RSS

Nowoczesne technologie spawania - czy warto zainwestować w…

Nowoczesne technologie spawania, takie jak spawarki laserowe, stają się coraz popularniejsze w przemyśle. Dzięki ich…

Chłodnictwo Przemysłowe: Nowoczesne Rozwiązania

Chłodnictwo przemysłowe odgrywa kluczową rolę w różnych sektorach gospodarki, wpływając na komfort pracy, bezpieczeństwo i…

Olejki eteryczne i zapachowe do kąpieli i aromaterapii

Aromaterapia to dziedzina, która wykorzystuje naturalne olejki eteryczne pochodzące z roślin do poprawy zdrowia fizycznego…

Atrakcje w Sosnówce k. Jeleniej Góry - dlaczego…

Przygotowanie eventu firmowego to nie lada wyzwanie. Szczególnie, jeśli zależy Ci na tym, aby pracownicy…

«
»

Leczenie kanałowe zębów w Wejherowie

  • Napisany przez:

Leczenie kanałowe to zabieg owiany aurą tajemniczości. Wiele osób, kiedy o nim słyszy, krzywi się z przerażeniem. Tymczasem, odpowiednio przeprowadzony, nie musi być bolesny. Zobaczmy, czym dokładnie jest i kiedy się go przeprowadza.

Leczenie kanałowe – co to?

Leczenie kanałowe nazywane jest też leczeniem endodontycznym. Stosuje się je w sytuacji, gdy długo nieleczona próchnica doprowadzi do nieodwracalnego zapalenia miazgi zęba. Czym jest miazga zęba? Ząb w uproszczeniu zbudowany jest ze szkliwa pod którym znajduje się twarda warstwa zębiny. Pod zębiną zaś są komora miazgi i kanały. Miazga zęba to bogato unaczyniona i unerwiona tkanka, która wypełnia tę komorę zęba i jego kanały. Ulega ona zakażeniu bakteriami, które przedostają się do wnętrza zęba poprzez ubytki w szkliwie i zębinie. Dla wielu osób leczenie kanałowe to jedyny sposób, aby uratować chorego zęba.

Leczenie kanałowe – przebieg

Leczenie kanałowe polega na dokładnym opracowaniu i oczyszczeniu kanałów z zainfekowanej miazgi. Zmieniona chorobowo miazga musi zostać całkowicie usunięta zarówno z komory, jak i kanałów zęba. Używa się do tego celu specjalistycznych narzędzi. Po usunięciu miazgi, wnętrze zęba jest wielokrotnie i bardzo dokładnie dezynfekowane. Następnie wypełnia się je odpowiednimi substancjami, które uszczelniają kanały i zapobiegają nawrotowi zakażenia. Obecnie, w gabinetach dentystycznych specjaliści dysponują tak zaawansowanym i nowoczesnym sprzętem, że całe leczenie może się odbyć już podczas jednej wizyty. Jest to jednak uzależnione od stanu zęba, a także liczby kanałów zębowych.

Czy leczenie kanałowe boli?

Wbrew wielu opiniom krążącym wśród pacjentów, samo leczenie kanałowe nie musi boleć. Zabieg przeprowadza się bowiem w znieczuleniu miejscowym. Po usunięciu miazgi ząb jest pozbawiony unerwienia, a więc nie przewodzi impulsów bólowych, dlatego nie może boleć. Bezpośrednio po zabiegu, pacjent może jednak odczuwać nadwrażliwość, którą można złagodzić stosując ogólnodostępne środki przeciwbólowe. Dyskomfort zazwyczaj mija w ciągu kilku dni, a jeżeli dolegliwości bólowe nie mijają lub się nasilają to jest to znak, że stan zapalny nadal się rozwija i konieczna jest dalsza interwencja stomatologa.

Kiedy leczenie kanałowe jest konieczne?

Leczenie kanałowe jest konieczne, gdy miazga zębowa znajduje się w stanie zapalenia nieodwracalnego, co oznacza, że takiej miazgi nie da się już wyleczyć żadnymi sposobami, tylko należy ją całkowicie usunąć. Zabieg wykonuje się również u pacjentów z martwicą miazgi i z widocznymi zmianami okołowierzchołkowymi. Choroby dotyczące miazgi zęba często dają charakterystyczne objawy:

  • nadwrażliwość na ciepło i zimno,
  • przebarwienia zęba,
  • nasilający się ból zęba przy dotyku lub naciskaniu,
  • tępy lub ostry ból zęba,
  • powiększenie i bolesność tkanek otaczających zęba.

Symptomy te występują dość często, jednak zdarzają się przypadki, kiedy przewlekłe zapalenie miazgi, nie daje żadnych widocznych objawów, a pacjent o toczącym się procesie chorobowym dowiaduje się na podstawie badania stomatologicznego i zdjęcia RTG.

Leczenie kanałowe Wejherowo

Leczenie kanałowe to dość skomplikowany zabieg, dlatego trzeba dobrze wybrać specjalistę, który będzie go wykonywał. Szukając dentysty endodonty w Wejherowie warto najpierw przejrzeć Internet. Po wpisaniu hasła „leczenie kanałowe Wejherowo” naszym oczom ukaże się mnóstwo wyników. Jeden z nich jest szczególnie warty zainteresowania. Chodzi o Centrum Zdrowego Uśmiechu Dentx.

To nowoczesna i profesjonalna klinika stomatologiczna ciesząca się dużym uznaniem mieszkańców Wejherowa i okolic. Tworzy ją zgrany i doświadczony zespół, który z ogromną pasja podchodzi do wykonywanej przez siebie pracy. W klinice zabiegi wykonywane są przy użyciu najnowszych technologii stomatologicznych i z wykorzystaniem wysokiej jakości materiałów i narzędzi. Dentx w ofercie posiada również leczenie kanałowe zębów, także z użyciem mikroskopu, co pozwala na dokładne opracowanie kanałów i zwiększa powodzenie leczenia.

Rezerwacje terminów oraz wszelkie inne informacje można uzyskać:

  • telefonicznie: 58 736 47 07, 884 988 088 lub 795 709 888
  • mailowo: recepcja@dentx.eu
  • poprzez formularz kontaktowy na stronie https://dentx.eu/kontakt/
  • bezpośrednio w gabinecie: ul. Wałowa 30 lok. 1, 84-200 Wejherowo.

Artykuł zewnętrzny

https://www.mistrzu.com/implanty-zebow-jako-nowoczesne-rozwiazanie-dla-uzupelnienia-utraconych-zebow/

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu