RSS

Planujesz eksport do Chin? Na to musisz zwrócić…

Państwo Środka ze swoim gigantycznym potencjałem zakupowym okazuje się jednym z najnowocześniejszych i najbardziej nienasyconych…

Alkoholizm: czym jest i jak może wpłynąć na…

Alkoholizm jest poważnym problemem, który może prowadzić do wielu problemów zdrowotnych i społecznych. Jeśli Ty…

Kosmetyki do włosów dla mężczyzn

Jakie kosmetyki do włosów dla mężczyzn? Włosy mężczyzn wymagają takiej samej pielęgnacji i troski, co włosy…

Dlaczego mężczyźni powinni uprawiać sport? Korzyści płynące z…

Różne formy aktywności fizycznej są częścią życia każdego człowieka. W wielu badaniach naukowcy potwierdzili, że…

«
»

Czy Twój kask rowerowy wymaga wymiany? Dowiedz się jaka jest jego żywotność

  • Napisany przez:

Kask rowerowy to produkt wystawiony na wiele czynników zewnętrznych. Poza tym, że jest narażony na zniszczenie poprzez przyjęcie na siebie siły uderzenia, jest on także stale niszczony przez wiatr oraz promieniowanie UV. Warto znać zasady, które mówią nam kiedy najlepiej jest wymienić kask rowerowy na nowy i przyjrzeć się swojemu modelowi przed pierwszą przejażdżką.

Wymień swój kask rowerowy po wypadku

Tej zasady nie trzeba przedstawiać doświadczonym kolarzom i osobom, które znają właściwości konstrukcji kasku rowerowego. Produkt ten można uznać za „jednorazowy”, gdyż ma on na celu maksymalną ochronę naszej głowy przed urazami w razie uderzenia, przyjmuje więc na siebie całą jego siłę. Nawet jeżeli na naszym kasku nie ma widocznych śladów wypadku, powinniśmy go wymienić. W przyszłości przy kolejnej konieczności ochrony głowy taki model może zadziałać wręcz przeciwnie i nam zaszkodzić. Niewidoczne gołym okiem uszkodzenia zewnętrzne przy następnym przyjęciu siły uderzenia mogą spowodować nieprawidłowe wygięcie kasku, które będzie dla nas niebezpieczne. Materiał kasku uprzednio uszkodzony może wygiąć się w stronę naszej głowy i wbić w ciało. Takich sytuacji należy unikać, stąd wprowadzona zasada o konieczności wymiany kasku po każdym uderzeniu.

 

Kask rowerowy regularnie zmieniany doskonale chroni głowę

Nawet gdy nie mieliśmy żadnej nieprzyjemnej sytuacji na naszym jednośladzie, powinniśmy brać pod uwagę to, że kask wykonany jest z materiałów, które z czasem się zużywają. Warto więc przed sezonem uważnie przyjrzeć się posiadanemu modelowi, by przekonać się czy ten nadal jest w stanie zapewniać nam odpowiednią ochronę. Kask rowerowy jest w czasie jazdy stale narażony na silny wiatr i promieniowanie UV. Jego skorupa z czasem może ulec zmianie, pogorszyć przy tym swoje właściwości. Niektórzy producenci podają okres przydatności swoich modeli, zazwyczaj wynosi on około trzech do pięciu lat. Warto przestrzegać tej zasady, ale także kierować się własną oceną stanu kasku oraz regularnie go oglądać. Wymieniamy zarówno kask rowerowy męski, jak i kask rowerowy damski. Zasady warto przestrzegać także pod względem modeli juniorskich – choć kask rowerowy dziecięcy wymienia się często u rosnących pociech, to powinniśmy wciąż pilnować jakości modelu malucha.

 

Gdzie kupić nowy, wytrzymały kask rowerowy?

Gdy widzimy, że nasz kask rowerowy wymaga wymiany, powinniśmy wybrać się do profesjonalnego sklepu rowerowego, w którym znajdziemy wysokiej jakości modele. Markowy kask rowerowy będzie nie tylko wytrzymały, ale także komfortowy, lekki i wyposażony w technologie oraz certyfikaty zapewniające nam bezpieczeństwo. Kask rowerowy Gdańsk znajdziemy w renomowanym sklepie BikeSalon w galerii City Meble przy alei Grunwaldzkiej 211. Jeżeli interesuje nas zakup w stolicy, kask rowerowy Warszawa kupimy również w placówkach tego zaufanego sprzedawcy, przy ulicy Wrocławskiej 25 i Ostrobramskiej 38b. BikeSalon oferuje także zakupy przez internet – kask rowerowy online kupimy na stronie https://www.bikesalon.pl/kaski-rowerowe . W każdym z tych miejsc możemy liczyć na profesjonalną poradę i pomoc w wyborze od doświadczonych specjalistów.

 

Niezależnie od tego, czy wymieniamy nasz kask rowerowy ze względu na uderzenie, jego wiek, czy po prostu chcemy kupić nowy model, zakupy w BikeSalon to w pewnością dobry wybór. W tym miejscu znajdziemy szeroki wybór markowych modeli i doskonałą obsługę.

Źródło: Sklep rowerowy www.bikesalon.pl

Polecane

Popularne

Serwisy

Mistrzu