RSS

Polski przewodnik na Gran Canarii - którego wybrać?

Polski przewodnik na Gran Canarii - którego wybrać? Planując podróż na Gran Canarię, ważnym elementem wyprawy…

Zabezpiecz swoje interesy w tuczu kontraktowym — pomoc…

Tucz kontraktowy to forma współpracy między hodowcami a firmami przetwórczymi. Hodowla zwierząt rzeźnych powinna przebiegać…

Wycena działalności gospodarczej. Wpływ typu ewidencji.

Wycena jednoosobowej działalności gospodarczej (firmy jednoosobowej) jest dokonywana w dużej mierze na podstawie dokumentów finansowych…

Jak adaptogeny mogą wspierać odchudzanie?

W obliczu rosnącego problemu otyłości, wiele osób szuka skutecznych i bezpiecznych metod wspierających utratę wagi.…

«
»

Domowa koloryzacja – jak uniknąć rozczarowania?

  • Napisany przez:
Samodzielne farbowanie włosów w domu jest sporym wyzwaniem i warto się do niego odpowiednio przygotować, żeby uniknąć nieodwracalnych błędów. Warto również pamiętać, że zawsze niesie ono za sobą ryzyko uszkodzenia struktury włosów, wystarczy, że użyjesz nieodpowiedniej farby do włosów. Dlatego bezpieczniej oddać się w ręce profesjonalistów. Wiąże się to z większymi kosztami, ale daje pewność, że dobry fryzjer uzyska efekt, o jakim marzyłaś. Jeśli jednak nadal masz ochotę samodzielnie zmienić kolor swoich włosów, to poznaj listę rzeczy, o których musisz pamiętać, zanim przystąpisz do akcji!

Samodzielne farbowanie włosów w domu jest sporym wyzwaniem i warto się do niego odpowiednio przygotować, żeby uniknąć nieodwracalnych błędów. Warto również pamiętać, że zawsze niesie ono za sobą ryzyko uszkodzenia struktury włosów, wystarczy, że użyjesz nieodpowiedniej farby do włosów. Dlatego bezpieczniej oddać się w ręce profesjonalistów. Wiąże się to z większymi kosztami, ale daje pewność, że dobry fryzjer uzyska efekt, o jakim marzyłaś. Jeśli jednak nadal masz ochotę samodzielnie zmienić kolor swoich włosów, to poznaj listę rzeczy, o których musisz pamiętać, zanim przystąpisz do akcji!

Po pierwsze – wybierz farbę

Jeśli pierwszy raz będziesz samodzielnie  przeprowadzać ten zabieg, to warto zapoznać się z rodzajami farb, które są dostępne w drogeriach. Pamiętaj, żeby zwrócić uwagę na skład i postawić na farby do włosów bez amoniaku. Dzięki temu ryzyko uszkodzeń będzie mniejsze, a zapach produktu mniej duszący. To ważne szczególnie jeśli zabieg przeprowadzasz w niewielkiej łazience bez dobrej wentylacji.

Szczególną czujność należy zachować podczas kupowania farby do włosów blond, mają one dość silne stężenia środków rozjaśniających, a nawet wody utlenione o stężeniu 12%. Jeśli nie chcesz niemal dosłownie spalić swoich włosów, to lepiej unikaj aż tak silnych rozjaśniaczy.

Zacznij od delikatnych zmian

Farba do włosów powinna jedynie nieznacznie odbiegać od Twojego naturalnego koloru. Wielkie zmiany podczas jednego zabiegu, mogą skończyć się katastrofą. Drogeryjne farby nie zawsze wychodzą tak jak na modelce z opakowania, a ich odcień zależy w dużej mierze od koloru wyjściowego. Jeśli chcesz pofarbować samodzielnie włosy z jasnego blondu na jasny brąz i nie skończyć z czarnymi włosami, to lepiej odpuścić i zrób tę metamorfozę u fryzjera.

Bardzo bezpieczna wydaje się naturalna farba do włosów, chociaż i w tym wypadku kolor zależy od wielu czynników. Są one jednak łagodniejsze i bezpieczniejsze dla wrażliwej skóry głowy, dlatego warto zacząć właśnie od takich produktów.

Jakie są kolory farb do włosów? 

Aktualnie na rynku można znaleźć praktycznie każdy kolor, chociaż neonowe odcienie niebieskiego, zielonego, różowego czy podobne nienaturalne barwy wymagają użycia zmywalnych tonerów. Odcienie blondu, brązu, rudości, czy różne czernie łatwo kupisz w każdym sklepie z kosmetykami.

O czym musisz pamiętać zanim na Twojej głowie pojawi się farba do włosów? 

Farby brudzą. Okrutnie i bezlitośnie zostawiają ślady na zlewie, kafelkach, dywanikach łazienkowych, czy spodniach i koszulce. Usunięcie plamy po farbie do włosów z materiałów jest praktycznie niemożliwe, ale i na meblach i podłodze mogą zostawić trwałe ślady.

Każda farba do włosów posiada instrukcję, z którą warto się bardzo dokładnie zapoznać. Jedni producenci zalecają nakładanie produktu na mokre, inni na suche włosy, różny jest też czas trzymania farby na włosach oraz zasady mieszania poszczególnych składników.

Pamiętaj, żeby zaopatrzyć się w stary ręcznik, którego nie będzie Ci żal, pędzelek do precyzyjnego nakładania farby, plastikową miseczkę oraz rękawiczki, jeśli nie są dołączone do zestawu.

Artykuł partnera

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu