RSS

Zakłady na piłkę nożną

O zakładach bukmacherskich słyszał chyba każdy z nas. Zainteresowanie nimi wzrasta przed eliminacjami do mistrzostw…

Co stosować w walce z hemoroidami?

Hemoroidy to dla wielu osób wstydliwy problem, choć tak naprawdę jest on bardzo częsty. Wskazuje…

Edukacja domowa – co to jest i jakie…

Edukacja domowa zyskuje dziś na popularności. Coraz częściej decydują się na nią świadomi rodzice, szukający…

Wynajem apartamentów w Gdańsku? Tylko Grano Apartments

Wynajem apartamentów w Gdańsku cieszy się ogromną popularnością przez cały rok, ale latem jest szczególnie…

«
»

Zarządzaj swoimi finansami rozważnie – praktyczny poradnik

  • Napisany przez:

Skuteczne zarządzanie swoimi finansami to podstawa w dzisiejszych czasach. Wydając pieniądze z głową możemy żyć spokojniej, bez obawy o to, że nie starczy nam środków na comiesięczne opłaty czy zakupy. Artykuł zbiera kilka praktycznych porad, jak zarządzać swoimi finansami w sposób przemyślany i rozważny.

1. Zadbaj o płynność finansową.
Eksperci podkreślają, że na wypadek choroby, utraty pracy lub innych niespodziewanych zdarzeń powinniśmy dysponować oszczędnościami w wysokości co najmniej trzymiesięcznego wynagrodzenia. Optymalną opcją jest utrzymywanie oszczędności na poziomie sześciomiesięcznych zarobków. Oczywiście – im więcej, tym lepiej.

2. Nie spiesz się z zakupem mieszkania
Jeśli chcesz kupić własne mieszkanie – poczekaj. Warto przez kilka lat odłożyć większą kwotę, by bez problemu móc zadeklarować większy wkład własny w kredyt na mieszkanie. Często jest to opłacalne nawet przy równoległym wynajmie mieszkania. Uwaga tyczy się szczególnie osób młodych. Pamiętajmy, że biorąc kredyt na 30 lat musimy w rezultacie spłacić nawet dwukrotność przyznanej kwoty. To ogromny dodatkowy koszt! W wypadku wzięcia kredytu na mniejszą kwotę, koszt ten automatycznie ulegnie zmniejszeniu.

3. Odkładaj na emeryturę samodzielnie
Bądźmy szczerzy – emerytura od państwa to jałmużna. Im wcześniej zaczniemy sami odkładać na emeryturę, tym lepiej dla nas. Obecny system emerytalny nie zagwarantuje niestety nikomu godnej starości. Każdy, kto jest w stanie odkładać część swojego miesięcznego wynagrodzenia zdecydowanie powinien niezwłocznie zacząć to robić, nawet kosztem pogorszenia obecnego poziomu życia.

4. Nie daj sobie wmówić, że oszczędzanie jest bez sensu
Niestety to stwierdzenie coraz częściej przejawia się w rozmowach ze znajomymi. Bardzo modny jest styl życia ponad stan. Jest to działanie bardzo nierozważne i pokutujące w przyszłości. Warto na to zwrócić szczególną uwagę.

5. Prowadź budżet domowy
Spisywanie wszystkich dochodów i rozchodów to nawyk ciężki do wyuczenia. Jeśli jednak będziemy sumienni w swoich obliczeniach, możemy dojść do wielu istotnych wniosków, które sprowadzą nasze finanse na
właściwe tory.

6. Nie zadłużaj się
Bezwzględnie unikaj wszelkich kredytów „chwilówek”. Są one bardzo drogie w ostatecznym koszcie oraz udzielane przez firmy, które nie są bankami. Unikaj także korzystania z karty kredytowej. Potrafi ona być co prawda bardziej przydatnym narzędziem, ponieważ pozwala na korzystanie przez kilkanaście lub kilkadziesiąt dni darmowo z pieniędzy banku, jednak bardzo łatwo jest ten okres przegapić, ponosząc za to konsekwencje w postaci znacznych odsetek do spłacenia.

7. Ubezpiecz się przed niespodziewanym
Ubezpieczenie ma nas chronić przed niespodziewanymi wydarzeniami. O ile wydawanie pieniędzy na pełne ubezpieczenie AC samochodu może być rzeczywiście dyskusyjne i wymaga głębszego przemyślenia, o tyle już ubezpieczenie domu lub mieszkania przez zalaniem, kradzieżą czy pożarem jest opcją po prostu zdroworozsądkową. Niejednokrotnie słyszy się przecież o rodzinach, którzy tracąc swoje mieszkanie, tracą także tym samym majątek całego życia. Polacy niestety zbyt rzadko ubezpieczają swoje nieruchomości.

Artykuł przygotowany we współpracy z partnerem zewnętrznym polakoszczedza.pl

https://www.mistrzu.com/zadbaj-o-plynnosc-finansowa-swojego-przedsiebiorstwa/

https://www.mistrzu.com/konto-osobiste-bez-oplat-o-czym-pamietac/

https://www.mistrzu.com/czy-sie-charakteryzuje-profesjonalne-konto-dla-spolki-zoo/

https://www.mistrzu.com/certyfikowane-biuro-rachunkowe-w-zgierzu/

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu