RSS

Stal Nierdzewna Vs Aluminium

Porównanie stali nierdzewnej z aluminium to temat często poruszany przy wyborze materiałów w projektowaniu produktów,…

Czym jest krykiet?

Krykiet jest jedną z najstarszych i najbardziej złożonych gier zespołowych, których korzenie sięgają Anglii w…

Prop trading kontra inwestycje długoterminowe: zalety i wady…

Prop trading to strategia, w ramach której firmy inwestycyjne (lub indywidualni traderzy zawodowi) wykorzystują własny…

Dobroczynna moc kosmetyków naturalnych

Konsumenci mają coraz większą świadomość na temat kupowanych kosmetyków i ich składu. Interesują się również…

«
»

Lokalny biznes i jego reklama

  • Napisany przez:

Wielu przedsiębiorców mniejszych firm zastanawia się, w jaki sposób zareklamować swoją firmę by przynosiła większe zyski. W jaki sposób przyciągnąć nowych klientów. Obserwując duże firmy, które znane są w całej Polsce, widzą, że najlepszą formą reklamy jest marketing internetowy. Ale czy na pewno? Czy mała, lokalna firma rzeczywiście potrzebuje tak dużej reklamy do swojego małego, lokalnego biznesu?

Wizytówka Google

Jeżeli myślisz o reklamie w internecie, a twoja firma jest typowo lokalna i bazuje na najbliższej okolicy, to zacznij od wizytówki Google. Można tę formę reklamy potraktować jako swojego rodzaju szyld przed sklepem. Wielu klientów szuka usług bądź małych, branżowych sklepów właśnie w sieci. Z powodzeniem wyszukują w miastach turystycznych małych piekarni, sklepików gdzie mogą zrobić niewielkie zakupy na przykład na śniadanie. Świetnie też się sprawdzi do zareklamowania usług dotyczących motoryzacji. W miastach i miasteczkach turystycznych, do których wielu turystów przybywa własnym środkiem transportu, wizytówka w sieci lokalnego wulkanizatora lub mechanika samochodowego będzie świetnym pomysłem, aby przyciągnąć klientów.

Banery i ulotki

Zdecydowanie jednak tak małe firmy poszukują klientów lokalnie i na reklamie lokalnej powinni skupić swoje działania i finanse. Z małych, osiedlowych piekarni zazwyczaj korzystają osoby mieszkające w pobliżu. Zakupy robią w miejscach, które codziennie mijają na przykład w drodze do pracy, szkoły czy idąc na spacer. Taka piekarnia powinna być dobrze oznakowana odpowiednim banerem informującym o tym, jakie wyroby można tutaj kupić. W mniejszych miastach często odbywają się różnego rodzaju festyny organizowane dla lokalnych mieszkańców. Jest to świetna okazja, aby zareklamować swoją firmę. Podczas takiego spotkania warto przygotować poczęstunek dla potencjalnych klientów, przy okazji wręczając im ulotki reklamujące nasze wyroby. Co w takim razie z innym rodzajem działalności? Biznes związany z motoryzacją jak na przykład wulkanizacja czy mechanika pojazdowa również nastawiona jest na lokalizację. Klienci zazwyczaj szukają mechanika w swojej okolicy zamieszkania. Warto więc pomyśleć o każdej formie reklamy, która sprawi, że zostaniemy zauważeni.

Eventy

Różnego rodzaju firmy motoryzacyjne organizują różnego rodzaju spotkania i imprezy dla swoich klientów. Warto wykorzystać taką okazję i przedstawić swoją firmę. Warto pomyśleć o oryginalnej formie przedstawienia naszego biznesu. Takim ciekawym pomysłem może być ramka na tablice rejestracyjne. Na takiej ramce możemy zawrzeć najważniejsze informacje o naszej firmie. Warto też zawrzeć jakiś ciekawy napis, dzięki któremu zostaniemy zapamiętani i zauważeni. Dzięki takiej reklamie nasza firma automatycznie będzie się reklamowała w mieście. Jak widzisz ile głów tyle pomysłów. Każdy, kto prowadzi swoją firmę, musi zastanowić się jakie fundusze może przeznaczyć na marketing. Zazwyczaj lokalne firmy nie muszą inwestować dużych pieniędzy, by zareklamować się wśród lokalnej społeczności.

Artykuł partnera

https://www.mistrzu.com/ochrona-nazwy-twojej-firmy-fakty-i-mity/

https://www.mistrzu.com/fuzje-i-przejecia-to-nie-jest-to-samo-poznaj-roznice-pomiedzy-fuzjami-i-przejeciami/

https://www.mistrzu.com/jak-skutecznie-zareklamowac-mala-cukiernie-gdy-konkurencja-jest-duza/

https://www.mistrzu.com/jakie-tematy-porusza-podcast-zaprojektuj-swoje-zycie/

https://www.mistrzu.com/tablice-emaliowane-i-szyldy-gdzie-maja-zastosowanie/

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu