RSS

Podniebna przygoda ku nowym wyzwaniom

Wspinanie to fascynująca i dynamiczna aktywność, która nie tylko testuje nasze umiejętności fizyczne, ale także…

Koniec z koszmarnymi włosami! Kosmetyki Kemon pomogą Ci…

Marzysz o pięknych, lśniących i zdyscyplinowanych włosach, jak z okładki? Jak się okazuje, dobre geny…

Ewidencja podatku VAT — co trzeba wiedzieć

Ewidencja podatku VAT to rzecz, o której powinien pamiętać każdy czynny podatnik. Jest to wymagane…

Naturalny miód rzepakowy – słodki nektar z pól

Naturalny miód rzepakowy to jeden z najczęściej spotykanych miodów na sklepowych półkach. Co jednak kryje…

«
»

Czy adapter do pasów dla kobiet w ciąży jest potrzebny?

  • Napisany przez:

W Polsce wciąż jeszcze obowiązuje prawo, które umożliwia kobietom w ciąży podróżowanie bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Mimo przestarzałych zapisów w kodeksie, doskonale wiemy, że to niepotrzebne ryzyko. Od lat dysponujemy bowiem rozwiązaniem, które pozwala nam w prawidłowy sposób przeprowadzić pasy – to adapter dla ciężarnej. Przekonaj się, dlaczego każda przyszła mama powinna go używać.

Czy zapinać pasy w ciąży?

Prawidłowo zapięte pasy bezpieczeństwa w samochodzie to ochrona przyszłej matki – oznacza to, że stanowią również zabezpieczenie dla rozwijającego się w jej brzuchu dziecka. Rezygnując z nich, bo pozwala na to prawo, narażasz więc dwa życia – zarówno swoje, jak i swojego maleństwa. Adapter dla ciężarnej to jedyne rozwiązanie, które sprawia, że podróżujecie bezpiecznie. Przekonaj się, kiedy warto z niego korzystać.

Warto przypomnieć, że ciąża to 9 miesięcy, które dzielimy na 3 trymestry. W pierwszym z nich zarodek jest bardzo malutki i w sposób naturalny zabezpieczają go kości miednicy matki. W drugim natomiast macica istotnie rośnie. Jednocześnie jednak samo dziecko wciąż jest malutkie, a stosunkowo duża ilość wód płodowych stanowi dla niego skuteczne zabezpieczenie. W 3. trymestrze maluszek jest już bardzo duży. Oznacza to, że swoją obecnością napina ściany macicy – to sprawia, że są bardzo podatne na urazy. Wypadek drogowy może spowodować m.in. odklejenie się łożyska, które jest realnym zagrożeniem dla rozwijającego się dziecka. Może być również przyczyną jego śmierci.

Należy również dodać, że w zaawansowanej ciąży swoje położenie zmieniają również narządy wewnętrzne – znika więc naturalna ochrona macicy i to właśnie ona jest najbardziej narażona na uszkodzenia w czasie kolizji drogowej. Właśnie dlatego w pierwszym trymestrze polecamy używać pasów bezpieczeństwa, natomiast w późniejszym okresie, by można było przeprowadzić je w sposób prawidłowy, warto zainwestować w adapter dla ciężarnej. Nie warto kierować się przestarzałym prawem, jeśli mówimy o ochronie życia.

 

Przed czym chroni adapter do pasów dla kobiet w ciąży? Negatywnych konsekwencji wypadku na drodze może być naprawdę sporo. W takiej sytuacji może dojść do odklejenia łożyska, przedwczesnego porodu, a w przypadku wysokiej ciąży – także bezpośredniego urazu dziecka.

Adapter dla ciężarnej – po co jest potrzebny?

Dlaczego same pasy bezpieczeństwa nie wystarczają? Musisz bowiem zapiąć je we właściwy sposób. Tymczasem w drugiej połowie ciąży to niemal niemożliwe. W tym czasie większość kobiet przeprowadza pasy powyżej kolców biodrowych, co może narażać je na poważne uszkodzenie narządów wewnętrznych (w tym macicy) w momencie wypadku. Pas powinien przechodzić pod brzuchem – w ten sposób jest realnym zabezpieczeniem dla was obojga.

Warto wiedzieć, że w momencie zderzenia ciało kobiety może wypaść przez przednią szybę z siłą nawet ok. 5 ton. Można założyć, że dojdzie do niemal natychmiastowego zgonu. W przypadku kobiety w ciąży mówimy o śmierci dwóch osób, które mogłyby żyć, jeśli zdecydowałaby się zainstalować adapter do pasów bezpieczeństwa.

 

Wybierając adapter dla ciężarnej, warto wziąć pod uwagę modele oferowane przez doświadczonych producentów. Właśnie dlatego rekomendujemy adapter BeSafe – to bowiem marka, która od lat dostarcza najlepsze foteliki samochodowe dla dzieci a jednocześnie jako pierwsza wprowadziła na rynek produkt, którym jest adapter dla kobiet w ciąży. Są liderem na rynku bezpiecznego podróżowania, co stanowi dla nas gwarancję, że także ten produkt będzie spełniał najwyższe normy jakości i ochrony.

Materiał zewnętrzny

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu