RSS

Planujesz eksport do Chin? Na to musisz zwrócić…

Państwo Środka ze swoim gigantycznym potencjałem zakupowym okazuje się jednym z najnowocześniejszych i najbardziej nienasyconych…

Alkoholizm: czym jest i jak może wpłynąć na…

Alkoholizm jest poważnym problemem, który może prowadzić do wielu problemów zdrowotnych i społecznych. Jeśli Ty…

Kosmetyki do włosów dla mężczyzn

Jakie kosmetyki do włosów dla mężczyzn? Włosy mężczyzn wymagają takiej samej pielęgnacji i troski, co włosy…

Dlaczego mężczyźni powinni uprawiać sport? Korzyści płynące z…

Różne formy aktywności fizycznej są częścią życia każdego człowieka. W wielu badaniach naukowcy potwierdzili, że…

«
»

Jak wybrać laptop do gier?

  • Napisany przez:

Dawniej panował sztywny podział: komputer stacjonarny do gier, laptop do pisania czy oglądania filmów. Parametry sprzętu przenośnego stale się jednak poprawiają i coraz więcej osób wybiera właśnie laptop do grania w gry.

Zmienił się sposób, w jaki gracze korzystają ze swojego sprzętu. Laptop do gier staje się dla wielu wygodniejszy niż drogi komputer domowy. Przede wszystkim na ten drugi trzeba mieć miejsce, którego często brakuje zarówno w pokoju dzielonym przez rodzeństwo, jak i w kawalerce młodego dorosłego. Tani laptop do gier nie poradzi sobie z najnowszymi tytułami wymagającymi świetnej karty graficznej, ale można na nim grać w wiele starszych tytułów i prostszych gier. Rośnie zainteresowanie grami on-line, które nie mają dużych wymagań sprzętowych. Gamingiem interesuje się coraz więcej osób w różnym wieku, które nie posiadają dużych umiejętności technicznych – te wolą lekki, przenośny komputer do gier niż PC, bo nie znają się na konfiguracji i kompletowaniu takiego sprzętu.

Jak wybrać tani laptop do gier?

Tymczasem w przypadku laptopów do gier zwykle są one już gotowe do zabawy i nie wymagają żadnych dodatkowych komponentów. Osoby, które z czasem będą miały ochotę na poważnie zająć się grami, mogą dokupić głośniki czy profesjonalną mysz i po ich podłączeniu do laptopa gamingowego potraktować go jako komputer stacjonarny. Większości użytkowników wystarczy jednak sąm laptop, który pozwala grać w czasie przerwy w zajęciach czy na wakacjach. Największą popularnością cieszą się tańsze modele, takie jak te 7 laptopów do 2000 złotych: https://www.euro.com.pl/artykuly/wszystkie/artykul-laptop-do-gier-do-2000-zl-ranking-top-7.bhtml

Droższe rodzaje mogą kosztować nawet trzykrotnie więcej, jednak to już raczej propozycja dla osób, które grają w nowości on-line, wymagające szybkiego procesora i świetnej karty graficznej. Większość gier nie ma takich wymagań. Będą one dobrze działały na tańszym laptopie, o ile dobrze zostaną dobrane jego parametry.

Najważniejsze parametry laptopa do gier

Najważniejszych jest kilka:

1. Karta graficzna, od której zależy, jaka będzie jakoś obrazu, a także czy grę da się w ogóle uruchomić. Wymagania sprzętowe każdej gry łatwo znaleźć w sieci lub na odwrocie pudełka – warto sprawdzić, jakiej karty graficznej wymagają ulubione tytuły, by się nie rozczarować.

2. Dobry laptop do gier musi mieć też dużo pamięci RAM.

3. Trzeci ważny czynnik to odpowiednio pojemny dysk twardy. Biorąc pod uwagę, że wiele nowszych gier wymaga setek gigabajtów wolnej przestrzeni na dysku, łatwo dojść do wniosku, że im więcej pamięci ma komputer, tym lepiej. Warto przy tym zwrócić uwagę na rodzaj dysku – SSD umożliwiają zazwyczaj szybsze działanie komputera, co istotne właśnie przy grach.

4. Ważną rzeczą, którą warto sprawdzić przed zakupem, jest wielkość matrycy i głośniki. W przypadku komputera przenośnego zwykle im mniejszy ekran, tym lepiej, ale przy grach za mała matryca może przeszkadzać. Jeśli chodzi o głośniki, to od nich zależy jakość dźwięków w grze. Kiepskie będą sprawiać problemy każdego dnia, a doczepiane sprawią, że komputer przestanie być przenośny. Lepiej więc przetestować je jeszcze w sklepie.

Artykuł partnera

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu