RSS

Stal Nierdzewna Vs Aluminium

Porównanie stali nierdzewnej z aluminium to temat często poruszany przy wyborze materiałów w projektowaniu produktów,…

Czym jest krykiet?

Krykiet jest jedną z najstarszych i najbardziej złożonych gier zespołowych, których korzenie sięgają Anglii w…

Prop trading kontra inwestycje długoterminowe: zalety i wady…

Prop trading to strategia, w ramach której firmy inwestycyjne (lub indywidualni traderzy zawodowi) wykorzystują własny…

Dobroczynna moc kosmetyków naturalnych

Konsumenci mają coraz większą świadomość na temat kupowanych kosmetyków i ich składu. Interesują się również…

«
»

Fotografia produktowa najwyższej jakości

  • Napisany przez:

Przeglądając liczne oferty dowolnych produktów oferowanych w internecie z pewnością nie raz natknęliście się na fotografię produktową, która przykuła waszą uwagę. Zdjęcia produktowe packshot to obecnie bardzo silne narzędzie marketingowe. Fotografia produktowa potrafi w ułamku sekundy zwrócić uwagę klienta a także odpowiedzieć mu na szereg pytań dotyczących produktu, bez konieczności czytania opisu a nawet tytułu oferty.

Fotografia produktowa to coś więcej niż zdjęcie na białym tle

Gdy myślimy o packshotach a więc zdjęciach produktowych to zwykle nasuwa nam się proste, katalogowe ujęcie przedmiotu na białym tle. Wydaje się, że takie zdjęcie nie jest dziełem sztuki.

Co jednak sprawia, że jedne fotografie produktowe sprzedają, są skuteczne a inne nie?

Jaka powinna być profesjonalna fotografia produktu?

Czasami patrząc na packshot, który przyciągnął naszą uwagę nie jesteśmy w stanie natychmiast stwierdzić dlaczego akurat ta fotografia produktowa wyróżnia się na tle innych. Poniżej przedstawimy kilka cech dobrych zdjęć produktowych, które wyróżniają się na tle przeciętnych:

  • idealnie białe tło – tło w fotografii produktów zajmuje zwykle większą część kadru. Jeśli więc zależy nam na idealnym efekcie nie możemy sobie pozwolić na najmniejsze plamki, paproszki czy zabrudzenia. Oko natychmiast wyłapie wszelkie niedoskonałości i nasze zdjęcie produktowe straci. Jak więc uzyskać idealnie białe tło na zdjęciach produktowych? Najprościej użyć programu graficznego. Pozwoli on na odseparowanie produktu i podłożenie idealnie białej płaszczyzny.
  • fotografia produktowa to pomysł – siła tkwi w prostocie. Wykonując typowy packshot nie mamy dużego pola do popisu jeśli chodzi o tło czy rekwizyty, gdyż tego typu fotografia produktowa powinna skupiać się jedynie na produkcie. Ale z odrobiną wyobraźni szybko znajdziemy atrakcyjne ujęcie. Spójrzmy na przedmiot pod różnymi kątami. Być może konkurencyjne sklepy mają typowe zdjęcie lekko z góry i z boku? Spróbujmy sfotografować produkt od frontu – to już wyróżni go na tle konkurencji.
  • fotografia produktowa musi być idealnie ostra – nie ma tutaj półśrodków. Ostry obiektyw oraz wysoka rozdzielczość pliku gwarantują nam perfekcyjne detale i wyrazistość obrazu na każdym urządzeniu oraz w druku.
  • żywe ale nieprzekłamane kolory – packshot produktowy musi wiernie oddawać prawdziwe kolory przedmiotu gdyż tego właśnie oczekują konsumenci, którzy opierają się wyłącznie na zdjęciach produktowych.

Komu zlecić wykonanie fotografii produktów

Jak możemy zauważyć, dobrej jakości fotografia produktowa to nie kwestia przypadku. Dlatego też powinniśmy starannie wybrać fotografa packshotowego z doświadczeniem. Zapoznajmy się z portfolio, zobaczmy z jakimi produktami studio packshot miało już do czynienia.

Jeśli fotograf produktowy może pochwalić się w swoim dorobku zdjęciami produktów trudnych – białych, błyszczących, szklanych czy metalowych to znaczy, że posiada już niezbędne doświadczenie. Fotografia produktowa biżuterii to również wymagająca dziedzina – jeśli i tutaj znajdziemy kadry wysokiej jakości będzie to kolejną zaletą przy wytypowanym usługodawcy. Wielu profesjonalnych fotografów produktów wykonuje również packshoty odzieży. Z taką rozbudowaną ofertą zapoznasz się na przykład na stronie firmy Fotographia.

Materiał zewnętrzny

https://www.mistrzu.com/dlaczego-warto-zrobic-zdjecia-biznesowe/

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu