RSS

Czy wiesz czym jest upadłość konsumencka?

Upadłość konsumencka to postępowanie, które prowadzone jest przed sądem gospodarczym. Jej celem jest uwolnienie się…

Czy można usunąć negatywne opinie o firmie z…

Nieograniczony dostęp do Internetu dał przedsiębiorstwom możliwość pokazania światu i wypromowania swoich usług i produktów…

Specjalizacja, czyli błąd przedsiębiorców szukających księgowego

Każdy przedsiębiorca chce korzystać z usług biur rachunkowych, które zaoferują mu kompleksowe wsparcie merytoryczne i…

Pożyczki bez BIK – co warto o nich…

W przypadku pożyczki pozabankowej nie zawsze trzeba przechodzić procedurę weryfikacji w BIK lub innych bazach.…

«
»

Nowy rok akademicki – szybka powtórka przed zajęciami

 • Napisany przez:
Przerwa od zajęć na uczelni pozwala zregenerować siły niezbędne do zaliczenia wszystkich egzaminów przeprowadzanych w ramach edukacji wyższej. Przed nowym rokiem akademickim warto jednak powtórzyć najważniejsze zagadnienia z języka obcego. Mogą one bowiem przydać się na egzaminie B2.

Kurs języka obcego

Chcąc otrzymać certyfikat na poziomie ponad średniozaawansowanym, warto zapisać się na lekcje angielskiego online. Na egzaminie wymagana jest bowiem nie tylko znajomość podstawowych zwrotów, ale również umiejętność formułowania własnych poglądów. W przypadku kursów online dostępne są zajęcia indywidualne lub lekcje w niewielkim gronie osób. Wybór odpowiedniego rozwiązania zależy od preferencji konkretnego ucznia. W przypadku indywidualnych zajęć warto przedstawić prowadzącemu swoje oczekiwania. Lektor będzie bowiem potrafił opracować materiał ukierunkowany na zaliczenie egzaminu B2. Świetną opcję stanowią zajęcia z native speakerem. Egzamin składa się bowiem nie tylko z sekcji pisemnej, ale również części ustnej. Zajęcia z native speakerem pomogą zatem opanować strach przed mówieniem w obcym języku. Przed zapisaniem się na kurs warto zapoznać się z opiniami na temat placówki edukacyjnej. Dzięki komentarzom można bowiem ograniczyć czas potrzebny na znalezienie profesjonalnego kursu prowadzonego przez korepetytora, bazującego na sprawdzonych metodach nauki i merytorycznych materiałach.

Przydatne słówka

Osoba, pragnąca otrzymać certyfikat B2, powinna rozmawiać na wiele tematów i wyrażać własne myśli w logiczny i przejrzysty sposób. Do opisu urządzeń przydatne mogą okazać się słówka:

 1. desktop PC – komputer stacjonarny,
 2. celling fan – wiatrak sufitowy,
 3. hair dryer – suszarka do włosów,
 4. heating – ogrzewanie.

W przypadku budynków można użyć następujących wyrazów:

 1. car wash – myjnia,
 2. city block – kwartał ulic,
 3. foundry – odlewnia,
 4. ruin – ruina.

Przy opisie ubrań warto wykorzystać słowa:

 1. bra – biustonosz,
 2. boot – but,
 3. earring – kolczyk,
 4. fashion – moda.

Do egzaminu B2 należy się odpowiednio przygotować, zapisując się na zajęcia angielskiego  w Warszawie lub kurs wirtualny. Warto ponadto pamiętać o systematycznej pracy.

Artykuł partnera

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu