RSS

Polski przewodnik na Gran Canarii - którego wybrać?

Polski przewodnik na Gran Canarii - którego wybrać? Planując podróż na Gran Canarię, ważnym elementem wyprawy…

Zabezpiecz swoje interesy w tuczu kontraktowym — pomoc…

Tucz kontraktowy to forma współpracy między hodowcami a firmami przetwórczymi. Hodowla zwierząt rzeźnych powinna przebiegać…

Wycena działalności gospodarczej. Wpływ typu ewidencji.

Wycena jednoosobowej działalności gospodarczej (firmy jednoosobowej) jest dokonywana w dużej mierze na podstawie dokumentów finansowych…

Jak adaptogeny mogą wspierać odchudzanie?

W obliczu rosnącego problemu otyłości, wiele osób szuka skutecznych i bezpiecznych metod wspierających utratę wagi.…

«
»

Jak kupić tanie a dobre OC?

  • Napisany przez:

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe dla każdego kierowcy. W dodatku jego zakres został uregulowany prawnie, więc dokładnie wiesz, czego możesz się spodziewać. Czy to oznacza, że wszystkie firmy oferują dokładnie ten sam cennik? Oczywiście, że nie! Kluczowe jest to, aby poznać 4 sposoby, jak kupić tanie, ale dobre ubezpieczenie OC.

 

4 sposoby, jak kupić tanie i dobre OC

Porównaj różne oferty

Wybranie konkretnego towarzystwa ubezpieczeniowego nie jest takie proste. Każda firma oferuje nieco inny cennik, a Twoim celem jest znalezienie tego, który najbardziej Ci się opłaca. Bardzo pomocna może okazać się porównywarka ubezpieczeń OC. Dzięki niej natychmiast porównasz wszystkie dostępne i warte uwagi oferty. Zdecydowanie to spora oszczędność i to nie tylko czasu, ale też pieniędzy.

Negocjuj

Kiedy już wybierz 3-4 oferty, to zawsze możesz spróbować swoich sił w negocjacji. Warto spróbować napisać e-maila, skontaktować się telefonicznie z przedstawicielem towarzystwa ubezpieczeniowego lub udać się do siedziby firmy osobiście. Być może w ten sposób uda Ci się wynegocjować, chociaż kilkuprocentowy rabat. Na pewno niczego nie stracisz, a być może pracownik wybranej firmy przedstawi Ci bardzo korzystną ofertę i to nie tylko na ubezpieczenie OC. Zdecydowanie warto poświecić chwilę i wcielić się w rolę negocjatora. Nie da się ukryć, że Twoje szanse wzrosną, gdy masz już wykupione jakieś ubezpieczenie w tej firmie.

Wykup u jednej firmy ubezpieczenie OC i AC

To nie jedyne sposoby, aby uzyskać tanie i naprawdę dobre ubezpieczenie OC. Kolejną opcją, która bardzo często pozwala zyskać znaczącą oszczędność, jest wykupienie jednocześnie dwóch ubezpieczeń. Jakich? Oczywiście chodzi tutaj o OC i AC. Coraz więcej firm oferuje pakiety, dzięki którym możesz zyskać naraz oba rodzaje ubezpieczenia i to w naprawdę korzystnych cenach.

Kilkanaście procent zniżki to raczej standard, więc warto rozważyć taką propozycję. Tym bardziej że ubezpieczenie OC jest dość ograniczone, a co za tym idzie, warto wziąć pod uwagę także Autocasco, które jest bardzo pomocne w razie wypadku, kradzieży, ale też niezwykle ważne staje się ubezpieczenie NNW. Posiadając taki pełny pakiet, można czuć się bezpieczniej i mieć pewność, że w razie nieoczekiwanego zdarzenia na drodze czy na parkingu pod blokiem, ubezpieczalnia Ci pomoże. Kluczowe jest to, aby nie przepłacać na dodatkowej ochronie, co szczególnie jest możliwe, gdy u jednej firmy kupuje się więcej ubezpieczeń na raz.

Samochód wpływa na wysokość ubezpieczenia OC

Jeśli dopiero planujesz kupić samochód i rozglądasz się, ile wyniesie Cię ubezpieczenie OC, to musisz wiedzieć, że wybór auta ma wpływ na Twoje przyszłe wydatki. Dlatego już na etapie kupowania pojazdu musisz zdawać sobie sprawę z tego, że kilka parametrów ma wpływ na wysokość OC, takie jak:

  • marka samochodu – marki premium np. BMW wpływają na wzrost kosztów OC,
  • pojemność silnika – auta z mniejszą pojemnością silnika gwarantują niższe OC,
  • rodzaj paliwa – najniższe OC płacą kierowcy samochodów elektrycznych, a najwięcej kierowcy z autami na benzynę + gaz.

Artykuł zewnętrzny

https://www.mistrzu.com/czy-adapter-do-pasow-dla-kobiet-w-ciazy-jest-potrzebny/

https://www.mistrzu.com/poszukujesz-autocasco-sprawdz-jak-wybrac-najlepsza-polise/

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu