RSS

Jak wybrać najlepszego dostawcę rozwiązań dla sieci trakcyjnych?

Trzeba sobie jasno powiedzieć, że praktycznie nikt z nas na co dzień nie docenia istnienia…

Jak rozliczyć PIT-36 za 2022 rok?

Rozliczenie PIT-36 2022 warto zrobić za pomocą specjalnego programu do rozliczania PIT. Dzięki temu unikniemy…

Fachowe doradztwo energetyczne dla twojej firmy

Zmiana polityki energetycznej w firmie może przyczynić się do uzyskania sporych oszczędności w skali roku.…

Do jakich krajów wymagana jest Zielona Karta?

Planujesz wyjazd za granicę i będziesz poruszał się własnym samochodem? W niektórych krajach wystarczy, że…

«
»

Wirtualne wycieczki – jak wybrać odpowiedniego wykonawcę

Rok 2020 wymusił wielkie zmiany w różnych obszarach życia człowieka. Nowego znaczenia nabrała cyfryzacja naszego świata, która znacznie przyspieszyła. Zapotrzebowanie na wirtualne wycieczki i wirtualne zwiedzanie obiektów znacząco wzrosło. Czym są wirtualne wycieczki i jak w pełni wykorzystać ich potencjał?

Wirtualne wycieczki to nic innego jak przeniesienie tradycyjnej formy zwiedzania obiektów do świata wirtualnego. Najczęściej robi się to za pomocą tzw. panoram sferycznych, czyli zdjęć 360, które ukazują przestrzeń wokół. Głównymi odbiorcami wirtualnych wycieczek są:

  • Muzea
  • Obiekty kultury
  • Obiekty zabytkowe
  • Zabytkowe przestrzenie miejskie i poza miejskie
  • Galerie sztuki

 

To właśnie te miejsca były w naszym kraju w 2020 roku niedostępne, z racji obostrzeń związanych z pandemią Covid-19. W przypadku lock-downu jedyną możliwością zaprezentowania zbiorów było przeniesienie ich do Internetu.

 

Wirtualne wycieczki

skutecznie się do tego nadają. Ich zasada działania jest prosta. Uruchamiamy w przeglądarce na komputerze lub urządzeniu mobilnym konkretny adres url, pod którym umieszczona jest dana wycieczka. Następnie zapoznajemy się z jej opisem, wprowadzeniem do prezentowanych treści. A później możemy praktycznie swobodnie się po niej poruszać.

 

Jakie są plusy wirtualnych wycieczek?

Niski koszt ich wytworzenia w stosunku do zasięgu. Dziesiątki tysięcy osób z całego świata mogą w jednej chwili obejrzeć wirtualną wystawę, bez konieczności wychodzenia z domu. Szacunkowa roczna ilość zwiedzających najbardziej znane na świecie wystawy to około 30 – 50 tys. osób. Wykorzystując technologię wirtualnego zwiedzania, podoba ilość może dziennie oglądać nasze zbiory. Wirtualne wycieczki generują spore zasięgi w mediach społecznościowych, co sprawia, że relatywny koszt pozyskania osoby zwiedzającej jest bardzo niski.

 

Za pomocą wirtualnych wycieczek możemy również cyfryzować trudno dostępne zbiory. W przypadku, jeśli jest wystawa, która ma pewne ograniczenia co do ilości zwiedzających, czy też jest czasowo niedostępna – jej cyfrowy odpowiedni nie cierpi na żadne ograniczenia. Może być wyświetlany w dowolnym miejscu i czasie i być dostępny z dowolnego miejsca na ziemi.

 

Wirtualne wycieczki mogą również przekazywać znacznie więcej informacji niż tradycyjne zwiedzanie z przewodnikiem. Użytkownik oglądający wirtualną wycieczkę w Internecie może w dowolnym miejscu się zatrzymać, zrobić przerwę i kontynuować oglądanie w wybranym przez siebie momencie. Co ważniejsze takie rozwiązanie umożliwia również podanie znacznie większej ilości informacji w dowolnym języku. Do tej pory takie kwestie w świecie realnym załatwiał przewodnik + ewentualny zestaw audio. Dziś w dobie Internetu takie zdobywanie wiedzy jest znacznie efektywniejsze. W wirtualnej wycieczce możemy umieścić dowolny głos lektora, dowolnym języku.

 

Równie istotny jest fakt realistycznego przeniesienia wystawy do wirtualnego świata, za pomocą realistycznych fotografii 360. Mamy w ten sposób pełne wrażenie przebywania na wystawie w wirtualnym świecie, który do złudzenia przypomina nasz rzeczywisty, realny świat.

 

Technologia tworzenia wirtualnych wycieczek umożliwia oglądanie ich przy użyciu wyspecjalizowanych gogli VR, dzięki którym mamy realne wrażenie fizycznego przeniesienia się w sam środek oglądanej wystawy. Również podobny efekt możemy wykorzystać wkładając nasz smartfon w tekturowe gogle VR, które dadzą nam wrażenie fizycznego wejścia w sam środek wystawy.

 

Dlaczego tworzone przez nas wirtualne wycieczki są lepsze od rozwiązań konkurencji?

 

  1. Konkurujemy jakością nie ceną.

Jakość to nasza wizytówka, która później staje się wizytówką obiektu, który zlecił nam stworzenie wirtualnej wycieczki. Oferujemy wysoką rozdzielczość, powyżej 20 Mpix co znacząco wpływa na jakość wizualną i odbiór gotowej panoramy sferycznej. Nasze panoramy sferyczne nawet po zbliżeniu są w pełni ostre i wyraźne. Dzięki temu możemy przybliżać się do obiektów i przedstawionych na nich eksponatów.

 

  1. Dbamy o nieskazitelny wygląd całej przestrzeni.

Istotną cechą panoram sferycznych jest fakt, że przenoszą do komputera cały obraz wokół. Wszystko to co znajduje się w danym pomieszczeniu będzie widoczne. Zatem odpowiednio wcześniej dbamy o wizualne uporządkowanie przestrzeni oraz wyeliminowanie elementów, które nie powinny się w niej znaleźć. Takie podejście to znacznie lepsze rozwiązanie, niż maskowanie niedoróbek na gotowej panoramie sferycznej 360 stopni.

 

  1. Nasze wycieczki wirtualne płynnie działają na różnych urządzeniach.

Stosujemy zoptymalizowane narzędzia i rozwiązania w taki sposób, by zrealizowane przez nas panoramy sferyczne płynnie działały na wszystkich urządzeniach. Tworzone przez nas wycieczki wirtualne są kompatybilne ze smartfonami starszej generacji jak i najnowszymi. Możemy je uruchamiać na prostych i zaawansowanych goglach VR. Oczywiście uruchomią się również bez przeszkód na różnych komputerach wyposażonych w popularne przeglądarki internetowe, takie jak Chrome, Firefox, Opera, Edge, Internet Explorer.

 

  1. Pokazujemy realną przestrzeń

Nie ubarwiamy i nie koloryzujemy. Nasze wirtualne wycieczki pokazują realną przestrzeń bez zniekształceń. Dzięki temu osoba oglądająca ma pewność, że widzi obiekt taki, jakim on jest w rzeczywistości.

 

  1. Stosujemy ułatwienia dla osób niepełnosprawnych.

Stworzone przez nas rozwiązania są dostępne z różnymi trybami, które dedykowane są osobom niepełnosprawnym, dzięki temu możliwa jest łatwa obsługa, również przez osoby niedowidzące.

 

  1. Mamy bogate doświadczenie i pracujemy dla znanych

Pierwsze wycieczki wirtualne realizowaliśmy już w 2010 roku. Współpracujemy m.in. z Muzeum Narodowym w Warszawie, Zamkiem Królewskim na Wawelu oraz z Kopalnią Soli Wieliczka.

Wiemy doskonale jak wykorzystać potencjał technologii tworzenia wirtualnych wycieczek w znanych obiektach muzealnych.

 

  1. Mamy doświadczenie w promocji i pozycjonowaniu wirtualnych spacerów.

Wiemy doskonale jak za pomocą wirtualnego spaceru przyciągnąć do Twojego obiektu nowych zwiedzających. Nasze rozwiązania są w pełni kompatybilne z różnymi systemami online i działają płynnie, nawet przy bardzo dużej liczbie użytkowników.

Jeśli szukasz firmy, która stworzy dla Ciebie wysokiej jakości wirtualne wycieczki – skontaktuj się z nami office@epicvr.pl

Artykuł partnera

https://www.mistrzu.com/zdjecie-na-plotnie-niezwykla-dekoracja/

https://www.mistrzu.com/fotografia-produktowa-najwyzszej-jakosci/

 

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu