RSS

Polski przewodnik na Gran Canarii - którego wybrać?

Polski przewodnik na Gran Canarii - którego wybrać? Planując podróż na Gran Canarię, ważnym elementem wyprawy…

Zabezpiecz swoje interesy w tuczu kontraktowym — pomoc…

Tucz kontraktowy to forma współpracy między hodowcami a firmami przetwórczymi. Hodowla zwierząt rzeźnych powinna przebiegać…

Wycena działalności gospodarczej. Wpływ typu ewidencji.

Wycena jednoosobowej działalności gospodarczej (firmy jednoosobowej) jest dokonywana w dużej mierze na podstawie dokumentów finansowych…

Jak adaptogeny mogą wspierać odchudzanie?

W obliczu rosnącego problemu otyłości, wiele osób szuka skutecznych i bezpiecznych metod wspierających utratę wagi.…

«
»

Jakie produkty dobrze się sprzedają w automatach z przekąskami?

  • Napisany przez:

Ostatnimi czasy maszyny z przekąskami stają się coraz bardziej popularne. Korzysta z nich coraz więcej osób, ponieważ ceny i jakość produktów oraz usługi są coraz lepsze. Nadal wybrane przekąski sprzedają się lepiej, inne gorzej, w związku z czym warto zapoznać się z tym, w jaki asortyment warto zainwestować w najbliższej przyszłości.

Popularność automatów vendingowych

Według badań z kwietnia 2018 r. opublikowanych w raporcie „Rynek vendingu w Polsce” wykonanego przez agencję doradczą Nielsen maszyny z przekąskami stają się coraz bardziej popularne. Z zebranych danych wynika, że 56% Polaków korzysta z tego rodzaju automatu przynajmniej raz w miesiącu, a co czwarty obywatel naszego kraju raz w tygodniu. To pokazuje mocne przywiązanie do maszyn i chęć do korzystania z nich. Co więcej, są one coraz bardziej nowoczesne i aż w przypadku 31% z nich można dokonać płatności kartą, co znacznie ułatwia ich obsługę.

Trendy żywieniowe a sprzedaż produktów

Ten rodzaj zakupów wpisuje się w trend „convenience”, który można obserwować od dłuższego czasu. Z maszyn vendingowych korzystają niemalże wszyscy, choć wyróżnia się grupa chłopców i mężczyzn w wieku od 15 do 45 lat. Według statystyk najbardziej intratną lokalizacją na tego rodzaju automaty są szkoły. Jednak postawienie go w takim miejscu będzie wymagało od Ciebie dostosowania asortymentu. Szkoły nie pozwalają na sprzedaż w automatach produktów z dużą ilością cukrów i soli, dlatego warto wymienić je na zdrowsze przekąski. Dobrą alternatywę stanowią z pewnością bakalie i batoniki bezcukrowe.

Prognozuje się też zwiększenie popytu na zdrowsze przysmaki wśród przedstawicieli starszych grup docelowych. Zaopatrzenie automatów z przekąskami w chrupiące orzeszki może zachęcić też konsumentów, którzy dbają o linię czy celowo wybierają tego rodzaju produkty, ponieważ stanowią stały element ich diety.

Najczęściej kupowane produkty

Badania agencji Nielsen wskazują na to, że wśród produktów spożywczych sprzedawanych w maszynach, najbardziej popularne są batoniki i przekąski, które są w stanie nasycić pierwsze objawy głodu. Jednocześnie agencja wskazuje na rosnące oczekiwania konsumentów wobec właścicieli automatów, jeżeli chodzi o dostarczanie zdrowszych alternatyw od nasyconych cukrem słodyczy. Jest to zgodne z widocznym trendem pro zdrowotnym, w który mogą z łatwością wpisać się takie kanały sprzedaży produktów impulsowych, jak maszyny vendingowe.

Odpowiedzialność sprzedawcy za kształtowanie nawyków żywieniowych

Ponieważ popularność automatów wzrasta, Twoje wybory dotyczące asortymentu będą miały coraz większy wpływ na kształtowanie nawyków żywieniowych konsumentów. Zdecyduj się na zdrowsze produkty, takie jak chrupiące orzeszki, słodkie suszone owoce czy kisiele bez sztucznych barwników, które zachęcą świadomych konsumentów do ponownych zakupów.

Jeśli zastanawiasz się, jak łatwo i wygodnie zaopatrzyć automat z przekąskami w pozytywnie wpływającymi na zdrowie produkty, odwiedź sklep online eBakalland.pl Znajdziesz tam wiele atrakcyjnych propozycji do maszyn vendingowych, które z pewnością sprostają potrzebom współczesnego klienta w każdym wieku.

Artykuł partnera

https://www.mistrzu.com/dlaczego-warto-jesc-migdaly/

https://www.mistrzu.com/przepis-na-kruche-fit-pierniczki/

https://www.mistrzu.com/czym-sa-maszyny-vendingowe-bhp/

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu