RSS

Profesjonalne buty zapaśnicze to lepszy trening — zobacz…

Zapasy to jeden ze sportów walki znany od setek lat. Polega na fizycznym zmaganiu się…

Badania NDT - metody, zastosowanie, specyfikacja

Badania NDT - co to takiego? Gdzie znajdują zastosowanie? Dlaczego są tak istotne? O tym…

Planujesz eksport do Chin? Na to musisz zwrócić…

Państwo Środka ze swoim gigantycznym potencjałem zakupowym okazuje się jednym z najnowocześniejszych i najbardziej nienasyconych…

Alkoholizm: czym jest i jak może wpłynąć na…

Alkoholizm jest poważnym problemem, który może prowadzić do wielu problemów zdrowotnych i społecznych. Jeśli Ty…

«
»

Leczenie kanałowe zębów w Wejherowie

  • Napisany przez:

Leczenie kanałowe to zabieg owiany aurą tajemniczości. Wiele osób, kiedy o nim słyszy, krzywi się z przerażeniem. Tymczasem, odpowiednio przeprowadzony, nie musi być bolesny. Zobaczmy, czym dokładnie jest i kiedy się go przeprowadza.

Leczenie kanałowe – co to?

Leczenie kanałowe nazywane jest też leczeniem endodontycznym. Stosuje się je w sytuacji, gdy długo nieleczona próchnica doprowadzi do nieodwracalnego zapalenia miazgi zęba. Czym jest miazga zęba? Ząb w uproszczeniu zbudowany jest ze szkliwa pod którym znajduje się twarda warstwa zębiny. Pod zębiną zaś są komora miazgi i kanały. Miazga zęba to bogato unaczyniona i unerwiona tkanka, która wypełnia tę komorę zęba i jego kanały. Ulega ona zakażeniu bakteriami, które przedostają się do wnętrza zęba poprzez ubytki w szkliwie i zębinie. Dla wielu osób leczenie kanałowe to jedyny sposób, aby uratować chorego zęba.

Leczenie kanałowe – przebieg

Leczenie kanałowe polega na dokładnym opracowaniu i oczyszczeniu kanałów z zainfekowanej miazgi. Zmieniona chorobowo miazga musi zostać całkowicie usunięta zarówno z komory, jak i kanałów zęba. Używa się do tego celu specjalistycznych narzędzi. Po usunięciu miazgi, wnętrze zęba jest wielokrotnie i bardzo dokładnie dezynfekowane. Następnie wypełnia się je odpowiednimi substancjami, które uszczelniają kanały i zapobiegają nawrotowi zakażenia. Obecnie, w gabinetach dentystycznych specjaliści dysponują tak zaawansowanym i nowoczesnym sprzętem, że całe leczenie może się odbyć już podczas jednej wizyty. Jest to jednak uzależnione od stanu zęba, a także liczby kanałów zębowych.

Czy leczenie kanałowe boli?

Wbrew wielu opiniom krążącym wśród pacjentów, samo leczenie kanałowe nie musi boleć. Zabieg przeprowadza się bowiem w znieczuleniu miejscowym. Po usunięciu miazgi ząb jest pozbawiony unerwienia, a więc nie przewodzi impulsów bólowych, dlatego nie może boleć. Bezpośrednio po zabiegu, pacjent może jednak odczuwać nadwrażliwość, którą można złagodzić stosując ogólnodostępne środki przeciwbólowe. Dyskomfort zazwyczaj mija w ciągu kilku dni, a jeżeli dolegliwości bólowe nie mijają lub się nasilają to jest to znak, że stan zapalny nadal się rozwija i konieczna jest dalsza interwencja stomatologa.

Kiedy leczenie kanałowe jest konieczne?

Leczenie kanałowe jest konieczne, gdy miazga zębowa znajduje się w stanie zapalenia nieodwracalnego, co oznacza, że takiej miazgi nie da się już wyleczyć żadnymi sposobami, tylko należy ją całkowicie usunąć. Zabieg wykonuje się również u pacjentów z martwicą miazgi i z widocznymi zmianami okołowierzchołkowymi. Choroby dotyczące miazgi zęba często dają charakterystyczne objawy:

  • nadwrażliwość na ciepło i zimno,
  • przebarwienia zęba,
  • nasilający się ból zęba przy dotyku lub naciskaniu,
  • tępy lub ostry ból zęba,
  • powiększenie i bolesność tkanek otaczających zęba.

Symptomy te występują dość często, jednak zdarzają się przypadki, kiedy przewlekłe zapalenie miazgi, nie daje żadnych widocznych objawów, a pacjent o toczącym się procesie chorobowym dowiaduje się na podstawie badania stomatologicznego i zdjęcia RTG.

Leczenie kanałowe Wejherowo

Leczenie kanałowe to dość skomplikowany zabieg, dlatego trzeba dobrze wybrać specjalistę, który będzie go wykonywał. Szukając dentysty endodonty w Wejherowie warto najpierw przejrzeć Internet. Po wpisaniu hasła „leczenie kanałowe Wejherowo” naszym oczom ukaże się mnóstwo wyników. Jeden z nich jest szczególnie warty zainteresowania. Chodzi o Centrum Zdrowego Uśmiechu Dentx.

To nowoczesna i profesjonalna klinika stomatologiczna ciesząca się dużym uznaniem mieszkańców Wejherowa i okolic. Tworzy ją zgrany i doświadczony zespół, który z ogromną pasja podchodzi do wykonywanej przez siebie pracy. W klinice zabiegi wykonywane są przy użyciu najnowszych technologii stomatologicznych i z wykorzystaniem wysokiej jakości materiałów i narzędzi. Dentx w ofercie posiada również leczenie kanałowe zębów, także z użyciem mikroskopu, co pozwala na dokładne opracowanie kanałów i zwiększa powodzenie leczenia.

Rezerwacje terminów oraz wszelkie inne informacje można uzyskać:

  • telefonicznie: 58 736 47 07, 884 988 088 lub 795 709 888
  • mailowo: recepcja@dentx.eu
  • poprzez formularz kontaktowy na stronie https://dentx.eu/kontakt/
  • bezpośrednio w gabinecie: ul. Wałowa 30 lok. 1, 84-200 Wejherowo.

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu