorzystywane przez osoby, które chcą ubezpieczyć swój samochód. Dzięki niemu można w krótkim czasie sprawdzić, ile trzeba będzie zapłacić za swoją polisę, która firma oferuje ubezpieczenie najtaniej, a która jest w tym zakresie najdroższa. To również sposób na to, by sprawdzić, która firma oferuje dodatkowe opcje w ramach podstawowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej.

Prosty formularz

Kalkulator OC, jak już wspomniano, pozwala w krótkim czasie sprawdzić różne dostępne oferty ubezpieczeniowe. Żeby to zrobić, wystarczy wypełnić krótki i prosty formularz. Jego uzupełnienie zajmuje zaledwie kilka minut, a i tak trwa krócej niż wizyta w oddziale ubezpieczeniowym czy multiagencji ubezpieczeniowej.

W formularzu należy podać swoje dane oraz dane ubezpieczanego pojazdu. Wiele informacji pojawia się na zasadzie rozwijanych podpowiedzi, gdzie ze zgromadzonego zestawu wystarczy wybrać odpowiednią (np. odpowiedni model samochodu). Dzięki temu jeszcze szybciej można wypełnić wszystkie pola.

W razie wprowadzenia błędnych danych, system podświetli odpowiednią rubrykę na czerwono i pojawi się podpowiedź, która informuje o tym, co należy w tym miejscu zmienić.

Takie rozwiązanie powoduje, że każdy jest w stanie uzupełnić dane, podać je poprawnie i nie pominąć żadnego elementu, który może być istotny przy wyliczaniu składki.

Wiele różnych ofert w jednym miejscu

Po uzupełnieniu formularza pojawia się lista dostępnych ofert. Z reguły są one ułożone według składki, rosnąco. Oznacza to, że pierwsza oferta będzie najtańsza, a kolejne coraz droższe.

Co więcej, każda pokazana oferta jest pokrótce opisana, a po kliknięciu „więcej”, można rozwinąć informacje, które jej dotyczą. To bardzo ważny element zestawienia. Niektóre oferty bowiem różnią się między sobą wyłącznie ceną, ale inne różnią się również opcjami dodatkowymi. Możliwość rozwinięcia informacji pozwala sprawdzić, czy poszczególne oferty są rzeczywiście zakresowo.

Może więc się tak zdarzyć, że różnica w składce nie będzie wcale duża, ale za to dołączone będą bardzo atrakcyjne dodatki, na które warto zwrócić uwagę. Takie porównanie OC w kalkulatorze online to możliwość wybrania najlepszej oferty pod indywidualne oczekiwania.

Bez wychodzenia z domu

Niewątpliwą zaletą kalkulatora online jest to, że można z niego skorzystać w dowolnie wybranym przez siebie momencie. Nie trzeba umawiać się na spotkanie, nie trzeba dostosowywać się do godzin pracy. Oferty można sprawdzić wieczorem, podczas odpoczynku po pracy, w czasie przerwy na lunch, czy w kolejce do lekarza.

W zasadzie każdy moment jest dobry, by uzupełnić formularz i sprawdzić dostępne rozwiązania.

Fakt, że cała procedura zajmuje zaledwie kilka minut jest kolejną zaletą. Wizyta w towarzystwie ubezpieczeniowym nie przebiega zwykle tak szybko. Agent stara się przekonać do zakupu, ponieważ zależy mu na jak najwyższej sprzedaży. Będzie więc negocjował, zachęcał i namawiał. To powoduje, że spotkanie trwa.

Korzystając z kalkulatora nie jest się poddawanym takiej presji i nie przeznacza się na całą sprawę aż tyle czasu. Ponadto, do otrzymanych ofert można również wrócić w późniejszym terminie, jeżeli nagle pojawi się coś ważniejszego. To również bardzo korzystna sytuacja i atrakcyjne rozwiązanie.

Prosta możliwość zakupu

Przy każdej wyświetlającej się ofercie pojawia się natychmiast możliwość zakupu. Wystarczy kliknąć odpowiedni przycisk, by zostać przekierowanym do systemu transakcyjnego. To kolejne ułatwienie i kolejna zaleta tego narzędzia.

Wszystkie dokumenty związane z polisą, jak potwierdzenie jej zawarcia czy Ogólne Warunku Ubezpieczenia, zostają przesłane na podany przez klienta adres mailowy. Może je sobie stamtąd wydrukować, a może zachować na poczcie, decyzja pozostaje po jego stronie.

Samo kupienie polisy natomiast to kolejne kilka minut i kilka kliknięć. Za ubezpieczenie płaci się przelewem online. A zaraz po jego zaksięgowaniu polisa pojawia się na mailu. Nie trzeba nigdzie chodzić, nic załatwiać ani czekać na listonosza, który dostarczy dokumenty ubezpieczeniowe. Wszystko przebiega szybko i sprawnie.

Kalkulator OC to narzędzie, które znacząco ułatwia zawarcie ubezpieczenia OC komunikacyjnego. Cała procedura – od momentu wypełnienia formularza do dokonania zakupu – trwa kilkanaście minut i to ubezpieczony sam decyduje, kiedy to zrobi. Nie jest uzależniony od godzin pracy, nie musi się do nikogo dostosowywać, a jego decyzja zależna jest w pełni od niego, bez nacisków i presji ze strony agenta.

Artykuł zewnętrzny

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu