RSS

Polski przewodnik na Gran Canarii - którego wybrać?

Polski przewodnik na Gran Canarii - którego wybrać? Planując podróż na Gran Canarię, ważnym elementem wyprawy…

Zabezpiecz swoje interesy w tuczu kontraktowym — pomoc…

Tucz kontraktowy to forma współpracy między hodowcami a firmami przetwórczymi. Hodowla zwierząt rzeźnych powinna przebiegać…

Wycena działalności gospodarczej. Wpływ typu ewidencji.

Wycena jednoosobowej działalności gospodarczej (firmy jednoosobowej) jest dokonywana w dużej mierze na podstawie dokumentów finansowych…

Jak adaptogeny mogą wspierać odchudzanie?

W obliczu rosnącego problemu otyłości, wiele osób szuka skutecznych i bezpiecznych metod wspierających utratę wagi.…

«
»

Profesjonalne utleniacze do włosów dla fryzjerów — koloryzacja bez tajemnic

  • Napisany przez:
Marzysz o tym, aby Twoje klientki wychodziły z salonu zadowolone z efektu koloryzacji za każdym razem? Klucz tkwi w odpowiednim doborze kosmetyków – w zależności od rodzaju włosów oraz efektu, jaki chcemy uzyskać. Choć wybór farby nie powinien stanowić dla Ciebie problemu, zakup utleniacza będzie wymagał nieco więcej uwagi. Musisz wiedzieć, że oksydant ma znaczenie — to od jego stężenia zależy rezultat farbowania. Jak go dobrać, aby efekt był zgodny z Twoimi oczekiwaniami? Zadbaj o to, aby w asortymencie Twojego salonu znalazły się utleniacze o różnym stężeniu – dzięki temu, zawsze będziesz mogła wybrać ten odpowiedni.

Marzysz o tym, aby Twoje klientki wychodziły z salonu zadowolone z efektu koloryzacji za każdym razem? Klucz tkwi w odpowiednim doborze kosmetyków – w zależności od rodzaju włosów oraz efektu, jaki chcemy uzyskać.  Choć wybór farby nie powinien stanowić dla Ciebie problemu, zakup utleniacza będzie wymagał nieco więcej uwagi. Musisz wiedzieć, że oksydant ma znaczenie — to od jego stężenia zależy rezultat farbowania. Jak go dobrać, aby efekt był zgodny z Twoimi oczekiwaniami? Zadbaj o to, aby w asortymencie Twojego salonu znalazły się utleniacze o różnym srężeniu – dzięki temu, zawsze będziesz mogła wybrać ten odpowiedni.

Utleniacze do włosów — aktywatory koloru

Zacznijmy od tego, czym w ogóle jest utleniacz. Ten nieodłączny element zabiegu koloryzacji to nic innego, jak woda utleniona, która występuje w odpowiednim stężeniu. Za jego sprawą naturalny pigment włosów ulega rozjaśnieniu, dzięki czemu możliwa jest zmiana odcienia. Bez niego ani rusz, inaczej włosy się nie pofarbują. To jednak nie wszystko, co powinnaś wiedzieć. Utleniacze różnią się miedzy sobą i to nie tylko marką, ale przede wszystkim stężeniem, od którego zależą ich właściwości. Najpopularniejsze stężenia oksydantów to 3%, 6% i 12%. Te liczby są naprawdę istotne. Jeśli wybierzesz zbyt słaby preparat, włosy mogą nie rozjaśnić się w wystarczającym stopniu, jeśli zbyt mocny — może pojawić się na nich żółty odcień. Już wiesz, jak ważną rolę w koloryzacji odgrywa utleniacz. Ile procent będzie dla Ciebie odpowiednim wyborem?

Utleniacz — ile procent?

To, na jaki utleniacz powinnaś się zdecydować, zależy przede wszystkim od wyjściowego odcienia Twoich włosów i efektu, jaki chcesz uzyskać. Przyjrzyjmy się różnym możliwościom.

Utleniacz do włosów 3%

Jeśli Twoim celem jest jedynie odświeżenie koloru lub jego nieznaczne rozjaśnienie czy przyciemnienie, sięgnij po utleniacz do włosów 3%. To delikatny preparat, za sprawą którego nie zmienisz w widoczny sposób odcienia, a jedynie nadasz mu większej głębi.

Utleniacz do włosów 6%

Utleniacz do włosów 6% to preparat, który cieszy się największą popularnością. Z jego pomocą rozjaśnisz lub przyciemnisz swoje włosy o 1-2 tony. Świetnie sprawdza się także w koloryzacji siwych włosów.

Utleniacz do włosów 9%

Zauważalne rozjaśnienie, nawet o 3 tony, zapewni Ci utleniacz do włosów 9%. To zdecydowanie mocna emulsja, którą często stosuje się przy farbowaniu ciemnych włosów, które nie były uprzednio dekoloryzowane.

Jak stosować utleniacze do włosów?

Bez względu na to, czy wybierzesz utleniacz do włosów 9%, 6% czy 3%, stosowanie preparatu wygląda tak samo. To, co będzie najważniejsze podczas koloryzacji, to właściwe proporcje farby do oksydantu oraz czas trzymania mieszanki na włosach. Informacje te znajdziesz na opakowaniu kremu koloryzującego lub w dołączonej do niego instrukcji. Stosunek 1:1 oznacza, że farby oraz utleniacza powinno być tyle samo, przykładowo po 50 ml. W przypadku proporcji 1:2, do mieszanki należy dodać dwa razy więcej oksydantu — na przykład 100 ml na 50 ml kremu koloryzującego.

Koloryzacja to nic trudnego!

Utleniacze do włosów stanowią nieodłączny element każdej koloryzacji — zarówno przeprowadzonej w profesjonalnym salonie fryzjerskim, jak i w domowym zaciszu. Gdy już wiesz, czym różnią się jego podstawowe warianty i umiesz odróżnić utleniacz do włosów 6% od stężenia 9%, łatwiej będzie Ci dokonać właściwego wyboru.

Artykuł partnera

https://www.mistrzu.com/dlaczego-warto-siegac-po-profesjonalny-sprzet-fryzjerski/

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu