RSS

Wypowiedzenie umowy najmu na czas określony - kiedy…

Umowy najmu są dzisiaj powszechne. Często podpisujemy je bez większych wahań, zakładając, że znajdujące się…

Wirtualne biuro - nowoczesna usługa w atrakcyjnej cenie

Wirtualne biura zdobywają coraz więcej zwolenników. Pomagają rozwijać działalność gospodarczą, zapewniają adres, a koszty ich…

Witaminy dla kota dorosłego, kociąt oraz kocich seniorów

Witaminy dla kota to podstawa zrównoważonego rozwoju i braku problemów zdrowotnych. Kot większość niezbędnych składników…

Kto płaci podatek od pożyczki?

Podatek od pożyczki to wyrażenie, które może wzbudzać niepokój. Większość osób jest świadoma takich opłat…

«
»

Na czym polegają studia inżynierskie i dla kogo jest to dobry wybór?

  • Napisany przez:
Absolwenci szkół ponadpodstawowych, którzy pragną rozpocząć edukację na studiach, mają dzisiaj duży wybór. Jednym z nich są studia inżynierskie. Często określa się je również jako studia I stopnia. Na czym polega edukacja na studiach tego typu i czy jest warta rozważenia? Jakie uczelnie oferują tego rodzaju edukację?

Studia inżynierskie, czyli jak zostać fachowcem

Najprościej rzecz ujmując, studia inżynierskie to takie, które edukują przyszłych fachowców. Studiami inżynierskimi nazywa się edukację na kierunkach technicznych. Dobrym przykładem jest tutaj choćby budownictwo. Prowadzone na wysokim poziomie, studia te w dużej mierze opierają się na praktyce. Niewątpliwie zajęć praktycznych jest w tym przypadku o wiele więcej niż na studiach licencjackich. Prowadzi się je podczas warsztatów w laboratoriach.

Studia I stopnia – jaki kierunek wybrać?

Zastanawiasz się nad studiami inżynierskimi? W takim razie zapewne chcesz wiedzieć, jakie kierunki masz do wyboru. Możliwości jest wiele, natomiast wśród najpopularniejszych kierunków należy wskazać wspomniane już wcześniej budownictwo. To rozwiązanie dla każdego, kto marzy o realizacji projektów budowy wysokich wieżowców czy mostów. W ostatnich latach bardzo popularny jest też transport. To kierunek szczególnie przydatny w Polsce, w kraju, w którym usługi transportowe są rozwinięte wręcz doskonale. Wciąż w cenie znajduje się też informatyka. Specjalistów z tej dziedziny brakuje w zasadzie od zawsze.

Wszystkie powyższe kierunki uważane są za bardzo perspektywiczne. W zasadzie jest to domena studiów inżynierskich. Fachowcy są pożądani na rynku pracy, przez co absolwenci studiów I stopnia zwykle nie mają problemów ze znalezieniem zatrudnienia. Co więcej, już na starcie mogą liczyć na bardzo przyzwoite zarobki.

Studia inżynierskie Warszawa – gdzie studiować?

Obecnie studia inżynierskie Warszawa to oferta wielu uczelni. Wśród tych najbardziej polecanych bez wątpienia należy wymienić UTH. Uczelnia Techniczno-Handlowa to jedna z najstarszych prywatnych placówek tego typu w Polsce. Studia inżynierskie na UTH to wysoki poziom, gwarantowany przez wysokiej klasy kadrę wykładowców. Ponadto uczelnia może się pochwalić doskonale wyposażonymi laboratoriami, które umożliwiają edukację praktyczną na wysokim poziomie. Co więcej, uczelnia współpracuje z licznymi podmiotami zewnętrznymi oraz realizuje projekty finansowane z pieniędzy unijnych. Tym samym studenci mają wiele możliwości w zakresie praktycznego kształcenia poza uczelnią jeszcze w czasie studiów. Możliwość zbierania doświadczenia w czasie edukacji posiada wysoki walor edukacyjny oraz pozwala nawiązać kontakty, które z pewnością będą pomocne podczas szukania zatrudnienia już po otrzymaniu tytułu inżyniera.

Artykuł zewnętrzny

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu