RSS

Nieudane przeszczepy włosów . Jak ich uniknąć?

Zmagasz się z łysieniem plackowatym? A może natura nie obdarzyła cię bujną fryzurą? Jeśli w…

Podniebna przygoda ku nowym wyzwaniom

Wspinanie to fascynująca i dynamiczna aktywność, która nie tylko testuje nasze umiejętności fizyczne, ale także…

Koniec z koszmarnymi włosami! Kosmetyki Kemon pomogą Ci…

Marzysz o pięknych, lśniących i zdyscyplinowanych włosach, jak z okładki? Jak się okazuje, dobre geny…

Ewidencja podatku VAT — co trzeba wiedzieć

Ewidencja podatku VAT to rzecz, o której powinien pamiętać każdy czynny podatnik. Jest to wymagane…

«
»

Jak skutecznie zareklamować małą cukiernię, gdy konkurencja jest duża?

  • Napisany przez:

Gdy rozpoczyna się działalność w konkurencyjnej branży, trzeba dobrze zaplanować kampanię reklamową. Trzeba dobrze określić grupę docelową, co pomaga w ukierunkowaniu promocji na określone nośniki czy miejsca. W dzisiejszym poradniku podpowiemy, jak skutecznie rozreklamować małą cukiernię, gdy konkurencja jest duża.

Czy kampania ulotkowa jeszcze się sprawdza?

Bez wątpienia najprostszą i najtańszą formą reklamy są ulotki. W końcu można zlecić wykonanie określonego nakładu i zatrudnić młode osoby do ich roznoszenia. Tutaj efektywność jest jednak różna. Rozdając ulotki przy dworcu czy centrum handlowym można liczyć, że choć część osób na nią spojrzy i sprawdzi, gdzie znajduje się cukiernia. Oczywiście najlepiej im to ułatwić i po prostu umieścić z tyłu ulotki małą mapkę, którą można zaczerpnąć z map Google, aby potencjalni klienci mogli zorientować się, w którym miejscu została otwarta. Na pewno ulotka powinna być atrakcyjna pod względem wizualnym i jeśli szykujesz coś wyjątkowego, np. wypieki bezglutenowe albo wypieki wegańskie, to takie informacje powinny znaleźć się na ulotce. Oczywiście trzeba podkreślić, że wyżej wymienione propozycje nie sprawdzą się wszędzie. Trzeba się wyróżnić wśród konkurencji, jednak należy pamiętać, że w małym mieście klienci niekoniecznie będą mieli ochotę na takie rarytasy. Trzeba zrobić dobry research na jaką ilość klientów można liczyć decydując się na dany asortyment. Oczywiście dobre położenie małej cukierni przy głównej drodze i blisko dużego miasta, zwiększa szansę, że zainteresowani będą odwiedzać to miejsce.

Kasetony reklamowe – czy warto na nie postawić?

Na pewno kasetony reklamowe z dibondu podświetlane sprawdzą się nad wejściem do sklepu. Dzięki temu cukiernia będzie widoczna z daleka. Warto postawić na odpowiedni projekt. Jeśli cukiernia ma się nazywać Muffinka, to na kasetonie nie musi znaleźć się nazwa, a graficzna muffinka. Może być to też zdjęcie oryginalnego produktu przeniesione na powierzchnie kasetonów tekstylnych. Ten drugi kaseton lepiej sprawdzi się jako reklama wewnątrz cukierni, a także w pobliskich miejscach w mieście. Dysponując pewnym budżetem można postawić na kaseton reklamowy w miejscu na reklamę w uczęszczanym budynku, np. na dworcu. Oczywiście jeśli cukiernia ma znaleźć się w centrum handlowym, to kasetony z plexi czy innego materiału warto również umieścić na zewnętrznej ścianie budynku, a ponadto jako element dekoracyjny lady czy prezentacja menu. Dobrze wykonany kaseton jest ozdobą budynku czy też wnętrza, przyciąga uwagę i zwiększa identyfikację wizualną małej cukierni.

Promocja na zewnątrz, czyli wypieki reklamowe

Reklama wizualna jest ważna, ale trafienie przez żołądek do serca klientów jest zwykle jeszcze skuteczniejsze. Przygotowanie niewielkiej promocji będzie wiązało się z koniecznością poniesienia pewnych kosztów. Jednak czego się nie robi, by pokonać większą konkurencję. Zatem możesz częstować przechodniów popisowym ciastem cukierników z Twojej małej cukierni, pytać ich o opinie i zapraszać do cukierni. Bezpośredni kontakt z klientem zawsze się opłaca i przynajmniej część z tych osób na pewno w niedługim czasie przekroczy próg cukierni.

Skuteczna reklama online i dostosowywanie oferty do świąt i pory roku

Możesz zmieniać swoją ofertę w zależności od pory roku i klienci na pewno to docenią. Latem w cukierni możesz serwować sorbety i lody własnej roboty, a także lekkie ciasta typu serniki na zimno i ciasta z galaretką i owocami. Z kolei jesienią i zimą możesz stawiać na ciasta na ciepło, które cieszą się zwykle dużym powodzeniem. Szczególną ofertę możesz mieć choćby na Walentynki. Jednak aby ktoś o owych zmianach się dowiedział, musisz aktywnie prowadzić profil firmowy w mediach społecznościowych. Najpierw o udostępnianie możesz poprosić znajomych, a potem spirala sama się powinna nakręcić. Dla aktywnych na mediach społecznościowych możesz proponować atrakcyjne rabaty czy gratisy. To także przyciąga klientów, którzy chętnie kupują ulubione słodkości w obniżonych cenach.

Warto zadbać o ładną wystawkę produktów w ladzie. Je się także oczami, zatem atrakcyjny wygląd np. monodeserów czy francuskich makaroników bardzo się liczy. Mała cukiernia we francuskim stylu może być pomysłem na udany biznes. W końcu możesz stawiać również na słodki catering i przygotowywanie słodkich stołów.

Materiał zewnętrzny

Foto Unsplash

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu