RSS

Zabezpiecz swoje interesy w tuczu kontraktowym — pomoc…

Tucz kontraktowy to forma współpracy między hodowcami a firmami przetwórczymi. Hodowla zwierząt rzeźnych powinna przebiegać…

Wycena działalności gospodarczej. Wpływ typu ewidencji.

Wycena jednoosobowej działalności gospodarczej (firmy jednoosobowej) jest dokonywana w dużej mierze na podstawie dokumentów finansowych…

Jak adaptogeny mogą wspierać odchudzanie?

W obliczu rosnącego problemu otyłości, wiele osób szuka skutecznych i bezpiecznych metod wspierających utratę wagi.…

Rola naturalnych emulgatorów w poprawie jakości produktów spożywczych

Świadomość zdrowego odżywiania rośnie, społeczeństwo zaczyna przyglądać się składnikom, które znajdują się w produktach spożywczych…

«
»

Najlepszy kurs na przyszłość

  • Napisany przez:

Nauka języka obcego za granicą zyskuje coraz większą popularność, dlatego nikogo już nie dziwi, kiedy sześciolatki wyjeżdżają na kurs językowy. Jedynym problemem jest wybór najlepszej szkoły i miejsca, bo możliwości jest mnóstwo.

Kursy standard – dla każdego

Są to kursy językowe dla wszystkich tych, którzy chcą podszlifować język i nie zależy im na intensywności nauki. Ich celem jest nauka sama w sobie i czerpanie z tego wielkiej przyjemności. Chcą przełamać barierę językową i przy okazji poznać kulturę obcego kraju oraz nawiązać nowe międzynarodowe znajomości. Każdy ma swój  indywidualny cel, dla którego decyduje się na językowy kurs za granicą. Nauki w tygodniu nie jest dużo, bo 15-20 godzin. Zajęcia trwają zazwyczaj do godziny 12, a później można oddać się radości zwiedzania miasta i okolic, zarówno w czasie zorganizowanym, jak i na własną rękę.

Kursy intensywne

Na tego typu kursy przyjeżdżają osoby, którym zależy na większej intensywności zajęć. Wtedy w tygodniu jest znacznie więcej godzin, bo ok 40 i trzeba poświęcić więcej czasu na przyswajanie nowych treści. Kto korzysta najczęściej z tego typu zajęć językowych? Jest to propozycja szczególnie dla osób chcących zmienić pracę lub przygotowujących się do jakiegoś egzaminu. Niektórzy chcą po prostu szybciej opanować dany materiał, dążąc do wyznaczonego sobie celu. Taki kurs gwarantuje lepsze wyniki nauki  i satysfakcję z szybkiego przyswojenia dużej partii materiału w krótkim czasie. Niektóre szkoły, np. Atas dają dodatkowe bonusy przy zakupie tego rodzaju kursu – można dobrać  dwie godzin nauki w konkretnej specjalności językowej, np. czytanie czy biznes.

Kursy wakacyjne

Kochają je przede wszystkim dzieci, które zmęczone trudami całorocznego chodzenia do szkoły, mogą odetchnąć  z dala od domu. Połączenie przyjemności z pożytecznym to bardzo lukratywna propozycja dla wielu osób, szukających czegoś więcej, niż samej nauki. Po zajęciach jest sporo czasu na różne atrakcje, zależnie od szkoły, ale też od kraju, który się wybiera. Sporo zwiedzania, poznawania ludzi i dobrej zabawy – kursy wakacyjne zapewniają niezapominaną atmosferę  i najlepsze wspomnienia z pobytu za granicą.

Kursy przed egzaminami

Tego typu kursy cieszą się również dużym uznaniem, ponieważ uczestnictwo w nich ma na celu intensywne przygotowanie do językowych egzaminów międzynarodowych. Wśród nich wyróżnia się m.in. kurs poświęcony nauce ukierunkowanej na zdanie egzaminu TOFEL, przydatnego np.  w przypadku zdawania na uczelnie zagraniczne. Dużym uznaniem cieszą się też kursy przygotowujące do egzaminów Cambridge. Stopień zaawansowania kursu zależny jest od poziomu znajomości języka przez kursanta. Oprócz ww. kursów można wymienić jeszcze np. IELT, ZDAf, DALF czy DELF. Każdy z nich ma inną specyfikę i decyduje się na nie określona grupa ludzi z konkretnymi potrzebami.

Kursy rodzinne

Dla wielu osób tego typu zajęcia są bezcenne. Zapisują się na nie zazwyczaj rodzic z dzieckiem, aby wspólnie spędzić miłe wakacje i przy okazji nauczyć się języka lub podszlifować go na ciekawych zajęciach. Dzieci i rodzice uczą się osobno, a zazwyczaj w weekendy i wieczorami spędzają wspólnie czas. Można też wybrać taki kurs, na którym uczy się jedynie dziecko, a rodzic jest jego opiekunem. Tego typu zajęcia dostępne są już od 3 roku życia i chętnie wybierane przez coraz większą grupę ludzi.

Czy to wszystkie propozycje? Absolutnie nie! Można zapisać się również na kurs odpowiadający danej grupie wiekowej, ściśle dopasowany do jej potrzeb lub wybrać kurs indywidualny. Istnieją też kursy dla osób 50+ , na których seniorzy łączą naukę z bogatym programem zwiedzania miasta i poznawania jego kultury. Oczywiście propozycji jest znacznie więcej i każdy może wybrać dla siebie najodpowiedniejszy kurs.

Więcej na https://kursy.atas.pl/

Artykuł partnera

https://www.mistrzu.com/jak-napisac-cv-po-angielsku/

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu