RSS

Podniebna przygoda ku nowym wyzwaniom

Wspinanie to fascynująca i dynamiczna aktywność, która nie tylko testuje nasze umiejętności fizyczne, ale także…

Koniec z koszmarnymi włosami! Kosmetyki Kemon pomogą Ci…

Marzysz o pięknych, lśniących i zdyscyplinowanych włosach, jak z okładki? Jak się okazuje, dobre geny…

Ewidencja podatku VAT — co trzeba wiedzieć

Ewidencja podatku VAT to rzecz, o której powinien pamiętać każdy czynny podatnik. Jest to wymagane…

Naturalny miód rzepakowy – słodki nektar z pól

Naturalny miód rzepakowy to jeden z najczęściej spotykanych miodów na sklepowych półkach. Co jednak kryje…

«
»

Usuwanie negatywnych opinii

  • Napisany przez:

Prowadzenie własnego biznesu wiąże się dziś z tym, że na temat naszej działalności najpewniej będą pojawiać się opinie w sieci. Jest to zupełnie normalne, gdyż obecnie duże grono klientów ocenia usługę po skorzystaniu z niej. Jednak nie zawsze wpisy te są obiektywne i prawdziwe. Wiele osób specjalnie wystawia negatywne recenzje. Jak się więc ich pozbyć? 

Usuwanie negatywnych opinii — dlaczego warto?

Opinie dostępne w internecie są dziś dla wielu osób wyznacznikiem jakości usług. Pozytywne recenzje są wspaniałą reklamą i mogą przyciągnąć do nas rzeszę klientów. Jednak kij zawsze ma dwa końce i z wraz z każdą negatywną opinią szanse na rozwój maleją. Jeśli taka ocena jest wystawiona na podstawie realnych odczuć klienta, powinniśmy oczywiście postarać się naprawić błędy. Jednak na forach internetowych, mapach Google i wielu innych portalach często pojawiają się negatywne treści, których wcale nie piszą prawdziwi klienci. W takiej sytuacji bardzo przydatne może okazać się usuwanie negatywnych opinii.

Każdy negatywny komentarz na temat naszych usług wpływa destrukcyjnie na wizerunek firmy. Potencjalni klienci, czytając taką negatywną opinię, mogą po prostu zniechęcić się do skorzystania z naszej oferty. Jak widać, może więc to wywołać naprawdę duże straty. Usunięcie opinii o negatywnym charakterze jest sposobem na uniknięcie takiego problemu i przywrócenie marce renomy.

Jakie treści warto usunąć?

Usuwanie negatywnych opinii ma sens, jeśli dotyczy recenzji fałszywych, na przykład wygenerowanych automatycznie przez boty, tak zwanych trolli lub pisane przez konkurencję, co niestety zdarza się dość często. Jeśli zaczniemy natomiast kasować prawdziwe opinie naszych klientów, może mieć to odwrotny skutek.

Jakie więc treści warto usunąć z internetu? Przede wszystkim fałszywe negatywne opinie, wszelkie obraźliwe wpisy, czy też komentarze, które głoszą plotki i pomówienia. Właściwie konieczne jest też usuwanie opinii ujawniających informacje poufne, tajemnice firmowe, czy też takie, które godzą bezpośrednio w dobre imię konkretnych osób.

Jak usunąć negatywne opinie?

Usuwanie negatywnych opinii to nie taka łatwa sprawa. Jeśli są one zamieszczone w przeglądarce, forach, czy też innych portalach zewnętrznych, nie możemy po prostu tam wejść i ich wykasować. Dlatego też, jeśli borykamy się z falą hejtu i negatywnych komentarzy, powinniśmy skorzystać z pomocy specjalistów. Obecnie na rynku działa coraz więcej firm, które zajmują się usuwaniem takich treści. To najszybszy i najskuteczniejszy sposób na pozbycie się kłamliwych komentarzy.

Materiał zewnętrzny

https://www.mistrzu.com/na-czym-polega-badanie-opinii-publicznej/

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu