RSS

Podniebna przygoda ku nowym wyzwaniom

Wspinanie to fascynująca i dynamiczna aktywność, która nie tylko testuje nasze umiejętności fizyczne, ale także…

Koniec z koszmarnymi włosami! Kosmetyki Kemon pomogą Ci…

Marzysz o pięknych, lśniących i zdyscyplinowanych włosach, jak z okładki? Jak się okazuje, dobre geny…

Ewidencja podatku VAT — co trzeba wiedzieć

Ewidencja podatku VAT to rzecz, o której powinien pamiętać każdy czynny podatnik. Jest to wymagane…

Naturalny miód rzepakowy – słodki nektar z pól

Naturalny miód rzepakowy to jeden z najczęściej spotykanych miodów na sklepowych półkach. Co jednak kryje…

«
»

6 oznak świadczących o tym, że warto zmienić pracę

  • Napisany przez:

Praca jest niezwykle ważna, ponieważ dzięki niej można sobie zapewnić środki pieniężne niezbędne do życia, jednak czasem zdarzają się sytuacje, w których zmiana pracy okazuje się koniecznością, co nie dla wszystkich staje się to od razu oczywiste. Decyzja o zmianie pracy nie zawsze przychodzi z łatwością, a zdecydowana większość osób podejmuje ją tylko i wyłącznie na podstawie mglistych przesłanek. Warto jednak wiedzieć o tym, iż występuje kilka oznak świadczących o tym, iż zmiana pracy jest konieczna, dlatego też warto przyjrzeć im się nieco bliżej. Oto 6 oznak świadczących o tym, iż konieczna jest zmiana pracy.

1. Codzienna rutyna

Pięcie się po szczeblach kariery dodaje energii do dalszego działania, jednak w sytuacji, gdy praca nie daje żadnych wyzwań, staje się monotonna, każdego dnia wykonuje się te same, nudne czynności i nie ma praktycznie żadnych szans na rozwój to pierwsze sygnały świadczące o tym, iż zmiana pracy to najlepszy sposób na pożegnanie się z codzienną rutyną.

2. Brak porozumienia z szefem

W sytuacji, gdy szef nie ma dla ciebie czasu lub wręcz przeciwnie zawala Cię niepotrzebną pracą, każe zostawać po godzinach, traktuje Cię z góry i nie liczy się w ogóle z Twoim zdaniem to kolejne oznaki mówiące o tym, że zmiana pracy może wyjść tylko na dobre.

3. Ciągły stres

W pracy nie trudno o stresujące sytuacje, które niestety odbijają się bardzo niekorzystnie na stanie zdrowia. Bardzo ważny projekt, goniące terminy, konferencje, szkolenia i ciągłe życie w biegu doprowadzają do wielu bardzo stresujących sytuacji, które niestety mogą doprowadzić nawet do załamania nerwowego. Zestresowane osoby dosyć często się mylą, na co w codziennej pracy nie można sobie pozwolić, gdyż może się to bardzo źle skończyć. W takiej sytuacji zmiana pracy z pewnością okaże się strzałem w dziesiątkę, a stres odejdzie w zapomnienie.

4. Niskie zarobki

Rozpoczynając pracę w danej firmie, nie należy spodziewać się tego, iż szef od razu zaproponuje wysoki miesięczny zarobek, ponieważ trzeba sobie na to zapracować, jeśli jednak wraz z kolejnymi miesiącami płaca nie ulega zmianie i nie ma szans na to, aby zarabiać więcej, to lepiej poszukać sobie innego zajęcia. Czasem zdarzają się sytuacje, gdy dana osoba zarabia tak naprawdę mniej, niż powinna, a można to w bardzo prosty sposób sprawdzić dzięki płacowym raportom dostępnym na wielu stronach internetowych. Jeśli okaże się, że zarabiasz mniej niż osoby robiące dokładnie to samo, tyle że w innej firmie a szef nie zgadza się na wyrównanie płacy to lepiej się z taką firmą pożegnać.

5. Firma zaczyna mieć problemy

Jeśli w firmie zaczyna niezbyt dobrze się dziać, zmniejsza się liczba etatów, płace zostają zamrożone to mimo zapewnień szefa, iż to tylko przejściowe problemy to warto jednak zacząć powoli szukać nowego zajęcia, ponieważ może dojść do sytuacji, gdy z dnia na dzień zostanie się na lodzie. W wielu przedsiębiorstwach chwilowe problemy niestety nie znikają i jeśli nie widać szans na to, aby cokolwiek uległo zmianie, to znalezienie nowej pracy może się okazać najlepszym wyjściem z sytuacji.

6. Brak porozumienia ze współpracownikami

Konflikty zdarzają się w wielu przedsiębiorstwach, jeśli jednak przez długi czas nie można porozumieć się z kolegami z pracy to lepiej zastanowić się, czy praca w takiej firmie to dobry pomysł. Donoszenie na siebie, robienie sobie cały czas na złość, a także pięcie się do celu po trupach to sytuacje, których lepiej unikać, jeśli jednak nie widać szans na polepszenie sytuacji oraz atmosfery w pracy, to lepiej przejść do innej firmy, w której takie zachowania są niedopuszczalne.

Portal Praca

Artykuł partnera zewnętrznego Pracuj.pl

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu