RSS

Stal Nierdzewna Vs Aluminium

Porównanie stali nierdzewnej z aluminium to temat często poruszany przy wyborze materiałów w projektowaniu produktów,…

Czym jest krykiet?

Krykiet jest jedną z najstarszych i najbardziej złożonych gier zespołowych, których korzenie sięgają Anglii w…

Prop trading kontra inwestycje długoterminowe: zalety i wady…

Prop trading to strategia, w ramach której firmy inwestycyjne (lub indywidualni traderzy zawodowi) wykorzystują własny…

Dobroczynna moc kosmetyków naturalnych

Konsumenci mają coraz większą świadomość na temat kupowanych kosmetyków i ich składu. Interesują się również…

«
»

Jak pozbyć się lwiej zmarszczki?

  • Napisany przez:
Lwia zmarszczka bardzo zmienia wygląd twarzy. Na początku pojawia się pojedyncza, drobna bruzda, ale z czasem pogłębia się i może wystąpić kilka dodatkowych. Osoby intensywnie poruszające mięśniami twarzy bardzo często borykają się z lwią zmarszczką, która niestety nie dodaje im uroku. U niektórych pojawia się stosunkowo wcześnie, bo już nawet po trzydziestce.

Za powstanie lwiej zmarszczki odpowiada wiele czynników i chociaż nie zawsze udaje się zniwelować źródło problemu, to można na różne sposoby zmniejszyć bruzdę. Medycyna estetyczna ma wiele zabiegów, które spłycają zmarszczki, pozwalają na ich wygładzenie i przywrócenie skórze jędrności.

Co przyczynia się do powstania lwiej zmarszczki?

Lwia zmarszczka to oznaka starzenia się skóry, czego nie można całkowicie uniknąć. Jest to naturalny proces, czasu nie da się zatrzymać ani cofnąć. Istnieją jednak skuteczne sposoby na przywrócenie młodzieńczego wyglądu lub zachowanie go przez wiele lat. Duże znaczenie ma oczywiście odżywianie, nawodnienie organizmu, unikanie używek i stresu, odpowiednia ilość snu. Warto wiedzieć, że za powstanie lwiej zmarszczki mogą odpowiadać uwarunkowania genetyczne, ale zdecydowanie częściej to inne czynniki postarzają skórę. Wymienić można promieniowanie słoneczne, który przyspiesza regenerację elastyny i kolagenu odpowiadające za promienną skórę, jej elastyczność i jędrność. Im mniej jest włókien kolagenowych, tym więcej pojawia się na skórze zmarszczek. Stres to wróg młodzieńczego wyglądu. Przyczynia się do nadmiernego napięcia skóry. Ekspresja negatywnych emocji wiąże się z marszczeniem brwi, co niestety jest prostą drogą do powstania lwiej zmarszczki. Jeśli ktoś chce wyglądać młodo, to powinien wystrzegać się palenia papierosów i przebywania w dymie papierosowym. Dieta uboga w kwasy tłuszczowe i antyoksydanty również ma negatywny wpływ na kondycję skóry.

Co pomoże w pozbyciu się lwiej zmarszczki?

Jeśli komuś przeszkadza lwia zmarszczka i chcę się jej pozbyć, to warto zdecydować się na mezoterapię bezigłowa, przy okazji można też odżywić skórę i ją zregenerować. Pomocne są zabiegi przy użyciu lasera frakcyjnego, można zapomnieć o zmarszczkach na wiele lat. Świetnie sprawdza się toksyna botulinowa, która po wstrzyknięciu w mięsień doprowadza do jego rozluźnienia. Bruzda między brwiami zostanie wygładzona, co nastąpi już w ciągu paru dni i utrzyma się przez nawet pół roku. Kwas hialuronowy również wspaniale nadaje się do wypełnienia lwiej zmarszczki. Jest to szybki i bezpieczny zabieg. Zmiany w wyglądzie widać już po jego zakończeniu. Uzyskany efekt jest naturalny i można powtarzać wstrzykiwanie kwasu hialuronowego wielokrotnie. W przypadku botoksu i kwasu hialuronowego działania niepożądane występują bardzo rzadko, więcej można przeczytać na https://vitalea.pl/blog/lwia-zmarszczka-jak-powstaje-i-jak-sie-jej-pozbyc. Skóra staje się wygładzona, nawilżona, odzyskuje koloryt. W przypadku kwasu hialuronowego można liczyć na długotrwały efekt utrzymujący się do nawet półtora roku. Najlepszym rozwiązaniem będzie połączenie zabiegu z użyciem toksyny botulinowej i kwasu hialuronowego. Istotne jest to, aby zabieg został wykonany w sprawdzonej klinice.

Artykuł partnera

https://www.mistrzu.com/medycyna-estetyczna-potrzeba-czy-fanaberia/

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu